Makaleler

Muhteşem ikili!

2014.07.21 00:00
| | |
12913

Beykozspor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’nun basın toplantısından hepinizin bir şekilde haberi olmuştur. Basın toplantısından günler önce fısıltı gazetesi belli odaklar tarafından devreye sokulmuş, kenar köşede Zeki Aksu’nun TT Net’ten “keklediği!” paralarla aldığı villalar konuşuluyordu.

Hatta birkaç ayaklı gazete bana da bu soruyu sordu; “abi Zeki Aksu TT Net’ten indirdiği paralarla villalar almış haberin var mı?” Ben de Yalıköy’den sallana sallana Beykoz’a gelen bu vatandaşa, “TT Net gibi bir kurum tongaya basmaz belli ki malum şahıs seni programlayıp piyasaya salmış” dedim. Sonra da kendi kendime düşündüm; “bu işin içinden bir çapanoğlu çıkacak ama hayırlısı olsun” diye.  Bu olaydan birkaç gün sonra Beykoz Meydanı’nda Flashaber adlı gazetenin dağıtıldığını gördüm. Hiç mübalağa etmeden söylüyorum, gazeteyi gördüğüm anda “Vah vah! Yine birileri iftiraya uğramış. Yine birileri koparılmaya çalışılmış” dedim. Bir de ne göreyim Zeki Aksu sür manşette. Tıpkı iki yıl önce ÖSEV Vakfı Başkanı Özer Odabaşı’nın olduğu gibi.  100 Yıllık çınarımızın yönetim kurulu üyeleri de “yolunacak kazlar” ve “kekler” ibaresiyle gözleri sarı-siyah renklerden başka bir şey görmeyen bizim insanımıza yutturulmaya çalışılıyor. Hem de Ümraniye’den! 

100 Yıllık tarihinde olağanüstü birçok şey yaşayan kulübümüze ilk defa hem de Beykoz dışından biri“batıyor” iddiasında bulunuyor ve bunu yaptıran Zeki Aksu’nun iddiasına göre maalesef içimizden biri. Siz onu çok iyi biliyor ve tanıyorsunuz. Evet, Şaban Tören’den bahsediyorum…

*  *  *

Okurlarım “Beykoz Vakfı Nereye Gidiyor?” başlıklı yazımı anımsayacaktır. Mahkemeyle ilk defa bu yazımın ardından tanışmıştım. Tören bana dava açmış ve kaybetmişti. O yazımda Tören’in Vakıf’ı aile şirketi gibi yönettiğini iddia etmiş, Beytaş Tesisleri’nde bir akşam yemeğinde “Beykoz’un AB’ye entegrasyonu” kapsamında yürüteceği projeler için vakıf adına topladığı 50 bin TL’nin akıbetini sormuştum. “50 bin TL toplandıktan sonra ortada proje falan kalmamış, Vakıf’ta değişen tek şey de Tören’in özel otomobili oldu” demiştim.

Tören o günden sonra bir daha para toplayabileceği bu tür yemekli organizasyonlar yapamadı. Dolayısıyla milletin çalışıp, alın teriyle güç bela kazandığı paraları da cebinde kalmış oldu. Ama Aksu’nun tespitlerine bakılacak olursa Ali Rıza Yıldız’la birlikte oldukça etkili bir ikili olmuşlar. VahBeykoz Vakfı vah! Hanefi Dilmaç ismi bile kaybettiğin itibar ve güveni artık sana kazandıramaz…

Neyse konumuza dönelim.

Beykozspor Kulübü Başkanı Zeki Aksu Beykoz’da yayın yapan gazetelerin tamamının davetli olduğu bir basın toplantısı düzenleyerek kendisi ve kulüple ilgili yürütülen iftira ve karalamalara bir takım iddialarda da bulunarak inanılmaz sertlikte cevaplar verdi.

Beykoz’un ilk medya patronu olan Zeki Aksu’nun dağarcığında eminim yeterli sayıda ve oldukça sağlam belge ve tanıklar vardır. Umarız bu işin peşini bırakmaz ve Beykoz’a yakışmayan bu çarpık ve kirli ilişkiler, sorumluları da cezalandırılıp yasal bir zemine oturtulur.

Aksu basın toplantısında yaklaşık iki yıl önce yapılan Vakıf Kongresi’nde Şaban Tören’in listesinde (zaten tek liste vardı) yer alan Ali Rıza Yıldız’ın Tören’le işbirliği içerisinde olup tehdit, şantaj ve iftira yoluyla kendilerine çıkar sağladıklarını belirterek kendisi ve kulüple ilgili de benzer bir kumpasın kurulduğunu iddia ediyor. Aksu’nun bu iddialarını bir takım belge ve şahitlere dayandırdığını konuşmasından da anlıyoruz. Ancak özellikle Şaban Tören konusunda basın mensuplarının sorularını muğlâk bırakan Aksu’dan bu konuda da gerekli açıklamaları yapmasını beklerdik.

Zira Aksu’nun bu tür şantaj ve tehditlere boyun eğmek bir yana sonuna kadar gidecek kadar cesur olduğunu düşünüyoruz…

Ayrıca bu muhteşem ikilinin içerisinde olduğu ve cevap bekleyen onlarca sorunun çok yakında yüksek sesle ve hayret nidaları arasında konuşulduğunu hep birlikte duyacağız.

Bu ikiliyi kanatları altına alan kırk yıllık siyasetçilerin o gün yüzlerinin ne hal alacağını doğrusu çok merak ediyorum. Bekleyip hep birlikte göreceğiz…

Vesselam.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"