Murat Kurum Beykoz'da gençlerle yürüdü

  • 0
  • 5565
Murat Kurum Beykoz'da gençlerle yürüdü
Murat Kurum Beykoz'da gençlerle yürüdü
Murat Kurum Beykoz'da gençlerle yürüdü

İstanbul milletvekili seçilen Bakan Murat Kurum, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Beykoz'da düzenlenen yürüyüş etkinliğine katıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yürüyüş parkuru boyunca hem gençlerle sohbet etti hem de fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmedi.

Kurum, gençlerle yaptığı yürüyüşün ardından basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu.

Kurum, Beykoz'daki spor vadisinde gençlerle bir araya geldiklerini kaydederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği Gençlik ve Spor Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Bakan Kurum, "Her şey geleceğimizin teminatı gençlerimiz için. İnşallah onlarla birlikte Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. Daha iyisini, daha güzelini onlarla birlikte yapacağız. Bugün Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz ve Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğümüzle birlikte uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projeyi hayata geçiriyoruz. İstanbul'da Arnavutköy'de yaklaşık 13 bin konutluk orta gelirli vatandaşlarımızın, evi olmayan kardeşlerimizin ev sahibi olabilmesi için bir proje başlattık. Aylık 7 bin 500 liradan başlayan taksitlerle vatandaşlarımız, evi olmayan kardeşlerimiz ev sahibi olabilecekler." dedi.

Bakan Kurum, 13 bin konutun, sosyal donatılarıyla, altyapısıyla, yeşil alanlarıyla birlikte vatandaşlara teslim edileceğini kaydederek, "Başvurular bugün itibarıyla başladı ve başvuruların alınmasına müteakip noter huzurunda kuralarımızı çekeceğiz. İstanbul'da ikamet eden ve evi olmayan kardeşlerimize bu imkanı sunmuş olacağız. Evi olmayan ve İstanbul'da ikamet eden gençlerimiz bu kontenjandan faydalanabilecekler. Aynı şekilde şehit, gazi ailelerimiz, engelli kardeşlerimiz için kontenjanlarımızı ayırdık. İnşallah İstanbul'un riskini bertaraf edecek, kira fiyatlarını, konut fiyatlarını aşağıya çekecek çok önemli bir hamleyi İstanbul'umuzda hayata geçiriyor oluyoruz."

Kurum, konutların millete hayırlı olmasını diledi, bugün başlayan başvuru sürecinin 2 Haziran'a kadar devam edeceğini bildirdi.

Haber Merkezi

Beykoz için daha çok çalışacağız
Önceki Beykoz için daha çok çalışacağız
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz