Murat Miniç Beykoz’da mücadelesini sürdürüyor

  • 0
  • 8493
Murat Miniç Beykoz’da mücadelesini sürdürüyor
Murat Miniç Beykoz’da mücadelesini sürdürüyor
Murat Miniç Beykoz’da mücadelesini sürdürüyor
Murat Miniç Beykoz’da mücadelesini sürdürüyor
Murat Miniç Beykoz’da mücadelesini sürdürüyor

Yerel seçime sayılı günler kala çalışmalarına devam eden Bilgehan Murat Miniç, bıkmadan usanmadan Beykoz için hazırladığı projelerini anlatıyor.

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, ziyaret ettiği Soğuksu’daki Giresun Kırıklı Derneğinde yapmış olduğu toplantıda ‘resmen varlığımızdan rahatsız oluyorlar’ dedi.

Projelerini tek tek sıralayan Miniç, siyasetçilerin amacının bir sonraki seçimi düşünmek olduğunu belirtirken, devlet adamlarının ise amacının bir sonraki nesli düşünmek olduğunu söyledi. Miniç, ‘Biz siyasetçi olmak değil devlet adamı olmak istiyoruz’ diyerek konuşmasını sürdürdü.

“Sıra Beykozluya gelince bahaneler bitmiyor”

İmar planları için Beykozluya sıra gelince üretmedikleri bahane kalmadı diyen Bilgehan Murat Miniç; “Yok ön görünüm var, yok boğaz sorunu var gibi engeller çıkarırken Acarkent’te, Nun Okullarında, 553 villanın yapılacağı yerlerde kanun, nizam neden geçerli olmuyor? Kimsenin zenginliğine karşı olduğumuzdan değil oralarda da bir sürü kardeşimiz ekmek yiyor. Bizim kimsenin zenginliğinde de gözümüz yok. Ama aynı şey başkalarına yapılıyor da Beykozluya neden yapılmıyor?

Beykoz Belediyesi’nin bütçelerini tek tek incelediklerinin altını çizen İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Miniç; “Bazı paraların nerelere gittiği belli değil. Riva deresini ıslah için 6 milyon harcanmış, değişen hiçbir şey yok. Beytaş A.Ş çay çorba verirken eski parayla 18 trilyon zarar etmiş. Onu da ödedik, neyin zararı bu anlamıyoruz” diyerek konuşmasına devam etti.

“Onlarda bu kadar cesaret yok!”

Beykoz’da yaşayan vatandaşların % 14’ünün engelli vatandaşlardan oluştuğu bilgisini aktaran Miniç, “Ortopedik engelli bir vatandaşımız bu konuyla ilgili talepte bulunmuş, yer yok, para yok demişler. Başka her şeye para da var yer de var ama böylesine önemli bir konu için para yok. Allah’ın izniyle engelli vatandaşlarımızı da biz düşüneceğiz, onlar için hayatlarını idame ettirebilmeleri için yaşam alanı yapacağız. Beykoz’a engelli kardeşlerimiz için bir engelli sarayı yapacağız. Tam gün eğitim, bakım, rehabilitasyon gibi aklınıza gelebilecek her türlü faydayı bu kardeşlerimiz ve aileleri için sağlayacağız. Bizim sağda solda söylediğimiz her şeyi, projelerimizden söylemlerimize kadar her şeyi taklit ediyorlar. Şeffaf belediyecilik projemizi de taklit etsinler diyeceğim ama onlar paranın kontrolünü başkalarına vermek istemezler. Bu kadar cesaret onlarda yok. Paranın nereye harcandığının bilinmesini istemezler” dedi.

“Onlar çalmakta mahirler”

2009 ve 2014 seçimlerinde de konuştuğumuz Beykoz kart projemiz vardı adını çaldılar, hadi projelerimizi çalıyorlar şimdi cümlelerimizi bile çalmaya başladılar. Onlar çalmakta mahirler zaten. Biz kartımızın adını İYİ kart yapacağız. Kuracağımız Beykoz A.Ş’ye tüm Beykozlular ortak olacak. Denizcilikle ilgili de bir projemiz var. Bunu vakti zamanında belediyeye de sunduk ancak Ak Partili olmadığımız için projeyi işleme almadılar. İlçemizde okulu da bulunan denizciler için öğrencilerin yetkin hale gelip istedikleri gemide çalışır hale gelmesini sağlamak istedik, kabul etmediler. Göllü Köyü’nde okuyan 10 öğrenciye belediye servis vermiyor.

“Beykoz'a katma değer sağlayacak en büyük projedir”

 Biz bunları bildiğimiz için, Beykozlu olarak bu sorunları yaşadığımız için Beykoz’daki ulaşımı rahatlatmak için mini tramvaylar yapacağız. Beykoz’un meşhur tepeleri var. Bu yüzden bayırları da çok fazla. Bizim annelerimiz, teyzelerimiz, engelli kardeşlerimiz ana arterlerden evlerine gitmek için zorlanmasın diye yapacağız bu mini tramvayları. Köylerimizi birbirine ve merkezlere bağlayacağız bu mini tramvaylarla. Bu konuda ki bütün fizibilite planlarımız hazır. Uzun bir çalışmanın ürünü olan bu projeye Beykoz'a katma değer sağlayacak en büyük projedir. Beykozluyu aynı dertlerden mustarip olan bizim gibi Beykoz’un çocukları anlar.

Beykoz’u uluslararası alanda teknoloji merkezi haline getireceklerinin altını çizen Miniç; bu projelerin uygulanması için büyük paralara ihtiyaç olmadığını da sözlerine ekledi. Bilgehan Murat Miniç; bireysel elektrikli ulaşım araçlarının dünya çapında pazar payının 25 Milyar Dolar olduğunu belirtirken Beykoz’un bu pazarda kendine yer bulacağını ve sektörün öncü merkezi haline geleceğini belirtti.

Bugüne kadar imar konusunda da halkın mutabakatı alınmadığı için herkesi mutlu edecek bir çözüm geliştirilmediğini söyleyen Miniç, ‘Biz halkla birlikte aynı masaya oturacağız, planları birlikte yapacağız’ dedi.

Dernekte söz olarak konuşan vatandaşlar ‘bunlar yüzünden dilenci gibi olduk’ diyerek isyan etti. Bilgehan Murat Miniç için temennileri dile getiren vatandaşlar seçimde sonuna kadar destekçi olduklarını belirtti.

Haber Merkezi

Murat Aydın Beykoz’da MHP’li kadınlarla bir araya geldi
Önceki Murat Aydın Beykoz’da MHP’li kadınlarla bir araya geldi
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz