Muhtarlar da Beykoz'dan darbeye 'Dur' dedi

  • 24.07.2016 16:20
  • Güncelleme: 09.03.2020 13:22
  • Okunma: 12963 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un muhtarları, Kavacık'ta bir araya gelerek tek ses, tek nefes oldu.
Muhtarlar da Beykoz'dan darbeye 'Dur' dedi

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu'nun çağrısıyla Rüzgarlıbahçe'deki Belediye'ye ait arsada buluşan Muhtarlar, buradan tüm İstanbul'a ve Türkiye'ye mesaj göndererek, darbenin karşısında olduğunu haykırdı. Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği toplantıda konuşan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, 15 Temmuz Olayları sırasında yaşadıklarını anlattı ve Beykozluların FSM Köprüsü'ndeki kahramanlığından övgüyle sözetti.

Muhtarların birlik ve beraberliği için toplandıklarını dile getiren Hüsnü Kolcu, "Ben burada bulunan tüm Muhtar arkadaşlarımıza güveniyorum. Tüm ülkede olduğu gibi Beykoz'da da tüm muhtarlarımız tek vücut olmuş, memleketimizin bekası için burada bu gece toplanmıştır. Biz halkımıza destek vermek ve Milli İrade'ye sahip çıkmak için buraya geldik" dedi.

Gözaltıların ve tutuklamaların devam ettiği FETÖ operasyonları, 15 Temmuz olaylarını gündemde tutmaya devam ediyor. Özellikle FETÖ Terör Örgütü'nün askeriye dışında kalan memur, akademisyen ve işadamı kollarını da inceleme altına alan Savcılar, yaşanan acıların tekrar etmemesi için gece gündüz demeden mesai harcıyor. Beykozlular da üzerinden 1 haftadan uzun bir süre geçmesine karşın, 24 saatlik nöbetlerini aralıksız tutmayı sürdürüyor.

Kavacık Rüzgarlıbahçe'de Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan ve Beykoz Belediyesi'nin tasarrufundaki arsada kurulan dev ekranda haberleri izleyen vatandaşlar, diğer yandan da 'darbe girişimi' dolayısıyla yaşanan telaşı üzerinden atmaya çalışıyor. Beykoz'un Muhtarları da bu süreçte bir basın açıklaması yaparak, hem darbeye karşı olduğunu haykırıyor hem de hayatını kaybeden ya da yaralanan meslektaşlarını saygı, sevgi ve rahmetle anıyor.

'Muharrem Kaşıtoğlu, Beykozlu vatandaşlara sıcak mercimek çorbası ikram etti'

Muhtarların bir araya geldiği programa Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun yanı sıra Belediye Meclis Üyesi İbrahim Hocaoğlu, BİSK Başkanı ve Dost Beykoz Yazarı Asım Özdemir, Belediye Meclis eski Başkanvekili Birzat Mermer, Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik gibi isimler de katıldı. Hüseyin Hüsnü Kolcu'nun çağrısıyla işlerini, güçlerini ve ailelerini bir kenara bırakarak Rüzgarlıbahçe'de bir araya gelen Muhtarlar ise önce kendi aralarında daha sonra da Beykozlu vatandaşlarla gece boyu sohbet etti. Muhtarlar sohbet ederken de Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, vatandaşlara mercimek çorbası ikram etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz