Murat Aydın Beykoz’da 2. Dönem vizesini aldı

  • 0
  • 7095
Murat Aydın Beykoz’da 2. Dönem vizesini aldı
Murat Aydın Beykoz’da 2. Dönem vizesini aldı
Murat Aydın Beykoz’da 2. Dönem vizesini aldı
Murat Aydın Beykoz’da 2. Dönem vizesini aldı
Murat Aydın Beykoz’da 2. Dönem vizesini aldı

Uzun süren toplantılar ve tartışmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Murat Aydın’ı yeniden Beykoz Belediye Başkanlığına aday gösterdi.

AK Parti’de aday adaylığı süreci sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 33 yılını Beykoz siyasetinde geçiren Muhammed Hanefi Dilmaç ile Murat Aydın arasında tercih yaptı.

Uzun süren toplantılar, saha araştırmaları ve teşkilat yoklamalarının ardından 2019 yılında Beykoz Belediye Başkanlığına seçilen Murat Aydın’a, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir kez daha ‘yola devam’ denildi.  

Aydın’a 31 Mart Seçimlerinde partisinin Beykoz Belediye Başkan Adayı olduğu AK Parti Genel Merkezi tarafından tebliğ edildi.

2019 yılında Zeytinburnu Belediye Başkanlığından Beykoz’a aday gösterilen Murat Aydın, ilçede yaptığı çeşitli çalışmalarla geniş bir kesimin takdirini de topladı.

Beykoz Sahil düzenlemesi, Beykoz Kahvecisi, Spor Ormanı, prestij caddeleri ve bisiklet yarışlarıyla ilçe vatandaşları tarafından tanınarak 5 yıl geçiren Aydın, Belediye Başkanı olarak 6., Beykoz’da 2. Dönemi için Erdoğan’dan vize aldı.

Aydın’ın vatandaşlara vereceği vaatler merakla beklenirken, Ana muhalefet partisinin adayı Alaattin Köseler en güçlü rakibi olarak gösteriliyor.

Murat Aydın kimdir?

1960 yılında Giresun’un Piraziz ilçesine bağlı Bozat beldesinde doğdu. 1980 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde “Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” konulu teziyle yüksek lisansını tamamladı.

1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerini kazanarak, üçü AK Parti’den olmak üzere dört kez Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 2019 yerel seçimlerinde de Beykoz Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı olan Aydın uzun yıllardır fotoğraf sanatıyla ilgilenmektedir. Aydın’ın iki fotoğraf sergisi bulunmaktadır. İngilizce bilen Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Beykoz Milli Eğitim Müdiresinden yarıyıl mesajı
Önceki Beykoz Milli Eğitim Müdiresinden yarıyıl mesajı
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz