Mahalle muhtarlarının devletle Beykoz istişaresi

  • 0
  • 6897
Mahalle muhtarlarının devletle Beykoz istişaresi
Mahalle muhtarlarının devletle Beykoz istişaresi
Mahalle muhtarlarının devletle Beykoz istişaresi
Mahalle muhtarlarının devletle Beykoz istişaresi
Mahalle muhtarlarının devletle Beykoz istişaresi

Beykoz Muhtarları, İBB Koru Tesislerinde İçişleri Bakanlığı Daire Başkanıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile birlikte mahalle muhtarlarının da katıldığı toplantıyı yerel basın mensupları da takip etti.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, yönetim kurulunun çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları üzerinden ciddi bir beyin fırtınası yaptığını ifade ederek, İstanbul'daki 962 mahalle muhtarının aynı grupta yer almasının mümkün olmadığını söyledi.

"Kurarken 3 dernek bulamadık, şu an 23 derneğiz"

Delibalta, "Delegelerin gruba konulmasıyla ilgili bu teklifi yönetime sunayım. Bizi lütfen bizden dinleyin. Türkiye'de aidat almayan bir federasyonuz. Seçilmiş insanların idarecilik yapması daha zor. Böyle bir kurumu temsil etmek güç bir şey. Bizim aramızda siyasi parti ırk ayrımı yok. Kurarken 3 dernek bulamadık, şu an 23 derneğiz." dedi.

Seçimle göreve gelmeleri nedeniyle siyasi partilerinin üstünde bir sorumluluk anlayışıyla çalışma yaptıkları düşüncesini savunan Kadir Delibalta, muhtarların bugüne kadar aldığı sosyal hakların bir çoğunun İstanbul Muhtarlar Federasyonu sayesinde olduğunu ifade etti.

"Hiçbir zaman düşmanca davranmadık, kötü söz söylemedik"

Delibalta, "Boynunuzu bükecek bir şey yaparsak, o gün bırakırız. Dik duracağız, onurlu duracağız. Benim bu işimi yapmazsanız istifa ederim diyeceksiniz. Kendi mahallemin sorunu gibi ilgilenmeye çalışıyorum. Dayanışma içinde olmamız lazım. Maalesef İstanbul'da istemiyorduk ama ikinci bir federasyon kuruldu. İstanbul’a yakışan birlik beraberlikti. Hiçbir zaman düşmanca davranmadık, kötü söz söylemedik. Bizim arkamızdan konuşanlara yüreğin varsa ortada konuş diyoruz." diye konuştu.  

"Eski başkan Nuh dedi, peygamber demedi"

Muhtarların sekreter taleplerinin hala çözülmediğine dair bir soruya da cevap veren Delibalta, "Beykoz'un eski başkanı, nuh dedi peygamber demedi. Yeni başkana da gittik söyledi. Muhtarların derdini çözün dedim. Siz sekreter almıyorsunuz mutlu değilim. Bazen böyle şeyler olabiliyor. 39 ilçeden belediyesinden 32 tanesi ya para veriyor ya sekreter veriyor. Kanun belli bu verilmesi lazım. 22 yılımı verdim. Haklısınız belediyenin vermesi lazım. Yasa buna müsaade ediyor. Geldik yeni başkana hep bakacağız dedi." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, pandemi sürecinde muhtarlıkların ve muhtarların önce vatan-millet diyerek çalışmaya devam ettiğini söyledi.

"Vatan Caddesindeyim, telefonum 24 saat çalışıyor"

Üstüner, şunları kaydetti:

"Sizler emek veriyorsanız, bizde bu emek karşılığında sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. Dünya önemli bir salgınla mücadele ediyor. Pandemi sürecinde muhtarlıkları kapatmadınız, önce vatan millet dediğiniz için sizi alkışlıyorum. İçişleri Bakanlığımızın muhtarlar bilgi sisteminden talepleri bildirelim. Onun takibi, geriye dönüp onunla ilgili ne yaptığımızı görebiliriz. 1-2 hafta sonra bakanlıkta konuyla ilgili toplantı yapacağız. İyileştirilmesini istediğiniz hususlar da paylaşın. Vatan Caddesindeyim, telefonum da 24 saat esaslı çalışıyor."

Toplantı, çeşitli konuların Daire Başkanı Üstüner ve Federasyon Başkanı Delibalta'nın verdiği cevaplarla tamamlandı.

Haber Merkezi

Beykoz Kulüp Başkanından İBB bürokratlarına ziyaret
Önceki Beykoz Kulüp Başkanından İBB bürokratlarına ziyaret
Beykoz Belediyesi 605 bin fidan dağıttı
Sonraki Beykoz Belediyesi 605 bin fidan dağıttı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz