Murat Aydın seviliyor

  • 01.06.2020 19:17
  • Okunma: 5561 kez

Erdal ÖZTÜRK


Murat Aydın göreve başlayalı bir yılı geçti. Bir yıl içinde Beykoz'u tanımaya çalıştı.

Birçok çalışmanın da startını verdi. En önemlisi bir yıl içinde Beykozluların sevgisini kazandı. Birçok Beykozlu da temkinli yanaşıp, renk vermeyerek beklemeyi biraz daha sürdürüyor. 

Başkan Murat Aydın, Beykoz'a gönderileceğini öğrendiğinde kendine göre yakın gördüğü ekiplerle Beykoz'da çalışmalarına başlamıştı. Resmi olarak adaylığı açıklandığında zaten Beykoz ile çalışmalarını neredeyse tamamlamıştı. Aldığı referanslar doğrultusunda hareket etti. Beykoz'u yönetenlerle ilgili aldığı referanslar (Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, muhtarlar, birim müdürleri, dernek başkanları, başkan danışmanları ve basın mensupları gibi) gelinen noktada yüzde 80 örtüşüyor.

Yüzde 80 iyi bir rakamdır. Yüzde 100 olmamasının nedeni istihbarat ve referans bilgilerine duygusallık karışmış ki yüzde 20 gibi bir fire gözüküyor. 

Yüzde 20 az bir rakam ama dişli gibi görmek lazım. Dişli çarkında bir-iki kırık olduğunda kavramada sıkıntı, çarkın dönmesinde ahengin bozulması demek onu da başkan bir şekilde çözecektir. 

Halkın sevgisini kazanmasını bilen, bu sevginin bozulmasına sebep olabilecekleri de bertaraf edebilecektir. 

Ben yazılarımda hiç oraya buraya kıyısından ucundan değil, bazen tam ortadan yazarım. AK Parti'nin 20 tane Meclis Üyesi var. CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu'nun iddialarına makul anlaşılır bir cevap veremiyorlar. Durum böyle olunca kamuoyundaki algı, bu iddiaların doğru olduğu yönündedir. İş belediyenin mahkeme koridorlarına uzanmamalı. Bu da eksi bir durum oluşturmaktadır. Muhalefet iddiasını ortaya koyar, iktidar cevabını verir. Kamuoyu da takdirini doğrudan yana kullanır. 

Bir Riva konusu var, yerel basından ulusal basına kadar uzandı. Yok İSKİ yapmıyor, yok İSKİ şimdiye kadar neredeydi? Yok Bakanlık bakıyor. Yok Büyükşehiri ilgilendiriyor. Her şeyden önce AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu'na kulak vermek gerekiyor. Geçmişte şöyle oldu, böyle oldu. Bırakalım bunları gelin Büyükşehir ve Beykoz Belediyesi olarak bir arada Riva deresini kurtaralım, Beykoz'a hizmet edelim. Bu sese kulak verelim.

Çalıştığım başkanlar yazı dizisini bir yılda tamamladık. Beykoz'da ilgi ile takip edildi. Yazı dizisinde ismi geçen 27 Başkan ile Beykoz'un son 20 yılının anılarını tazeledik. Mensubu bulunduğum Dost Beykoz gazetesinin Başkan Murat Aydın ile arası bozuk, ilişkiler en alt düzeyde seyrediyor. Bu günlerde böyle doğru, bakın bu hep böyle sürmez. Bunun böyle süreceğini düşünenler yanılırlar. Geçmişte biz neler gördük. Hayat bazen uzaklaştırır, bazen yakınlaştırır. Ayrıca bilinmesi gereken bir gerçek daha var. Dost Beykoz'un kadroları tek sesli değil, çok seslidir. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Beykoz'un birçok mahallesinde sebze fidyesi dağıtmasını takdirle karşılıyor. Bu gibi çalışmalar çoğalmalıdır. 65 Yaş üstüne sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Sonrasında sınırlı saatler arasında dolaşım izni verildi. Dolaşım iznine çıkan 65 yaş üstü ağabeylerimiz nefes almış oldu. Lakin Beykoz'un bütün umumi tuvaletleri kapalı. Bu düşünülmeli, gereği yapılmalıdır. Evde kaldığımız günlerde 3 değerli ismi kaybettik. 

6. Dönem CHP Meclis Üyesi Kemal Yıldız ve 8. Dönem AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Temel ile Çamlıbahçe eski Muhtarı Metin Karagöz mekanları cennet olsun. 

Yeni partiler kuruldu. Gelecek ve Deva partileri. Bildiğim 4-5 isme Beykoz teşkilatı için İlçe Başkanlığı teklifleri aldılar. Ama kabul etmediler. Bildiğim bazı isimlerde var, İlçe Başkanı olabilmek için can atıyorlar. Hadi bakalım, hayırlısı olsun diyelim. Her şey Beykoz için iyi olsun, güzel olsun. Belediye Başkanımız Murat Aydın seviliyor dedik. Gözlemlerimiz böyle, gönüllere giren başkan çok çalışmalı birçok şeyi başarmalıdır. Beykoz için dileğimiz bu yöndedir. Yoksa Beykoz'un ikinci kez bir "eyvah" dahi kaldıracak gücü ve dermanı yoktur. 

Sağlıcakla kalın, Dost Beykoz'da kalın. 

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (2 Yorum)

Ayça Ercan (11 ay önce)

Yazınızda anlatmış olduğunuz ve gerçekte tanıdığımız Murat Aydın çok farklı anlattıklarınızın tamamı gerçek dışı, belediye başkanını seçen halksa belediye başkanının görevide önce halka hizmet olmalı ama kendisi acaba kaç kez halk ile konuşup derdini dinledi. Başkan ile görüşmek için randevu almanız gerekiyor ama randevu günü geldiğinde ya randevu iptal ediliyor yada kendisi makamında bulunmuyor. Göreve geldiğinden bu yana Beykoz’a kattığı ekstra birşey görmüyorum. Ayrıca başkandan memnun olan %80 lik veya memnun olmayan %20 lik kısım hangi ankete göre belirlendi. Bir anket yapıldıysa bundan neden bizlerin haberi yok.

Tuba takmaz (11 ay önce)

Yorumlarınız hiç ama hiç gerçekçi değil. Murat Aydın geldiğinden beri daha bir kez bile halkla görüşüp dertlerini dinlemedi. Kendisiyle görüşmek için randevu alan kişilerin randevusu bile gelmedi. Ve suana kadar Beykoza kattığı hiçbir şey göremiyorum bir Beykozlu olarak.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları