Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü

  • 3
  • 13851
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü
Murat Aydın’ı Beykoz’a tanıtma görevi bize düştü

İktidar Partisinin Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç bir araya geldiği basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, ilçenin yerel basın mensuplarıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldi.

Uzun yıllardır kamuda görev yaptığı için AK Parti olarak basınla her zaman iç içe olduğunu ve her hangi bir sorun yaşamadığını dile getiren Dilmaç, şimdiye kadar basın mensuplarından memnun olduğunu söyledi.

Dilmaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir araya geldiklerini ifade etti.

Hanefi Dilmaç, gazetecilerin her yerde olduğu gibi toplum önünde olanların ve topluma hizmet etmeye çalışanların doğrularını söylemek kadar eksiklerini de iletme görevi olduklarını dile getirdi.

"18 aydır AK Parti Beykoz İlçe Başkanıyım"

Dilmaç, "Zaman zaman bazen parti olarak, bazen başkan olarak şahsım eleştirilerle karşı karşıya kalıyoruz. Bu kardeşlerimiz bizi ikaz ediyorlar. Bizi zor durumda bırakacak kişisel sıkıntılar yaşamadım. Biz 15 Nisan 2018'de göreve geldik. 1.5 yılı geçti 3 ay sonra 2 yılı tamamlayacağız. Bu süreçte teşkilatla ilgili birçok değerlendirme yapıldı." dedi.

AK Parti camiası içerisinde oluşturduğu yeni yönetimin 'çoluk çocuk' olarak tanımlandığını paylaşan Dilmaç, bu kadrolarla başarılı üç seçim geçirdiklerini hatırlattı.

"Çoluk çocuk dedikleri kadroyla 3 seçim kazandım"

Muhammed Hanefi Dilmaç, "Biz bu teşkilatla başarılı 3 seçim geçirdik. Çoluk çocuk denilen teşkilatla başarılı olduk. İstanbul genelindeki 39 ilçe teşkilatı değerlendirildiğinde başarılı olarak tanımlanırız. Onlara da teşekkür ediyorum. Son düzlemde yaptığımız üye çalışmalarıyla ilgili Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın ödül verdiği teşkilat çoluk çocuk denilen teşkilat oldu." diye konuştu.

"Seçimin ardından bir sonraki seçim için çalışmaya başlarız"

Parti olarak rutin çalışmaların hiç bir zaman aksamadığına işaret eden Dilmaç, "Bizim rutin çalışmalarımız var. Her hafta yönetim kurulu toplantıları yapılır, hiç aksamaz. En son yaşanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin bir sonraki günü biz bir sonraki seçime hazırlanacak şekilde toplantımızı yaptık." ifadelerini kullandı.

"Teşkilatı diri tutmaya çalışıyoruz"

Yaz mevsiminde özellikle Meclislerin de tatilde olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında 4-5 hafta mahalle toplantılarının yapılmadığının altını çizen Dilmaç, "Tatile denk gelmesi sebebiyle yaptık bunu. Teşkilatımla gurur duyuyorum. İlk siyasete girdiğimde 3-4 kişilik bir yönetim kurulunun üyesiydim. Sadece Çarşamba akşamı 45 mahallenin hepsinde toplantılar yapılır. 19.00’da başlar. O toplantının raporları da bize mutlaka gelir. Normalde mahalle yönetim toplantılarımız en az 10 kişi olmalıyken, bizde 30-40 kişi olur. Biz ne olursa olsun teşkilatı diri tutmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Dilmaç, gençlik ve kadın kollarının ana kademenin önünde yürüdüğünü bu kademe başkanlarının kendisinden daha tecrübeli olduğu özeleştirisini yaptı.  

"Mazbatamı almadan seçime gittim"

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı sıfatıyla 18 aydır görev yaptığını da hatırlatan Hanefi Dilmaç, "Ben İlçe Başkanı olduğum zaman kadın ve gençlik kollarımızın aktif teşkilatları vardı. Girdiğimiz ilk seçime bu arkadaşlarımızın hazırladıkları yapıyla girdik. 15 Nisan'da yapılan kongreden sonra mazbatamı almadan seçime girdik. Kadın ve gençlik kollarının teşkilatları benim tecrübesizliğimi kapattılar. O dönem meclis üyesi olan ve Yücel Çelikbilek ile yeni teşkilatın acemiliği araziye çok yansımadı." dedi.

"Murat Aydın'ı tanıtma görevi bize düştü"

Dilmaç, şunları söyledi:

"Beykoz halkı 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden istikrara oy verdi. Belediye Başkanımızın dışarıdan yani Zeytinburnu'ndan aday olması çok eleştirildi. Bu eleştirilere göğüs germek, Murat Aydın'ı Beykoz’a tanıtma görevi de bize düştü. Kendi ekibiyle gelsin çalışsın deseydik sıkıntı yaşardık."

"Cumhurbaşkanımız teşekkür etti"

"Belediye Başkanımızı bağrımıza bastık. ‘Seçimi kazanamazlar, seçim kesin gitti’ diyenler hayal kırıklığı yaşadı. Cumhur İttifakı olmasına rağmen yüzde 49.33 oy aldık. Partimizin ortaya koyduğu çalışmayı benim de olduğum bir toplantıda Belediye Başkanımız Cumhurbaşkanımıza iletti. Belediye Başkanımız teşkilat bana sahip çıktı deyince Cumhurbaşkanımız da teşekkür etti."

Hanefi Dilmaç, parti içerisinde bir kardeşlik hukuku oluştuğuna inandığını ve bunu Beykoz geneline yaymak istediğini söyledi.

"Beykoz söz konusuysa gerisi teferruattır"

Dilmaç, "39 İlçeye bakınca Beykoz bu konuda en öne çıkan ilçedir. Bütün siyasetçilerin birbiriyle bir hukuku oluşuyor. Büyük sıkıntılarla beraber hareket edebiliyoruz. 5 yıl önce 2B ile ilgili sıkıntı yaşadık. Rayiç bedelin yüksek olmasından kaynaklandı. O süreçte bütün Beykoz'un proje alanı olmasıyla ilgili bütün siyasi partilerle birlikte hareket edebildik. Bu Beykoz'un kendine özel çok bir özelliğidir. Beykoz söz konusuysa gerisi teferruattır." ifadelerini kullandı.

"Futbola bizim sayemizde başlamış, mutlu olduk"

Basın mensuplarının görevlerini yerine getirirken sıkıntı yaşadıklarını bildiğini, harcanan mesainin başka bir noktada harcanması durumunda belki de ekonomilerinin daha iyi olacağı düşüncesini de aktaran Dilmaç, "Geçen hafta bir yerden alışveriş yapıyorum. Genç bir çocuk kulağında küpe saçları da bonus, 'hoş geldin başkanım' dedi. 'Tanıyor musun beni?' dedim. Tanıyormuş Kaportacı Bekir'in oğluymuş. Beni hiç unutmamış. 'Amatör futbola senin bana aldığın kramponla başladım' dedi. Bizim moralimizi bunlar yüksek tutuyor. O an benim için çok çok önemliydi." diye konuştu.

"Bu bir İlçe Başkanı için intihardır"

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'ndaki demokrasi işleyişini de basın mensuplarına anlatan Dilmaç konuşmasını, "Ben demokrasiyi işletiyorum. İlk delegasyon seçimi benim dönemimde yapıldı. 46 Bin üyemiz var. Bunlara mesaj atarak bilgilendirme yaptık. Bizim partimizde uzun yıllar hizmet etmiş olup da şu an dışarıda duran gönüldaşımız var. Kurulduğu günden günümüze kadar Beykoz AK Parti İlçe Yönetiminde görev yapan tüm arkadaşlarımızı, Meclis üyeliği yapanları, son dönemde aday adayı olanların hepsini delege yaptık. Bu bir İlçe Başkanı için intihardır." şeklinde sürdürdü.

Dilmaç, Nisan ayında yapılması planlanan AK Parti 7. Olağan Kongresinde adaylığıyla ilgili de konuştu.   

"Baklacı'ya Mahalle Başkanı yaparlarsa olurum"

Hanefi Dilmaç şunları söyledi:

"Adaylığımla ilgili birçok şey söyleniyor. Ben siyaseti lider esaslı yapıyorum, onun gözüne bakıyorum. Hep kazandım. Cumhurbaşkanımızın bizimle ilgili tasarrufları vardır. Bize 'Baklacı Mahalle Başkanı yapacağız' derlerse oraya gideceğiz. Hanefi Başkan bırakacak. Milletvekili adayı olacak diyenler var. Her siyasetçinin bir hedefi vardır. Benim de bana göre hedeflerim var. Her istediğim şey olmuyor. Başkan yardımcılığından istifa ederken hedefim vardı ama sonra olmadı. Buraya geç dediler geçtim, eksik yaptım mı?"

"AK Parti'de ben şunu istiyorum vereceksiniz diye bir şey yok. Bu delege seni uçurur. Beykoz'da siyaset yapmaya devam edeceğim."

"Genel Başkan Yardımcılığı verseler gitmem"

Hanefi Dilmaç, kurulacak yeni partilerle ilgili de kendi siyasi hayatı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

"Bu yeni oluşumlar Genel Başkan Yardımcılığı teklif etsinler gitmem. Asla! Niye? Bu süreçte orada pozisyon alanları farklı değerlendiriyoruz. Bizi yarı yolda bırakanlarla ilgili hiç olumlu şeyler düşünmüyoruz."

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yumurtacı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yusuf Avşar, Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ethem Çekiç Dilmaç'a eşlik ettiği toplantı Karlıtepe Beytaş Restoran'da gerçekleştirildi.

Başkan Dilmaç, toplantı sonrası basın mensuplarına 10 Ocak anısına cam eşyası hediye etti. 

Haber Merkezi

Beykoz Devlet Hastanesi’nden açıklama
Önceki Beykoz Devlet Hastanesi’nden açıklama
Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Sonraki Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Yorumlar (3 Yorum)

Selim (4 yıl önce)

Akparti cüzdanı güçlü olanların partisi onlara hizmet eder ancak.Beykoz'un varoş yerleri aynı AHIR gibi duruyor.Ama zenginlere gelince,çöp bidonlarına varıncaya kadar çiçekli böcekli.Fakir fukara garip guraba diye diye kandırdılar bizi.

Kaptan beykoz (4 yıl önce)

Zahmet etmeyin boşuna biz payımıza düştüğü kadar tanıdık

bilal karabacak (4 yıl önce)

selam kader bey sayın ilçe başkanı hanifi dilmaç sizin yapmış oldugunuz habere göre kendisinin adeletli bir ilçe başkanlıgını yapdıgını yazmışsınız özelliklede delege seçiminde bütün meclis uyelerini ve aday olanları delege yapdıgını soylemiş acaba bilal karabacak başka ilçedemi meclis uyeligimi yapdı ve sanırım ikametde başka ilçede bunun yorumunu vicdanına ve kamoyuna bırakıyor saygılar

Yorum Yaz