Siyaset

Muhtar Öztürk: Bizi otorite olarak kabul etmiyorlar

Muhtar Öztürk: Bizi otorite olarak kabul etmiyorlar
18.06.2016 18:49
| | |
8377

Beykoz’un 17 bin nüfuslu en büyük mahallelerinden biri olan Gümüşsuyu’nun Muhtarı Aziz Öztürk son zamanlarda oldukça dertli.

Mahallesinin sorunlarını anlatmak için Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarına bir türlü ulaşamayan Aziz Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı’nı devreye sokmak istese de yine başarılı olamadı.

15 gündür yaşadığı olayın şaşkınlığını üzerinden atamadığını söyleyen Gümüşsuyu Muhtarı Aziz Öztürk, oldukça ilginç ifadeler kullandı:

“Recep Tayyip Erdoğan, muhtarları mahallelerinin Cumhurbaşkanları olarak nitelendiriyor… Ben Beykoz’un en büyük mahallelerinden bir olan Gümüşsuyu’nun muhtarı olarak, randevu verilmiş olmasına rağmen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı ile görüşemiyorum” diye dert yanan Muhtar Öztürk, “bizi otorite olarak kabul etmiyorlar” dedi.

Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Aziz Öztürk, uzun süredir ulaşmaya çalıştığı Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarına ulaşamayınca sosyal medyada yazmış olduğu eleştirel ifadeler üzerine, kendisini AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan Recep Yaman diye birisinin aradığını anlattı.

Recep Yaman’ın, kendisine, ‘muhtarım niye böyle düşünüyorsunuz… İlçe Başkanımızla bir görüşseydiniz’ şeklindeki serzenişine karşın, Muhtar Öztürk, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’dan randevu talebinde bulunduğunu ve gün içinde saat 16.00’da Gürkan’ın Kavacık’ta ki İlçe Merkezi’nde kendisini beklediğine yönelik dönüş yapıldığını anlattı.

Bunun üzerine ulaşamadığı belediye başkan yardımcılarına vermek için hazırladığı dosyaları da İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’a göstermek için yanına alan Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Aziz Öztürk, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın yolunu tuttu. Burada iyi karşılandığını söyleyen Muhtar Öztürk, fakat tam bir saat beklemesine ve randevulu olmasına rağmen Gürkan’ın kendisini odasına almadığını ve sürekli, ‘muhtarım bir çay daha iç, bir yanlış anlaşılma oldu’ şeklinde oyalamaya maruz kaldığını söyledi.

Bir saat beklemesine karşın, Gürkan ile görüşemeyen Muhtar Öztürk, kendisinin de toplantıları olduğunu ve daha fazla bekleyemeyeceğini kaydederek AK Parti Beykoz İlçe Merkezi’nden ayrıldığını söyledi.

Aziz Öztürk, yaşadıklarına ilişkin yapmış olduğu değerlendirmede, “Cumhurbaşkanı Padişah ise bende onun veziriyim. Ben 17 bin nüfusun temsilcisi olarak AK Parti İlçe Merkezi’ne gittim. Belediye Başkan yardımcılarına ulaşamadığım için İlçe Başkanı’na gittim. Ama onunla da görüşemedim.” şeklinde konuştu.

Gümüşsuyu Meclis üyeleri olan Ahmet Soylu ve Engin Yıldız ile iki yıldır irtibat kuramadıklarından da yakınan Muhtar, Gümüşsuyu mahallesinde AK Parti mahalle yönetimi ile iş yapılmaya çalışıldığını muhtarlığın otorite olarak kabul edilmediğini tekrarladı.

Mahallenin sorunlarını dilekçelerle ilgili birim müdürlüklerine bildirdiğini fakat birimlerden kendisine, ‘Biz bağlı olduğumuz başkan yardımcımıza dilekçenizi sunuyoruz… Onun talimatı doğrulturunda gereğini yapıyoruz’ şeklinde cevap verildiğini söyleyen Muhtar Öztürk, bu konuları başkan yardımcılarıyla görüşmek istediğini bütün talebinin bu olduğunu söyledi.

Aziz Öztürk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, her başkan yardımcısını bir bölgeden sorumlu kılarak görevlendirme yaptığını onun için bu tarz konular nedeniyle Başkan Çelikbilek’i rahatsız etmek istemediklerini kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Gümüşsuyu, Muhtar, Aziz Öztürk, AK Parti, Mustafa Gürkan, Şikayet

reklam
6 Yorum
mehmet dinç19.07.2016 11:45:30

Muhtar Bey, Senin ne işin var parti ilçe merkezinde. Kamuyu ilgilendiren bir işin varsa, kamusal merciler Türkiye Cumhuriyeti'nin yasalarında bellidir. Ya belediyeye gidersin, ya da ilçenin mülki idare amirine gidersin, ya da il özel idaresinin ilçedeki müdürlükleri var (İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, vs.). Hepsi açık. Onlara gidersin. Burası parti devleti değil, hukuk devleti. Öyle değil mi.? Özel bir görüşmen olur gidersin istediğin partiye ona kimse birşey diyemez. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan partilerin teşkilatlarına tabii ki nezaket ziyareti yapabilirsin, bilgi paylaşımı yaparsın, vesaire. Ancak tekrar ediyorum. Sorunların çözüm mercii yetkili ve bu işlerle görevlendirilmiş kamusal kurumlardır. Burası Patagonya değil. Cumhurbaşkanı öyle demiş olabilir. O tür bir cümle kurdu diye, tüm kamu kurumlarını baypas edip hele hele yetkisiz ve görevsiz parti ilçe başkanı ile çatkapı görüşeceksin diye bir kaide yok. Bu işleri biraz okumanızı ve yetki - görev konularında dikkatli olmanızı önerir, saygılarımı sunarım.

falan filan03.07.2016 00:08:30

bunlar daha iyi günler. akparti şirket partisidir herkes herkesle görüşemez. chp ile ak partiyi en iyi ayıran husus samimiyetti şimdi oda gitti nurtopu gibi ismi farklı chpmiz oldu. yatarak yüzde altmış alırsan niye sorun çözesin oyu veren onuda çözsün çözemezse de ses çıkarmasın....

Hasan 22.06.2016 00:24:02

Gurkan'a ulasmanin yolu Celikbilek'ten gecer. Yucel Celikbilek istemeden Gurkan tuvalete bile gitmez.

şefika20.06.2016 16:27:46

sayın muhtar bey resimde görüldüğü gibi yanınızda değerli bakanımız belediye başkanımız ilçe başkanımız ve iki yıldır irtibat kuramdığım meclis üyelerimiz ahmet soylu bey ve engin yıldız bey yoksa ben yanlışmı görüyorum acaba kjonuşmak istedğiniz konu şahsi ailevi meselelermi sizden önce hiç bir muhtar abilerimiz bu gibi meseleleri sorun yapmıyordu o zaman akıllara farlı şeyler geliyor AYRICA sizi ne cenazelerde ne de mahalledeki hizmetlerde yapılan toplantılarda göremiyoruz.dikkatlerinize arz olunur.

Mustafa SARGIN19.06.2016 02:25:07

Aziz muhtar ilçe Başkanı Mustafa Gürkan'a kendi yönetim kurulu üyesi ulaşamıyor görüşemiyor sen Nasıl ulaşacaksın Adam büyük adam Anadolu'da bir tabir söylem vardır bilmem kimi padişah yapmışlar bilmem neyapmış diye açık açık söylüyorum Beykoz'da Mustafa Gürkan ve yanındakı bazıları AK PARTİYİ insan övütme makinasına çevirdiler Samimi olan bütün partilileri küstürdüler yüzde 60 oy alan 8 tane mahalle Başkannı görevden alındı komik bir Grekçeyle İlçe başkanının Beykoz'da tabanda karşılığı yoktur eyyyyy muhtarım sen ne bekliyorsun büyük ilçe başkanından Beykoz'da at izini it izine karıştırmışlar Nasıl olsa seçim Zaman'ı geldimi Bu millet RECEP TAYYİB. ERDOĞANA Olan inancı güveni ve samimiyetine olan inancının gereğini yaparak oy veriyor Mustafa Gürkan gibilerde büyük bir pişkinlikle oyu biz aldık diyor sahipleniyor daha seni tanısa ne olur tanımasa ne olur sende kimsin kardeşim ama muhtarım az kaldı Mustafa Gürkan'ın Beykoz'da kırdığı cevizin sayısını kendi bile unuttu bu hak davası Mustafa Gürkan gibi siyaset esnaflarına teslim edilemeyecek kadar büyük bir davadır birazdaha sabır muhtarlarım Beykoz'lu AK Kardeşlerim

Bir musluman 19.06.2016 00:50:36

İlk önce mahallenin sorunlarını dinle ben sana bir gumussuyulu olarak hakkımı helal etmiyorum

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"