Siyaset

Muhtarlar Derneği’nde 3 adaylı kongre

Muhtarlar Derneği’nde 3 adaylı kongre
2014.09.02 00:00
| | |
9512

Video galeri

Beykoz Muhtarlar Derneği Olağan Kongresi İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde yapıldı… İlk etapta 3 adayla başlayan yarışta, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç’ın çekilmesiyle aday sayısı ikiye düştü.

Alibahadır Köyü Muhtarı Cavit Gül ile Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici’nin yarıştığı kongrede ipi göğüsleyen taraf ise yine Cavit Gül oldu. 

Siyasilerin ilgisi yoğundu.. 

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, MHP İstanbul Milletvekili Murat Bağsegioğlu, ve Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan,Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, SP İlçe Başkanı Burhan Öz, BBP İlçe Başkanı Mustafa Bağcılar, Meclis üyeleri ve STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu kongre öncesi konuklara sabah kahvaltısı ikram edildi. 

38 mahalle ve köy muhtarının oy kullandığı kongrenin Divan Başkanlığını Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hüseyin Özkan yaparken, divan kâtipliklerini ise Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal ve Rüzgarlıbahçe eski Muhtarı Ahmet Okumuş üstlendi. 

Yüksel Kılıç çekildi… 

Alibahadır Köy Muhtarı Cavit Gül, Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici ve Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç’ın ilk etapta aday olarak açıklandığı kongrede, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç muhtarlar arasında birlik ve beraberliğin pekişmesi adına adaylıktan çekildiğini ilan etti. 

Konuşmaların ardından oy verme işlemi yapıldı… Alibahadır Köyü Muhtarı Cavit Gül almış olduğu 25 oy ile yeniden Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığı’na seçilirken, Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici’ye ise 12 oy çıktı. Bir oy ise geçersi sayıldı. 

Seçimi Cavit Gül değil, Muhtarlar derneği kazandı 

Sandıktan yeniden Başkan olarak çıkan Alibahadır Köyü Muhtarı Cavit Gül yapmış olduğu teşekkür konuşmasında, geçmişte olduğu gibi bundan sonrada muhtarlarla tek yumruk olacaklarını ifade etti. 

“Birbirimizin torunlarına ve halka hizmet için elimizden gelenin fazlasını yapacağız… Seçimi Beykoz Muhtarlar Derneği kazanmıştır… Cavit Gül kazanmamıştır” şeklinde konuşan Gül,  “45 muhtarla gece gündüz demeden çalışmalar yapacağız… Telefonlarımız açık, çekinmeden ve rahat bir şekilde bizlere ulaşabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi. 

Cavit Gül, muhtarların devlet ile halk arasında köprü vazifesi yaptığını ifade ederek,“bundan sonra Beykoz’u geleceğe nasıl taşırız ona bakmamız lazım” dedi. 

Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici’den sitem… 

Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici konuşmasında kongre öncesi yapmış olduğu çalışmalardan söz ederek, Cavit Gül’ün vermiş olduğu birlik beraberlik mesajlarına katıldığını dile getirdi. 

“Evet, birlik olalım… Yıllar önce aynı çağrıyı bende yapmıştım” diyen Kesici,“Kavacık ta Beykoz Muhtarlarına liderlik ve önderlik yapmak için ön plana çıktım… Kongre öncesi 45 muhtarımızı gezdim ciddi bir destek aldım… Bana muhtarlarımız şu öneride bulundu; dediler ki, ‘tek istediğimiz muhtarlarımız bölünmesin’.  Fakat seçime günler kala bana bu çağrıyı yapan muhtarım aday oldu ve üç liste oldu” şeklinde konuştu. 

Daha önce yine muhtarlarla yapmış olduğu bir toplantıda Cavit Gül’e çağrı yaptığını ve Gül’ün uzun süredir bu görevi yürüttüğünü artık bırakması gerektiğini söylediğini hatırlatan Kesici, “Cavit Başkanım siz daha önce Başkanlık yaptınız… Artık bırakında bizlerde yapalım demiştim ve çağrıda bulundum…  Sizler çekilin ve bana destek olun yakışanı da budur dedim. Ben yıllardır muhtarlık yapıyorum, fakat tecrübe kazanmamı istemiyorlar” dedi. 

Kesici kimi neden kınadı? 

Neden 45 muhtar içerisinde dışarıdan insanlar aranıp oy isteniyor… Bizlerde farklı dernekleri arayıp destek isteyebiliriz.” ifadelerini kullanan Kesici’nin, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık’a yönelik olduğu söylenen “Evet, bugün önünüzdeyim. Bu kongreye müdahil olan yöre dernek başkanını burada kınıyorum” şeklindeki sözleri dikkati çekti. 

Beykoz Muhtarlar Derneği’nin yeni Yönetimi ise şu isimlerden oluştu: 

Asil Üyeler:

Cavit Gül

Şevik Yavuzyılmaz

Hasan Ata

Fahrettin Akhan

Muammer Aydınoğlu

Yedek Üyeler:

Cemal Erdoğan

Salih Belen

Erdal Taran

H. İbrahim Kepoğlu

Ahmet Soylu

Yusuf Kesici’nin listesi:

Yusuf Kesici

Erkan Atagün

Ökkeş Turan

Erdal Taran

İbrahim Şahin

Yedek üyeler:

Necmettin Kahveci

Ahmet Turan

Remzi Erdoğan

Yakup Özdemir

Muzaffer Abanoz 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cavit Gül, Kongre, Muhtarlar Derneği, Yusuf Kesici, Yüksel Kılıç, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"