Murat Aydın, Beykoz’da aidiyet duygusu çok yüksek

  • Güncelleme: 27.01.2019 13:19
  • Okunma: 5515 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi.
Murat Aydın, Beykoz’da aidiyet duygusu çok yüksek

İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nın da tam kadro yer aldığı programda Bölge Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut da yer aldı.

Murat Aydın’ın Beykoz’un 45 mahallesinde yaptırdığı saha çalışmasında mahalle mahalle ihtiyaçlar ve beklentiler konusunda bir ön çalışma yaptığı anlaşılırken, elinde bulundurduğu dosyada bu çalışmaları arşivleyerek Muhtarlarla koordineli çalışacağına işaret etti.

Açılış ve selamlama konuşmasını Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu yaptı. Kolcu yaptığı kısa konuşmada muhtarların belediye başkanı ve halk arasındaki en önemli köprü olduğuna işaret ederken, sorunlarına da kısaca değinerek destek beklediklerini ifade etti.

Dilmaç: “Kapım muhtarlara her zaman açık olmuştur”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ta kısa bir konuşma yaparak Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı ve sonrasında Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü 8,5 yıllık süreçte muhtarlarla ilişkileri ve koordinasyonu her zaman çok önemsediğini belirtti. Muhtarlarla oldukça samimi bir görüntü sergileyen Dilmaç, başkan yardımcılığı boyunca muhtarlarla koordinasyon görevinin kendisinde olduğunu belirtti. Dilmaç, “görev yaptığım tüm zamanlarda kapım muhtarlarımıza her zaman açık olmuş ve her daim yanlarında olmaya özen göstermişimdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konudaki hassasiyetini gayet iyi biliyoruz ve bu konuda aynı anlayışı devam ettireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Murat Aydın, “sakın yerlerinizi satmayın!”

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın konuşmasının başında Beykoz’a uzanan adaylık sürecini anlattı. İfadelerinin bir bölümünde imar ve mülkiyetle ilgili yapılacak çalışmalarda vatandaşlara kendi yapılarını kendilerinin yapabilmesi için imkân oluşturmaya gayret edeceklerini söyleyen Aydın, “sakın yerlerinizi satmayın. Bir santimetre kare yerinizi bile satmayın. Bu zenginlik sizin hakkınız ve sabrederseniz bu hakkınızı alacaksınız” dedi.

“Benim için büyük sürpriz oldu”

Fazilet Partisi’nin kapatılmasının ardından henüz AK Parti kurulmadan önce on arkadaşıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldığını ve o gün bu gündür bu davaya omuz verdiğini belirten Aydın, “bir gece, Genel Başkan Yardımcımız beni aradı ve ‘hayırlı olsun seni Beykoz’a görevlendirme kararı aldık’ dedi. Elbette bu durum benim için büyük sürpriz oldu. Geçmişe şöyle bir baktığınızda başka bir örneği yok.  Evet, Beykoz’u biliyorum, yıllarca gittik, geldik. Ama şaşırmamak, endişe duymamak elde değil. Diğer taraftan gurur duymamak da mümkün değil, zira Sayın Cumhurbaşkanımız güven duymuş ve böyle büyük bir sorumluluğu bize tevdi etmiş. Bu bile omzumuzdaki yükün ağırlığını ve önemini anlatmak için yeterlidir.

“Üzerimdeki tedirginliği attım”

Ancak ilçeye geldim, AK Parti teşkilatındaki arkadaşlarla tanıştık ve ardından Beykozlu hemşerilerimle tanışmaya başladım ve üzerimdeki tedirginlik tamamen kalktı hamdolsun. Adeta yeniden doğmuş gibi hissetmeye başladım. Ben yeni bir Beykozluyum ve benden önceki Beykozlularla kucaklaşıyoruz. İnşallah Beykoz halkının desteğiyle ve sizlerin de yeniden seçilmesiyle Beykoz’a çok güzel hizmetler götüreceğimizi düşünüyorum.

“Beykoz bir sara yakın mülkiyet sorunuyla boğuşuyor”

Ben Beykoz’la ilgili çok ciddi araştırmalar yaptırdım ve bu çalışmaları gerek belediyemiz gerek diğer kurumlarla karşılıklı test ettim. Yaklaşık bir aydır da Beykoz’un sokaklarında, mahallerindeyiz. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı’ndaki kardeşlerimizle birlikte vatandaşlarımızla, esnafımızla hemhal oluyoruz. Beykoz neredeyse bir asra yakın bir süredir mülkiyet sorunuyla boğuşuyor. Mülkiyet konusu büyük oranda çözülmüş olmasına rağmen şimdi de imar sorunuyla ilgili haklı ve ciddi bir beklenti var. Gariban gelmiş başını sokacak bir yer yapmış ve son yıllara kadar ‘ne zaman başıma yıkılır?’ korkusuyla yaşamış. Ardından büyük bir kısmı tapularını elde etmiş, bir kısmı orman vs. gibi ihtilaflarının çözülmesi için halen daha bekliyor. İnşallah bu ihtilafların da en kısa sürede çözülmesiyle onlar da tapularına kavuşacaklar. İmar planlarıyla ilgili çok başlı bir yapı var burada.

“Beykoz’da mülkiyet % 90 oranında çözülmüş”

Ama benim tespitim bu konular yüzde doksan ölçeğinde hallolmuş, yüzde onluk bir kısmı kalmış. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle, İBB’de Sayın Binali Yıldırım Başkanımızın tecrübesiyle ve bizim de kuracağımız ekip,  tecrübemiz ve azmimizle hızlı bir şekilde bu süreçteki sorunları çözmek için gayret göstereceğiz. Beykoz maalesef yıllarca bu sorunlara saplanıp kalmış. Elbette insanın önceliği mülkiyet, eğitim gibi temel ihtiyaçlar oluyor. Artık bundan sonraki süreçte Beykoz gideceği yolu, yönü ve yeri belirlemeli. Aldığım bilgiler, beklentiler ve talepler Beykoz’un daha mutlu, daha zengin ve daha huzurlu olması yönünde.

"Beykoz’da aidiyet duygusu çok yüksek”

Aidiyet duygusunun bu kadar yüksek olduğu başka bir yer görmedim. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde bazı dinamikleri de iyi kullanarak çok önemli mesafeler kat edebiliriz. Beykoz’un ulaşımla ilgili sıkıntılarından bahsediliyor. Bunu aşacağız. Bakın, iki köprü, iki havalimanı ile ulaşım akslarının tam ortasında kalıyoruz. Zamanla kendi doğal akışında zaten bunlar çözülmek zorunda. Metro, Tünel gibi İBB’nin yaptığı ciddi çalışmalar var. Yeni İstanbul Havalimanı’na ulaşımın sağlanabilmesi için Beykoz çok önemli bir kavşak. Bütün bunların yanında doğal dokusu, ormanı, denizi, doğal ortamıyla Beykoz inanılmaz potansiyellere sahip bir ilçe. İnşallah bu potansiyelleri hızlı bir şekilde hayata geçirip Beykoz’u dünyaya tanıtacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Aydın konuşmasının son bölümünde muhtarların duygu ve düşüncelerini dinlerken, bazı muhtarlar mahallelerinde yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgi verdi.

Programın son bölümünde Bölge Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut kısa bir selamlama konuşması yaptı.    

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz