Siyaset

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ardından 7 yıl geçti...

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ardından 7 yıl geçti...
15.03.2016 23:16
| | |
8763

Foto galeri

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve TBMM Sivas Milletvekili merhum Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Beykoz İlçe Kadın Kolları'nın gerçekleştirdiği bir programda anıldı.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve TBMM Sivas Milletvekili merhum Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Beykoz İlçe Kadın Kolları'nın gerçekleştirdiği bir programda anıldı.

Aslen Sivaslı olan ve TBMM'de 19, 20 ve 23. dönemlerde Sivas Milletvekili olarak yer alan, 25 Mart 2009 tarihinde ise bir helikopter kazası sonrası Kahramanmaraş'ta hayatını kaybeden merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Beykoz'daki dava arkadaşları tarafından rahmetle anıldı. Beykoz Vakfı'nda gerçekleştirilen programı, BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, BBP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Yazıcıoğlu Ailesi'nin Avukatı Selami Ekici ve BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican ile birlikte takip etti. BBP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Bağcılar'ın duygu yüklü konuşması ise salonu dolduran Beykozlu Alperenleri oldukça etkiledi.

BBP Beykoz İlçe Kadın Kolları tarafından Beykoz Vakfı'nda düzenlenen merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma programı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ahzab Suresi, 56. Ayette yer alan, "Allah ve melekleri, Peygamber'e çok salevât getirirler. Ey müminler! Siz de ona salevât getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin" cümlelerinin ardından Salâvatı Şerife getiren Hatip, Müslim ve Tırmızi’nin Hadis kitaplarında faziletlerinden bahsedilen, Bakara Suresi'nin son iki ayetiyle Arapça duasını tamamladı.

‘Hatip, Bakara Suresi’nin son iki ayetini okuyarak, Kur’an tilavetini tamamladı’

Söz konusu Bakara'nın 285 ve 286. Ayetinde ise şunlar anlatılmaktaydı:

"Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah'a meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. 'Allah'ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır' dediler.

Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir. Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı! Sen bizim Mevlâ’mızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et!"

Kur'an-ı Kerîm'in Arapça olarak okunmasının ardından, bu kez kürsüye BBP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Bağcılar geldi. Oldukça etkili bir ses tonuyla konuşma yapan Mustafa Bağcılar, özetle şunları kaydetti:

BBP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Bağcılar: “Bizler seni hiç unutmadık Reis…”

"Gene bir Mart ayındayız. Mart ayı esasen baharın müjdecisi, tabiatın canlandığı ay olmasına rağmen, 2009 yılından beri Alperenler ve Büyük Birlik Partisi için çok yakıcı bir yürek sızısını beraberinde getirdiği bir ay oldu. Tam 7 yıl geçti; tamamı tamamına 84 ay... 365 hafta, 2 bin 541 gün... Bu kadar gün önce aramızdan ayrılan Muhsin Başkanımızı, gençlik günlerimizin Muhsin Abisini saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Makamın cennet olsun Değerli Başkanım... İnşallah öbür âlemde Efendimizin sancağı altında hep birlikte toplanırız. Bizler seni unutmadık. Unutmamız da mümkün değil... Aramızda yaşı itibariyle sana yetişemeyenler de var ama inanıyoruz ki, şanlı tarihimizde öncü, yol gösterici, bilge liderler arasında en önde gelenlerdensin. Türk Milleti var oldukça, gelecek nesiller de dava ruhunu, şahsiyet ve yaşantını, sadakatini, samimiyetini hep birbirlerine anlatacak ve sen bir efsane olarak, aksakalı olarak anılacaksın."

‘Genç Şevval Ecevit, okuduğu şiirle, salonu dolduran BBP’lilere duygu dolu anlar yaşattı’

Mustafa Bağcılar’ın ardından kürsüye gelen Şevval Ecevit ise kendi yazdığı şiirini coşkulu bir ses tonuyla okuyunca, salonu dolduran konuklar, gözyaşlarını tutmakta zorlandı. Aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Beykoz Denizciler Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç ile birlikte birçok kişi, Şevval Ecevit’in okuduğu şiir sırasında, duygu dolu anlar yaşadı.

Konuşmaların ardından bu kez sahneye, BBP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Yazıcıoğlu Ailesi'nin Avukatı Selami Ekici ile BBP Kurucularından Sivas İl eski Ocak Başkanı Hüseyin Berçin geldi. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ardından bugüne gelinceye kadar geçen süreçte yasal olarak hangi aşamada olunduğu hakkında bilgi veren Selami Ekici, olayın bir kazadan çok cinayet olduğuna dair güçlü bulgularını bir kez daha dile getirdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, BBP, Mushin Yazıcıoğlu, Anma, Kadın Kolları, Melih Perçin, Mustafa Bağcılar, Şevval Ecevit, Selami Ekici

reklam
1 Yorum
Eski Beykozlu16.03.2016 20:33:42

Allah gani gani Rahmet eylesin Bizim Ülkede İnsanların değeri, maalesef! vefatından sonra oluyor Rahmetli de öyle oldu elimizdeki değeri elimizden gittikten sonra anlıyoruz ama o zamanda iş işten geçmiş oluyor Keşke dememek için elimizdeki değerlerin kıymetini bilmesini öğrenmemiz mutlaktır yoksa daha çoook.. değerlerimizi kaybederiz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"