Murat Aydın’a Beykoz Tokatköy’de yoğun ilgi

  • 20.01.2019 21:13
  • Güncelleme: 12.02.2020 17:12
  • Okunma: 17462 kez
  • Yorum: 8
AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Tokatköy’de vatandaşlarla buluştu.
Murat Aydın’a Beykoz Tokatköy’de yoğun ilgi

Tokatköy’de yoğun ilgiyle karşılana Murat Aydın, gelecekle ilgili düşüncelerini paylaştığı toplantıda, vatandaşların sorularına da cevap verdi.

Bütün soruları tek tek cevaplayan Murat Aydın, yoğun ilgi karşısında oldukça memnun olurken, AK Parti Tokatköy Mahalle Teşkilatı ve ‘kısa sürede beni bağırlarına bastılar’ dediği Beykoz halkına özellikle teşekkür etti.

‘Bütün sorunları çözeceğim’ diyene inanmayın”

Beykoz’un gelecekle ilgili beklentileri ve kendisinin ne söyleyeceğini merak edenlerin olduğunu söyleyen Murat Aydın, “beş yıl içinde sorunları çözüm yoluna sokacağız, ciddi oranda mesafe alacağız” dedi.

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’a; Tokatköy halkıyla kucaklaşması sırasında, AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Meclis Üyesi Nevzat Oral, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Tecattin Aksu ve SKM Başkanı Engin Yıldız eşlik etti.

“Seçimler siyasilerin, karne almak için halka müracaat ettiği bir gündür. Ben Zeytinburnu’nda dört kez karne aldım. Sağ olsun oradaki kardeşlerimiz bize geçer not verdiler. Şimdi nasip olursa önce sizden yetki talep ediyoruz. Bu yetkiyi niçin talep ediyoruz? Hizmet etmek için talep ediyoruz. Hizmet etme yetkisini bize vermenizi arzu ediyoruz.  Seçimlerde duygularımızla değil, aklımızla karar verirsek daha iyi sonuç alırız diye düşünüyorum.” şeklinde konulan Murat Aydın, “Beykoz’umuzun ne gibi çözülmesi gereken sorunları var? Onu sizler zaten yaşıyorsunuz, biliyorsunuz. Buradaki sorunların tamamının çözülmesi beş yıllık süreç içerisinde mümkün değildir. Buradaki problemlerin ne olduğu bellidir. İmar ve mülkiyet ile ilgili konular var. Onun dışında trafik ve ulaşımla ilgili konular var. “Ben geleceğim. İmar problemlerinin mülkiyet problemlerinin tamamını çözeceğim. Trafik ile ilgili bütün sorunları çözeceğim” diyene inanmayın. ifadelerine yer verdi.

 “Yeni çalışmalar var”

Ben de, ‘bütün sorunları çözeceğiz’ diyemiyorum. Ama şöyle bir iradeden bahsetmek isterim. Buradaki sorunların çözümüyle ilgili olarak geçmişte başlamış olan çalışmalar var. İmar ve mülkiyet ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Anayasa çıkmış. Anayasa değişikliği yapılmış. Kanun değişikliği yapılmış. Şimdi planlar, tapular veriliyor. Yeni çalışmalar var. Bu süreç hızlanarak devam edecek. Birçok sorunların çözümüyle ilgili devletin tepeden Beykoz’a kadar uyumlu bir çalışma sergilemesi gerekiyor.

“Biz memleket özlemini burada giderdik”

Ben, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Beykoz’a görevlendirilince inanılmaz bir tedirginlik yaşadım. ‘Nasıl olacak şimdi?’ dedim. Bir taraftan çok mutlu oldum. Ama diğer taraftan dedim ki; Beykoz, orada siyaset yapanlar var. Orada beklentisi olan insanlar var. Nasıl olacak şimdi? Beykoz benim bilmediğim bir yer değil. Özellikle Tokatköy seksen öncesi çok sık geldiğim bir yerdir. Benim annemin öz amcası buralıdır. Mezarı Yuşa Mezarlığı’ndadır. Biz memleket özlemini burada giderdik. Fındık bahçesi vardı. Kiraz ağaçları vardı. Benim hiçbir zaman Beykoz’da belediye başkanlığı ya da farklı bir yerde belediye başkanlığı gibi düşüncem olmamıştı. Fakat ben o tedirginliğimi Beykoz’a gelince üzerimden attım. Çünkü Beykozlular bizi kucakladı. Gönlünü bize açtı. Ben size can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

“Benim ülkem ile ilgili hep hayallerim olmuştur”

 Eğer benim ülkem, huzur ortamı içerisindeyse, eğer bizim Türkiye’miz zenginse, güçlüyse, eğer bizim ay yıldızlı bayrağımız bu gök kubbenin üzerinde dalgalanmaya devam ediyorsa, huzur vardır. Barış vardır. Güven vardır. Dolayısıyla biz de bireysel anlamda kendimizle ilgili, ailemizle ilgili, yakınlarımızla ilgili hedeflerimizi ve planlarımızı gerçekleştirebiliriz.  Ama kargaşa olsa, şu aziz bayrağımız bu gök kubbenin altında dalgalanmıyor olsa, işgal altında olsa, barış ve huzur ortamı olmasa ne mülkiyeti düşünebiliriz ne çocuğumuzun eğitimini düşünebiliriz ne de yarınlarla ilgili hayal kurabiliriz. O zaman öncelik nerede? Öncelik birlik ve beraberliktedir. Bunlar olursa diğerleri olabilir. İşte o anlamda benim hep hayallerim olmuştur.

Şimdi Beykoz’la ilgili, Beykoz’un sorunlarını çözmekle alakalı, Beykoz’un beklentisiyle alakalı, özelde Tokatköy, genelde Beykoz’la ilgili, benim ülkem ile ilgili hayallerimle Beykoz hayallerini birleştiriyorum. Bu hayaller, sizlerin hayalleriyle de örtüşüyor. Şöyle bir Beykoz’un ortaya çıkması lazım diye düşünüyorum.

Haber Merkezi

Yorumlar (8 Yorum)

mehmet CAN (3 yıl önce)

Tokatköy kentsel dönüşüm yaşayacak Sn Murat Aydın beyin icraatlarını hepimiz merakla bekliyoruz Başarı herkes tarafından takdir edilir.Umarım başarılı olur.

Hasan (3 yıl önce)

Biz İstanbul da hangi belediye nn ne kadar hizmet yaptıklarını iyi biliyorum senin övdüğün Zeytinburnu n daki halk krathanesine ben gittim ortada ceset var fakat içinde ruh yok merkez efendi deki çok güzel bina olmuş içi boş i yazık harcanan o paraya

Hasan (3 yıl önce)

Biz İstanbul da hangi belediye nn ne kadar hizmet yaptıklarını iyi biliyorum senin övdüğün Zeytinburnu n daki halk krathanesine ben gittim ortada ceset var fakat içinde ruh yok merkez efendi deki çok güzel bina olmuş içi boş i yazık harcanan o paraya

burhanettin Özdemir (3 yıl önce)

dünyadan haberi olmayan Hasan Efendi! Zeytinburnu nu herkes yönetir diyorsun bu kadar cahil olunmaz. ulan zeytinburnunda su yoktu su! İstanbul un en kötü ilçelerinden biriydi. insanlar Zeytiburnuluyum demezlerdi. Bugün Türkiye'ye örnek olan İlk kıraathaneler Zeytinburnunda yapıldı. sayısız gençlik merkezi yapıldı. anlık çözüm birimleri oluşturup işleri hızlandırdı. sen de burda boş boş konuş!

Ali ÇETİN (3 yıl önce)

Hani nerede yoğun ilgi. Fotoğraflardaki zaten hep parti teşkilatının içindeki kişiler. Milletin aklıyla alay etmeyim.

sedat (3 yıl önce)

16 yıldır yapmadınız şimdi yapacaz diyorsunuz zaten belediye sizdeydi ibb sizdeydi ulan bunlara inanlar yarın sokaklarda evsiz kalacaklar bu adam beykozdakı rant icin getirildi beykozda yokmuydu adam beykozlu bunların rantına okey vermzdi o yuzden bu adamı getirdiler

Hasan (3 yıl önce)

Zeytinburnu ne sorunu varki oraya iyi hizmet vermiş diye reklam yapıyorsunuz orayı herkes yönetir önemli olan Beykoz gibi sorunları dağ gibi birikmiş yeri yönetmek doğru sorunları n üstesinden gelir nasıl gelir imar çıkartır çıkaracağı imarda garibana göre değil zengine göre yapacak garibim Beykoz halkida yerini yurdunu satıp gidecek böylece topyekûn sorunlar bitmiş olacak ondan sonra biz iyi hizmet yaptık diye reklam yapacaklar aman ne hizmet.........!

burhanettin Özdemir (3 yıl önce)

Maşallah Rabbim çalışmalarınızdan bereketi eksik etmesin

Yorum Yaz