Murat Aydın Beykoz'u kimlerle yönetecek?

  • Güncelleme: 10.04.2019 13:55
  • Okunma: 22879 kez
  • Yorum: 6
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz'a beş yıl süre ile hizmet edeceği kurmay kadrosunu şekillendiriyor.
Murat Aydın Beykoz'u kimlerle yönetecek?

Beykoz’da Cumhur İttifakı AK Parti adayı olarak seçimlere girip yüzde 49,16 ile 74 bin 805 oy alarak büyük bir başarıya imza atan Murat Aydın, Beykoz’un yeni belediye başkanı seçildi.

Geçtiğimiz günlerde mazbatasını alan Aydın, görevini Yücel Çelikbilek’den devraldı.

Beykozluların hayallerini gerçekleştirmek için 5 yılda 15 yıllık hizmet sloganıyla seçim çalışmalarını yürüten Aydın, hizmet edeceği yeni kadrosunu da şekillendiriyor.  Mevcut belediye başkan yardımcıları Salim Öztürk, Manolya Demirören, Adem Çalışkan, Salih Elmas, Mahmut Gülbasar ve Tacettin Aksu ile yeni dönemde çalışmayacak olan Aydın’ın yakın çalışma ekibi de belli olmaya başladı.

Bünyamin Korkmaz (Belediye Başkan Yardımcısı)

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın uzun yıllar Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Bünyamin Korkmaz, 2014 yılında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un Özel kalem müdürü oldu. Korkmaz sonrasında bir dönem de TRT Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Mali Müşavir olan Bünyamin Korkmaz, aynı zamanda Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanvekilidir.

Feruz Kutsal (Belediye Başkan Yardımcısı)

1 Ocak 1961 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesi Pınaryolu Köyü'nde doğdu. Ortaokulu Erzincan İmam Hatip Lisesi'nde, liseyi ise İstanbul Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya İmam Hatip lisesinde devam etti. Daha sonra son sınıftan ayrılarak Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi'nde okuyarak mezun oldu. Askerlik görevini Ankara Muhabere Okulu ve İstanbul Davutpaşa Askeri Kışlasında tamamladı. 1981 yılında Trabzon Orman Muhafaza Okulu'na girdi. İki yıl okuyup mezun olduktan sonra çeşitli illerde kamu görevlerinde bulundu. Orman Bakanlığından İç İşleri Bakanlığı’na bağlı bulunan 1993 yılında Kağıthane Belediyesine yatay geçiş ile geçerek zabıta müdürlüğünde 2000 yılına kadar görevde bulunmuş olup,2000 yılında Zeytinburnu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde, Zabıta Müdürü olarak göreve başlayıp, 4 Nisan 2014'de başkan yardımcılığına getirildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Engin Köklü (Belediye Başkan Yardımcısı)

1980 İstanbul doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2003 yılında askerliğini kısa dönem çavuş olarak tamamladı. Özel sektörde, İstanbul ve Rusya’nın Kazan Şehrinde şantiye şefliği görevlerinde bulundu.2004 yılının Kasım ayında Zeytinburnu Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü’nde kontrol mühendisi olarak göreve başladı. 2005 yılının ilk çeyreğinde Fen İşleri Şefi, 2007 yılının Ağustos ayında Fen İşleri Müdürü olarak atandı. İngilizce ve Rusça biliyor. Evli ve bir çocuk babası

Selami Keskin (Belediye Başkan Yardımcısı)

1980 Yılında Erzurum da doğdu. İlk -Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2002 yılında mezun oldu.  Okan Üniversitesi Kentsel Dönüşüm Yüksek Lisans Programını tamamladı. Bürokraside, siyasette, STK çalışmalarında ve iş hayatında birçok önemli işlere imza atan Selami Keskin, 2014 yılından bugüne Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü. AK Parti Kartal Gençlik Kollarında Başkan Vekilliği ve AK Parti İstanbul İl Gençlik Kollarında Bölge Başkanlığı yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde Sancaktepe’den İl Genel Meclis Üyesi seçildi. Meclis Üyeliği döneminde İstanbul İl Genel Meclisi  İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkan Vekilliği görevini yürüttü. İngilizce bilen ve evli olan Keskin, iki kız çocuk babasıdır.

Fatih Sağlam (Belediye Başkan Yardımcısı)

1987 İstanbul da doğdu. Aslen Sivaslı. Kavacık Mahallesi’nde ikamet ediyor. İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitimimi halen devam ettiriyor. AK Parti’nin kuruluşu itibariyle Beykoz’da mahalle yönetiminde görev aldı. Mahalle Başkanlığı, İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve 2009 ile 2015 yılları arasında AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığını yaptı.  Sonrasında AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetimi’nde de görev alarak 1. Bölge Teşkilat Başkanlığı görevini yürüttü.  Nisan 2018’de gerçekleştirilen kongrede Hanefi Dilmaç’ın listesinde yer alarak Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi.

Enes Buladı (İletişim Koordinatörü)

Belediye Başkanı Murat Aydın’ın İletişim Koordinatörü Enes Buladı’nın da Beykoz’da aynı görevi yürüteceği öğrenildi. Buladı 1985'te İstanbul'da doğdu. Şemsettin Sami İlköğretim Okulu, Sankt Georgs Avusturya Lisesi ve Marmara Üniversitesi İİBF Almanca Enformatik Bölümü'nde eğitim gördü. Yazılı, görsel ve internet basınında muhabir, editör ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Ekim 2014'ten beri Zeytinburnu Belediyesi İletişim Koordinatörü olarak görev yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

burhanettin Özdemir (1 yıl önce)

Hüseyin Sarılar kardeş ne koymuş sana Fatih Sağlam ama :):):):) ayrıca Manolya hanım ın inşaat işleriyle uzaktan yakından alakası olmadığını dahası buna tevessül edecek kadar aç gözlü olmadığını herkes bilir. adı bir tane bile usülsüz bir işe bulaşmamış bir hanım efendidir kendisi. eleştireceksen başka yerlerden eleştir insanları evladım

HÜSEYİN SARILAR (1 yıl önce)

Son iki mesajı yazan burak ve murat arkadaşları kutlamamak elde değil. Gerçekten murat aydın bey Beykoz'un tümüyle yabancısı. Yetmedi diğer tüm yrd ları da manolya hn ve fatih arkadaş ilçenin semtini bilmez navigasyon olmadan yolunu kaybetse bulamaz. Ayrıca Fatih arkadaş HENÜZ ÖĞRENCİ. HATTA UZATMALI ÇAVUŞ MİSALİ 32 YAŞINA GELDİ BİTİRMEK İÇİN DAHA BİR BEŞ SENESİ VAR GİBİ. MANOLYA HN. SİYASET SEVDASINI ve hırsınıda, hizmet aşkı dışında(!) Bir nedene bağlamak gerek. Yarım kalmış ya da ruhsata takılmış inşaatları var galiba..

selami (1 yıl önce)

manolyanın fendi murat aydını yendi ortalığı yırta yırta başkan yardımcılığını alacak kendini bu kadar kücük düşürmenin anlamı yok sen bir demirörensin halkda şu an pamuk ören oldun yakışmadı sana bu hırs murat beye tavsiyem 30 tane yardımcı alsın manolyaya yardım içinde

Beykoz (1 yıl önce)

Salim Öztürk ü Başkan yardımcışığından uzaklaştırmak isabetli bi karar ama Beytaş ın başına Salim Öztürk getirmekle hata yaptınız kendi adam larını güzel yerleştirir Beytaş çalışanları Murat aydın dan maaşlarla ilgili bir çözüm beklerken başa getirdiği adam işi çıkmaza sokup engelleyecektir.???????

Murat Kara (1 yıl önce)

Umarım daha fazla Zeytinburunlu kardeşimiz belediyede görev alır hatta ilçemizde Suriyeli sayısı az şöyle 100 bin kişilik mülteci gurubu gelirse güzel olur

Burak (1 yıl önce)

Umarım daha çok Zeytinburnulu yurttaşımız belediye de görev alır. Sonuçta eski başkanımız bizler bir halt olmaz demişti (!) Terbiyem el vermediği için halt dedim anlayan anlamıştır :) Umarım yeni dönemde daha çok imar ve daha çok beton hayal değil gerçek olur :)

Yorum Yaz