Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi

  • 0
  • 4203
Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi
Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi
Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi
Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Şile mitingi öncesinde Beykoz'a uğradı. Kurum, önce Beykoz Kahvecisinde gençlerle daha sonra kadınlarla buluştu.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Şile mitingi öncesi Beykoz'a uğradı.

İlk olarak Beykoz Kahvecisinde gençlerle bir araya gelen Kurum, daha sonra Kavacık Yaşam Merkezinde BEYSEM kadınlar buluşmasına katıldı.

Kurum'un Beykoz Kahvecisindeki buluşmasına İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Aydoğan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçinin yanı sıra Meclis Üyesi adayları ile gençler katıldı.

Gençlere projelerinden bahseden Kurum, "Gençlerimize 10 bin lira eğitim desteği vereceğiz ve bunu her sene güncelleyeceğiz. Öğrencilerimize 25 metreküp doğalgaz desteği vereceğiz. 100 bin lira sermaye desteği vereceğiz. Bugün bir yazılımcı için 100 bin lira bilgisayar temin edebilmesi ve şirket kurması için yeterli. Buradaki amacımız sizin bu desteklerle nitelikli üretiminizi sağlamak, öğrencilerimize ulaşımda yüzde 40 indirim desteği sağlayacağız. Ulaşımda gençlerimizin mahallelerde çalışabilmesi için kütüphaneler, start-up merkezlerini her ilçede gençlerimize kazandıracağız. Spor yapabileceğiniz mahalle ölçeğinde spor salonları, kıraathaneler, kütüphanelerimiz ve kahveciler sizlere hizmet verecek." dedi.

"CHP’li adaya 31 Mart’ta ev kadınları gereken cevabı verecektir"

Kurum, gençlerle buluşmasının ardından Kavacık Yaşam Merkezinde BEYSEM kadın buluşmasına katıldı.

Burada kadınlara hitap eden Murat Kurum, "İstanbul’un tarihinde ne zamana bakarsanız bakın bu şehrin kadınlar şehri olduğunu görürsünüz. Sizler ailelerimizin evlerimizin yapıtaşlarısınız. Toplumumuzda her alanda ne kadar önemli rol aldığınızı biliyoruz." dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun kibrinin aklının önüne geçtiğini ifade eden Kurum, "Eli öpülesi kadınlarımızı kategorize eden bu değer bilmez CHP’li adaya 31 Mart’ta ev kadınları gereken cevabı verecektir. Seni yetiştiren de bir ev kadını öyle boyundan büyük laflar etme. Sen bizim annelerimize ev kadınlarımıza dil uzatamazsın. Eğer bu ülke bugün bu duruma gelebilmişse kadınlarımız sayesinde olmuştur. Bu eli öpülesi annelerimiz sayesinde olmuştur" ifadelerini kullandı.

Beykoz-Harem arası 9 dakikaya inecek

Kurum, "Onları ev kadınlarımız süresiz tatile gönderecek. Onların kapattığı İSMEK kurslarımızı her ilçesine her mahallesine biz getireceğiz. İlk işini kuran Kadın girişimcimize 100 bin lira sermaye desteği sunarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum kardeşin yanında diyeceğiz. İhtiyaç sahipleri bütün büyüklerimizin İstanbul kartlarına 2 bin 500 lira destek ödemesi yapacağız. İstanbul’da çalışan bir kadınımızın yılda 288 saatte trafikte heba oluyor ömrümüzden üç yıl gidiyor. Trafik süresini yeni metrolarla, tüneller, otopark sistemleriyle ve daha bir çok ulaşım hamle ile süratle gerçekleştireceğiz. Kadınlarımıza rahat bir nefes aldıracağız. Benim Beykozlu kardeşim buradan Harem’e gitmek istediğinde yapacağımız tünel ile birlikte 9 dakikada Harem’e ulaşacak." diye konuştu.

"Çavuşbaşı-Kavacık yolunun yetmediğini biliyorum"

İmamoğlu yönetiminin Beykoz'un sorunlarını giderecek adımlar atmadığını ve İstanbul'un kaynaklarını heba ettiği düşüncesini savunan Murat Kurum, "Beykoz’umuzun uç mahallelerine belediye otobüsü gelmiyor veya saatler sonra geliyor. Sen Beykoz’un kaynaklarını kendi geleceğin için harcadığın için gelmiyor. Sen o kaynakları israf ettiğin için gelmiyor. Biz inşallah 1 Nisan’dan itibaren Beykoz’umuzun özlediği hizmeti getireceğiz. Beykozlu kardeşlerimiz bir yerden bir yere gitmek için saatlerce beklemeyecek. Çavuşbaşı Kavacık yolunun yetmediğini biliyorum." ifadelerini kullandı.

Kurum daha sonra Şile mitingine katılmak için Beykoz'dan ayrıldı.

Haber Merkezi

​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Önceki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz