Muhtarların sofrasında insan bereketi

  • Güncelleme: 02.08.2013 00:11
  • Okunma: 6703 kez
  • Yorum: 0
Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde, Beykoz'un pek çok rengi bir araya geldi.
Muhtarların sofrasında insan bereketi

Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde, Beykoz'un pek çok rengi bir araya geldi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, ilçedeki siyaset ve bürokrasi dünyasını iftar yemeğinde bir araya getirdi. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Beykoz MHP Başkanı Ali Emanet'in yer aldığı iftar yemeğinde ayrıca Beykoz İlçe Milli eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş da yer aldı.

Beykoz'daki pek çok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin hazır bulunduğu toplantıda, Beykoz Belediye eski Başkanları'ndan Alaattin Köseler ve Muharrem Ergül de katılım sağladı. CHPBeykoz Belediye Aday Adayları'ndan Prof. Dr. Hüseyin ÖztürkŞaban Tören ve Aydın Düzgün iftar yemeğinde bir araya gelirken, CHP'li ve AK Partili Belediye Meclis Üyeleri de geceye ilgi gösterenler arasındaydı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yemek sonrası yaptığı konuşmada, "Yüreklerimiz bu ay daha da cömert oluyor. İftar sofraları da bunlardan bir tanesidir. Aynı zamanda kardeşliği ve beraberliği de bizler bu sofrada görebiliyoruz. Çok farklı insanların aynı yerde karşılıklı oturabildiklerini görebiliyoruz. Birbirimizi anlama şansını yakalayabiliyoruz" dedi.

Beykoz’da birlik beraberlik çok önemli

Gülen Balık Restoran Kafe’de bir araya gelen Beykoz'un yönetici ve yönetici adayları, hep birlikte iftar yemeği yedi ve sohbet etti. Kalabalık katılımda Beykoz'un neredeyse tüm muhtarları hazır bulundu. Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ise konuşmasında, "Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemizdeki bütün birimleri davet ettik. Katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çeklikbilek gecikmeli katıldı…

Soğuksu ve Kanlıca'da Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılan ve bir kaç yere uğrayarak gecikmeli olarak toplantıya katılan Başkan Yücel Çelikbilek, bu durumdan dolayı katılımcıların hoşgörüsüne sığındığını dile getirdi. Ramazan ayının nitelikleri ve getirdikleri konusunda ‘içinden geldiği gibi’ konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

"Rabbim bu ayı bize bereket ve mağfiret ayı olarak kılmış. Bu ayın güzelliklerini ve birlikteliğini yaşamayı Allah herkese nasip etsin inşallah. Bu ayda insanlar farklı şeyleri algılamaya başlıyor. Merhamet daha çok çoğalıyor insanın içinde... İnsanları daha çok dinliyoruz bu ayda... Dolayısıyla yine insanların dertleriyle dertlenmek konusunda Ramazan ayı bizlere bir fırsat sunuyor. Yüreklerimiz bu ay daha da cömert oluyor. İftar sofraları da bunlardan bir tanesidir. Aynı zamanda kardeşliği ve beraberliği de bizler bu sofrada görebiliyoruz. Çok farklı insanların aynı yerde karşılıklı oturabildiklerini görebiliyoruz. Birbirimizi anlama şansını yakalayabiliyoruz. Sevmekten zarar gelmez. Ancak insana nefretten zarar gelir. Bütün gönüller sevgi dolsun, muhabbet dolsun. Muhtarlara tekrar bu güzel geceyi düzenledikleri için teşekkür ediyorum, hepinize saygılar sunuyorum"

Muhtarları hayranlıkla izliyorum

Yemekten sonra söz alan son kişi olan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise ilçedeki muhtarların birlik ve beraberliğini hayranlıkla izlediğini ifade etti. Geceyi düzenleyen Cavit Gül'e ve katılım sağlayarak kendisine destek olan muhtarlara teşekkür eden Süleyman Erdoğan,  "Muhtarlık çok önemli… Devlet birimleriyle halk arasında adeta bir köprü görevi görüyor. Muhtarlar ne kadar sağlıklı çalışırsa bu diyaloglar daha iyi oluyor ve hizmetlerin yürütülmesinde daha iyi neticeler alınabiliyor. Bir yıllık süre içerisinde gördüğüm kadarıyla muhtarlarımız, kendi alanlarıyla ilgililer, aralarında güzel bir birlik-beraberlik var; hepsini tebrik ediyorum. Hepsine sağlık ve senlikle görevlerini ifa etmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan Cavit Gül'ün ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeği mönüsünde çorbaet yemeğibulgur pilavı ve tulumba tatlısı yer aldı. Yemekten sonra konuklara çay ikram edilirken, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, yemek duasını okudu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz