Muharrem Kaşıtoğlu, yine istifa etti

  • 3
  • 21575

Beykoz siyasetinin tanınmış isimlerinden Muharrem Kaşıtoğlu, yerel seçimler öncesi geçiş yaptığı Saadet Partisi'nden de istifa ettiğini açıkladı.

Daha önce dönemin Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili attığı tweet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa ettirilen Muharrem Kaşıtoğlu, 7 Kasım 2019'da yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayı olabilmek için AK Parti'den istifa ederek Saadet Partisine geçmişti.

Kaşıtoğlu, partisinin Libya tezkeresinde takındığı tavırdan dolayı istifa etti.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Kaşıtoğlu, Saadet Partisinin 'evet' oyu vereceğini açıklamasına rağmen 'hayır' oyu vermesine tepki gösterdi.

Kaşıtoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"İstifa... Ebedi düşmanları olduğumuz İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve zalim Mısır yönetimini çok rahatsız eden, Türkiye ile Libya arasında imzalanan "Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası" ile "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası ülke menfaatlerimiz açısından son derece önemliyken 31 Mart seçimlerinde Beykoz Belediye Başkan Adayı ve halen üyesi olduğum Saadet Partisinin evet oyu kullanacağını açıklamasına rağmen, sonrasında mecliste hayır oyu kullanması anlaşılır gibi değildir. Milli menfaatlerimizi yok sayarak son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim ‘#LibyaTezkeresi ne "evet" kararını hayırlara vesile kılsın..."

 

MUHARREM KAŞITOĞLU HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi Eylül 2019... 198. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi Eylül 2019... 198. Sayı
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Yorumlar (3 Yorum)

Abdullah Birisi (4 yıl önce)

zaten bahane arıyordun hemen atladın siyaseten karşılıgın yok kastamonulu olmakdanda istifa etde hemşerin olarak sevinelim kendini kurufasulye gibi nimetden sayma kilosu 15 lira degerli

Hasan g (4 yıl önce)

Kemal sunal filminde dikiş tutmaz diye kişi vardır.sizde siyaset de dikiş tutmuyor sunuz. Topragimsin ama yakışmıyor biraz dava adamı ol.

Ferruh Meczup (4 yıl önce)

kasitoğlu noluyor.. k..b.. oynuyorr sen partine dön...yakiştiğin yer orasi

Yorum Yaz