Makaleler

Muhteşem Süleyman

14.10.2015 15:28
| | |
3879

Çubukluspor ’un çok değerli Başkan Yardımcısı Süleyman İlhan’ı geçen Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucunda kaybettik.

Hakkın rahmetine kavuşan bu çok değerli insanı Cuma günü de ikindi namazını müteakip Çubuklu mezarlığına defnettik. Allah rahmet eylesin.

Dede Süleyman’ın bu ani aramızdan ayrılması bizleri, sevenlerini ve tüm spor kamuoyunu fazlasıyla üzdü. Onu sevenler, sadece Beykoz’dan değil Türkiye’den ve hatta yurtdışından da son görevlerini yerine getirebilmek için cenazeye katıldı. Çocukluğumdan beri yakından tanıdığım komşum bana bir akrabadan daha yakındı.

Vefat haberini alır almaz evine gittiğimde beni de akrabadan sandılar. Rahmetliyle bir akrabalığım olmamasına rağmen o bana akrabadan, çok daha yakın bir dostu. Hiç yüksek sesle konuştuğunu duymadım bana Asım’cığım derdi güzel sohbetlerimizde. Bazen takılır bana ihtiyar derdi. Bende ona dede derdim. Niçin mi dede o tüm çocukların dedesiydi. Onları kırmamak için elinden geleni yapardı. Antrenman veya maç sonlarında çocuklar yanına geldiklerinde onlara eğilir doğru pastaneye gidin bende geliyorum derdi. İşte bu çocuklar şimdi dedesiz kaldı.

Yaptığı iyilik ve yardımları ise kimse bilmezdi. Onunla hemen hemen her gün beraber olur ve hep sporu konuşurduk. Son gününde, Asım’cığım sol dizim çok ağrıyor bazen de kopacak gibi oluyor dediğinde bile yüzünden hiç eksik olmayan tebessümüyle çok neşeliydi, espriler yaparak bizleri güldürdü.

Bu dünyadaki son gününde Başkan Coşkun Tosun’la Dolayoba’da A takım maçına gittiler. Ben kendilerine başarılar dileyerek ayrıldım. O gün maçı 2-1 kazandılar eve geldiğinde yatsı namazını eda ettikten sonra ise ebediyete intikal etti.

Onsuzluğa alışabilmek oldukça zor olacak. Çubuklu yetim kaldı sanki. Süleyman İlhan sporda sadece başarıya endeksli bir yaşam biçimini değil, tüm gençlere sahip çıkarak onlara spor yapmalarını gerçekleştirecekleri her türlü olanakları sağladı. Ama o aramızdan erken ayrılarak bizleri derin üzüntülere gark etti. Allah ona gani gani rahmet versin. Toprağı bol olsun. Seni Unutmayacağız Muhteşem Süleyman.

Ankara daki Terör olayını nefretle lanetliyorum.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"