Muhtarlar Derneği Başkanı'ndan iftar yemeği

  • Güncelleme: 24.07.2014 00:11
  • Okunma: 25130 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz ay yapılan Beykoz Muhtarlar Derneği seçimlerinde 43 oyun 24'ünü alarak Başkan seçilen Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, ‘Başkan’ sıfatıyla ilk iftarını İBB Koru Sosyal Tesisleri'nde verdi.
Muhtarlar Derneği Başkanı'ndan iftar yemeği

Yemeğe sonradan dâhil olabilen Başkan Yücel Çelikbilek, Yardımcısı Salim Öztürk ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, birlikte aynı masada oturduğu Hüsnü Kolcu ile bir süre sohbet etti. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise birkaç masayı dolaşarak, muhtarlarla fikir alışverişinde bulundu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu'nun düzenlediği iftar yemeği, ilçedeki pek çok muhtarı bir araya getirdi. Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı yemekte, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, spordan siyasete pek çok konuda muhtarlarla görüşlerini paylaştı. Kanlıca'nın yeni Muhtarı Yusuf Kıroğlu ile mahalle üzerine söyleşi gerçekleştiren Kaşıtoğlu, Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtımı için düzenlenecek 'Yoğurt Festivali'ne Belediye olarak destek vereceklerini belirtti.

Kültür ve sanat alanında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in büyük ilgisi olduğunu kaydeden Kaşıtoğlu, ilçede bu alanlarda atılımlara devam edeceklerini anlattı. Kanlıca'nın ünlü Ebru ustası Sanatçı Nezahat Koptagit'in Üsküdar Belediyesi'ni örnek göstererek bu alanda yapılan çalışmalarına dair anlattıklarını dikkatle dinleyen Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, sanatçıya Beykoz Belediyesi bünyesinde kurslar düzenleyerek ilçedeki vatandaşların ilgisini daha çok çekebilmeyi teklif etti. Beykozlu olan sanatçılara Belediye olarak destek verdiklerini ve özellikle profesyonel anlamda ilçe dışında Beykoz'un sesini duyurabilecek kişilere özel önem verdiklerini ifade eden Kaşıtoğlu, daha sonra muhtar dostlarının yanına geçti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Başkan seçildikten sonra ilk iftar yemeğini düzenleyen Hüsnü Kolcu'ya destek vererek, 5 yıllık süreçte muhtarlarla uyumlu bir şekilde çalışmaya devam edeceğinin sinyallerini verdi. Başkan Çelikbilek ayrıca Yardımcısı Salim Öztürk, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Meclis Üyeleri Tuncer Dede, Ahmet Soylu ve Emin Yavuz ile aynı masayı paylaştığı gecede, Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu ve konuklarla, güncel konularda fikir alış verişi gerçekleştirdi. Geceye muhtarların yanı sıra Dost Beykoz Yazarı ve BİSK Başkanı Asım Özdemir ila Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu Spor Derneği Başkanı Fatih Aydın gibi isimler de katıldı.

Haber Merkezi