Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum

  • 0
  • 9730
Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum
Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum
Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum
Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum

Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Beykoz Belediyesi’nin İBB’ye devredeceği taşınmazlarla ilgili tartışmaların artması üzerine mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Beşevler’de ki Çukuralan Köyü Derneği’nde Çubuklulu vatandaşlarla bir araya gelen muhtar Kolcu, 2B Yasası ve tapu tahsisinde gelinen noktayla ilgili de açıklamalarda bulunurken,  "Ben şu anda tam 43 bin lira ecrimisil(*) ödedim. Sizin belki haberiniz yok ama bana haciz yaptılar. Ben de mağdurum" diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile bir araya geldiğini ve devredileceği söylenen arazilerle ilgili kendisine bilgi verilmediğini ifade eden Kolcu, toplantıya, krokilerle geldi.

Muhtar Kolcu, Çubuklulara bilgi verdi. Bir vatandaşa "Senin evin 835 ada 10 parsel üzerinde. Ben onu araştırdım. Senin evin sağlık tesisi üzerinde değil. Sağlık tesisinde olsan sana ecrimisil gelirdi" diyen Muhtar Hüsnü Kolcu, kendisinin de 40 bin liradan fazla ecrimisil bedeli ödediğini açıkladı. Bölgede tapu alan kişilerin dahi rahat olmaması gerektiğinin altını çizen Muhtar Kolcu, "2B arsalarını bize hisseli olarak verecekler. İskan yok, imar yok. Ne yapacaklarını ne biz biliyoruz ne de onlar söylüyor" dedi.

"Kulaktan dolma laflara itibar etmeyin" diyen Muhtar Hüsnü Kolcu, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile görüşmesinde, "Başkanım sakın ola fiyatları yüksek tutmayın. Çubuklu'nun çoğu emekli vatandaştır. Aylık ortalama gelirleri bin lira civarındadır. Siz yüzde 25'i peşin geri kalanı 36 ay vade deseniz bile bunu ödeyemezler, dedim"şeklinde konuştuğunu savundu. Hemen her gün 'Muhtarım, falanca kişi şöyle diyor'şeklinde telefonlar aldığını anlatan Muhtar Kolcu, şu an itibariyle kimsenin herhangi bir şey bilmediğini, Büyükşehir Belediyesi'nin kararının beklenildiğini söyledi.

Çubuklulu bir vatandaşın, "Muhtarım, sizin bu karardan haberiniz var mıydı? Sağda solda 2 yıl önce sizin imza attığınız ve durumdan haberdar olduğunuz söyleniyor"demesi üzerine Muhtar Hüsnü Kolcu, "Kesinlikle yalan! Yok öyle şey. Ben imza atsam sizden saklar mıyım? Ben de daha geçen hafta öğrendim. Büyükşehir Belediyesi'ne devir işiyle ilgili bir bilgim yoktu. Olsaydı da emin olun itiraz ederdim" diye konuştu. Gelinen nokta itibariyle elden beklemekten başka şey gelmediğini aktaran Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüsnü Kolcu, gerekli araştırmayı yaparak, bu konuyla ilgili başka ne yapılabileceğini araştıracağını belirtti.

*Ecrimisil: Hazine taşınmazının, İdarenin izni dışında gerçek veya tüzel kişilerce işgal veya tasarruf edilmesi sebebiyle, İdarenin bir zarara uğrayıp uğramadığına veya işgalcinin kusurlu olup olmadığına bakılmaksızın, taşınmazın işgalden önceki hâliyle elde edilebilecek muhtemel gelir esas alınarak İdarece talep edilen tazminat. 

Haber Merkezi

Beykoz’da Dini Yayın talebi artıyor…
Önceki Beykoz’da Dini Yayın talebi artıyor…
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz