Muhtarlar Hüsnü Kolcu’yu Başkan seçti

  • 0
  • 6492
Muhtarlar Hüsnü Kolcu’yu Başkan seçti
Muhtarlar Hüsnü Kolcu’yu Başkan seçti
Muhtarlar Hüsnü Kolcu’yu Başkan seçti
Muhtarlar Hüsnü Kolcu’yu Başkan seçti

Beykoz Muhtarlar Derneği Olağanüstü Kongresi'nde aday olan Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, 43 oyun 24'ünü alarak ‘başkan’ seçildi.

Bir diğer aday Soğuksu Muhtarı Muammer Aydınoğlu 19 oyla ve az farkla Kolcu'nun gerisinde kalırken, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç son dakikada adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Muhtarlar Derneği Olağanüstü Kongresi'ne Kaymakam Süleyman ErdoğanBelediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Hanefi DilmaçMeclis Üyeleri ve eski muhtarlar Cavit Gül,Ahmet Soylu ile ilçede görev yapan mahalle muhtarları katıldı. Yalnızca 2 eksikle toplamda43 muhtarın katıldığı seçimlerde, mevcut Başkan Şefik Yavuzyılmaz'ın okuduğu faaliyet raporu tartışma yarattı. 1 Ocak ila 15 Haziran arasındaki döneme ait raporu okuyanYavuzyılmaz'a muhtarlar itiraz etti. Daha sonra Divan Kurulu Üyeleri'nin müdahalesiyle raporun 6 aylık değil 1 buçuk yıllık olduğu anlaşıldı.

Başkan Şefik Yavuzyılmaz'ın birleştirici ve yapıcı konuşmasının ardından kürsüye gelenAkbaba Muhtarı Yüksel KılıçYavuzyılmaz'ın konuşmasından etkilendiğini dile getirerek, adaylıktan çekildiğini söyledi. Ardından konuşma yapan her iki aday Hüsnü Kolcu veMuammer Aydınoğlu ise yarıştan çekilmediklerini ancak her kim seçilirse arkasında duracaklarını ifade etti.

Toplantıya katılan Kaymakam Erdoğan ve Belediye Başkanı Çelikbilek de birer konuşma yaparak, seçime giren her iki adaya da başarı diledi. Başkan Çelikbilek, yaptığı konuşmada muhtarların ve Beykozluların 'Babalar Günü'nü kutlarken, muhtarların yaşadığı finansal sıkıntıların çözümü için gayret ettiklerini söyledi. Başkan Yücel Çelikbilek, "Bizim 'Aman bunlara bir şey vermeyelim' diye bir derdimiz yok! Niye olsun? Aksine elimizden geleni yapıyoruz. Belki Kaymakamlık üzerinden sizlere ödenek sağlayacağız. Çalışmalarımız sürüyor" şeklinde konuştu.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise muhtarlardan, bölgelerindeki okullara ve müdür değişiklikleri nedeniyle yaşanacak sorunlara müdahalede bulunmaları, ihtiyaçları karşılamaları konusunda çağrıda bulundu. Özellikle SSK konusunda vatandaşların bilgisinin olmayabileceğini, prim ödemeleri konusunda yeni yasaya göre devletin tespit yapması gerektiğini dile getiren Kaymakam Erdoğan, bu konunun vatandaşa anlatılması için muhtarlardan aracı olmalarını istedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçilirken, 45 nüfuslu Beykoz Muhtarlar Derneği'nde 43muhtar oy kullandı. Toplamda 24'e karşı 19 oyla Muammer Aydınoğlu'nu geçen Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu ‘Başkan’ olarak seçilirken, her iki aday da seçim sonucu birbiriyle kucaklaştı. Öte yandan Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu’nun listesinde şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Hüseyin Hüsnü Kolcu

Mevlüt Eren

Sedat Altun

Serdar Lüleburgaz

Frederik Nowicki

Denetleme Kurulu Asil Üyeler

Mehmet Ersoy

Hasan Ayaz

Güzin Merve

Haber Merkezi

Karne sevincine Fettah Can desteği
Önceki Karne sevincine Fettah Can desteği
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz