Murat Aydın’a cevap Gülay Demirel’den geldi

  • 18.09.2021 18:46
  • Güncelleme: 18.09.2021 18:48
  • Okunma: 6153 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çayırı’nın Beykoz Belediyesi tarafından Millet Bahçesi yapılacak olmasına ilişkin tartışmalara yeni bir halka eklendi.
Murat Aydın’a cevap Gülay Demirel’den geldi

İBB Meclisi’nin ilk oturumunda AK Partili Sadullah Kabahasanoğlu ile CHP’li Cemal Sataloğlu arasında yaşanan tartışmalara bir sonraki oturumda Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Cevap vermişti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a cevap ise yine Beykoz ve İBB Meclis üyesi olan Gülay Demirel’den geldi. Gülay Demirel, Murat Aydın’ın tartışmalara sert cevap verdiği oturumda, bu karar alınmadan önce Beykoz halkıyla istişare edilmediğini ve muhtarlarında söz konusu çalışmadan haberleri olmadığını söyledi.

Muhtarların haberi yok

“Bölgede yaşayan vatandaşlarımıza ve muhtarlarımıza bunu sorsaydınız, ki daha dün muhtarlarla görüşme yaptım. Yaptığımız görüşmede muhtarlar haberleri olmadıklarını söylediler” diye konuşan Bayan Demirel, “Beykoz Çayırı Beykozluya kalmalı, Beykoz Çayırı’na kimse dokunmasın, çünkü Beykoz Çayırı’nda bizim gençliğimiz, Beykoz Çayırı’nda bizim çocukluğumuz var. Adı üstünde tarihi Beykoz Çayırı’nda Beykozlunun tarihi var, geçmişi var” dedi.

Öte yandan Gülay Demirel konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, “Tarihi Beykoz Çayırını Millet Bahçesi olarak, yeniden yapılandırmak için yapılan projeyi Beykoz Meclisine, Beykoz muhtarlarına ve Beykozluya sunmadan Meclis çoğunluğunu kullanarak meclisten geçiriyorsunuz, İBB den itirazlar gelince, iki fotoğrafla, ‘yeşil alanı arttıracağız’ diyerek Beykozluyu ikna edeceğinizi düşünüyorsunuz” cümlelerine yer verdi.

Bayan Demirel, “Projeler katılımcı ve şeffaf bir anlayışla Beykozlunun görüşleri alınarak yapılsın. Beykoz Çayırı imar planlarında zaten mesire alanı olarak tanımlanmış. Mesire alanı olarak çevre düzenlemesi yapılsın. Pazar yeri sabit pazar olarak yeniden düzenlensin ve Beykoz Belediyesi’nin bütçesi Beykozlunun önceliklerine göre harcansın” diye konuştu.

İLGİLİ HABER: Başkan Murat Aydın'dan çayır tartışmalarına sert cevap

 

Haber Merkezi