Makaleler

Muhsin Başkan; Unutulmaz...

12.08.2015 19:39
| | |
16436

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül gazetecilere hekopter kazası ile ilgili " Biliyormusunuz bu mesele mecliste kapanmıştı" diyene kadar kimileri için neredeyse unutulmuştu Muhsin Yazıcıoğlu.

Kimileri için diyorum çünkü, birileri rahatsız olsada Muhsin Başkanın fikirlerini,davasını ve ideallerini paylaşan,onunla kader birliği yapmış, acı tatlı birçok anıları olan yol arkadaşları, sayıları her geçen gün azalır gibi görünse de Muhsin Yazıcıoğlu'nun hatıralarını Türk Milletinin hafızalarında ve gönüllerde canlı tutmaya devam ediyorlar.

Bunun en güzel örneği geçtiğimiz pazar günü 33. Kıtalararası Avrasya Maratonunda yaşandı. Başta Alperenler Derneği olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşu'nun da " Muhsin Yazıcıoğlu Sevenleri" adı altında destek verdikleri organizasyonla, Muhsin Yazıcıoğlu Suikastının gündemden düşürülmemesi için düzenlenen " Sessiz Yürüyüş"; hem  yürüyüşe katılan İstanbullular tarafından, hemde yazılı ve görsel basında yer alması hasebiyle toplumun geniş kesimi tarafından takdirle ve ilgiyle karşılandı.

   Organizasyon Komitesi tarafından yaptırılan  "Muhsin Yazıcıoğlu'nun resmi basılı ve  Unutmayacağız" yazılı 3000 tişörtün dakikalar içinde tükenerek genç yaşlı - kadın erkek herkes tarafından severek giyilmesi milletimizin Rahmetli Şehit Liderimize olan sevgisinin hala devam ettiğinin göstergesi gibiydi.Hele yüzlerce insanın üzerinde Muhsin Başkan'ın resmi olan tişörtlerle Boğaziçi köprüsünde oluşturduğu görüntü, Muhsin Yazıcıoğlu Sevenleri için gerçekten görülmeye değerdi.

Hürriyet Spor Servisinden Seycan Aksu'nun haberinde belirttiği gibi, " Maratona katılan gruplar içinde en iyi organize olan topluluk Muhsin Yazıcıoğlu Sevenleri" idi.Üzerinde Yazıcıoğlu'nun fotoğrafı ve "Seni Unutmayacağız " yazılı t-shırt giyen grup,bilmeyenler için bu yürüyüşün Yazıcıoğlu adına düzenlenmiş bir organizasyon olduğunu düşündürebilirdi. "

Bizler için Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatımızda ki yeri kelimelerle ifade edilemez. Delikanlılığa yeni adım attığımız yıllarda onun fikirleriyle tanıştık.Onun duruşunu, tavrını kendimize örnek aldık. Delikanlılığı, adamlığı ondan öğrendik. Şehit olduğuna imanımız tam olduğu için mekanının Cennet olduğuna da şüphemiz yok.Bu yüzden onunla ilgili dualarımız cennette ki  makamının daha yüksek, Efendimize (s.a.v) komşu olması için ve suikast olayının bir an önce aydınlanıp suçluların cezalarını bulması yönünde.

Yazıcıoğlu'nu  unutmak bizim için mümkün değil. Bu sevda bizimle mezara, çocuklarımızla sonsuza kadar sürecek Allah'ın izniyle. Yalnız Maratonda yaşananlardan gördüğümüz kadarıyla Muhsin Yazıcıoğlu sevgisi bu milletin içinde de devam ediyor.Vel hasıl-ı kelam diyorum ki yıllar geçsede, yollar bitse de Muhsin Başkan; Unutulmaz...

Anahtar Kelimeler: Muhsin Yazıcıoğlu

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"