Spor

Muharrem Kaşıtoğlu: Voleybolda marka olacağız!

2014.11.21 00:00
| | |
4524

Beykoz Belediyespor, Voleybol branşında marka olabilmek için tüm kadrosuyla yoğun caba sarf ediyor.

Yıllardır altyapı liglerine belli sayıda takımla iştirak eden Boğazın İncileri Kulüp Başkanlığına Muharrem Kaşıtoğlu’nun gelmesi ile hedef büyütmüştü.

İlk etapta A Bayan Takım ilk kez kurulup lige girerken, TVF Voleybol Bayanlar 3.Liginde ilk sezonunu orta sıralarda tamamlamıştı. Bu sezon kendine yeni hedefler koyan Beykoz Belediyespor kadrosunu baştan aşağı yenilerken şampiyonluğa oynayacak bir ekip ortaya çıkarmıştı. Bektaş Durmaz’ın Koordinatörlüğünde şu anda A Takım dışında Mahalli Voleybol Liglerine her kategoride katılan, Voleybol Okullarına Yüzlerce sporcunun katıldığı bir hüviyete bürünen Belediyespor’da Kulüp Başkanı Kaşıtoğlu yaptığı açıklama ile hedeflerinin yüksek olduğunun altını çizmekte.

Biz göreve geldiğimizde kulüp bünyemizde Voleybol Branşında bir-iki kategoride lige giren bir yapı vardı. Bu işe ciddiyetle eğilmek istedik. Çünkü Beykoz İlçesinde spor yapma imkanı ve alternatifi bulamamış olan büyük bir kız çocuğu potansiyelimiz var. Bunlar için en ideal spor dalının Voleybol olduğunu saptadık. Bunun için yeni bir yapılanmaya gittik. A Takımı kurup lige girdiğimizde bu düzeyde Beykozlu olarak yetişen sadece az sayıda oyuncu bulunduğunu onların da başka takımlarda oynamakta olduğunu tespit ettik. Birkaçını bu kadroya dahil edip yola çıktık ve ilk sezonumuzda bu spora ilgiyi yakalamaya başladık

Bu sezon A Takım düzeyinde kadromuzu baştan sona yeniledik, geçen sezondan sadece 1 oyuncumuz kaldı. Ben bu kadronun sezon sonunda bizleri hedeflenen nokta olan 2.lige taşıyacağına eminim

ALTYAPIDA SEFERBERLİK BAŞLATTIK !

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Voleybol Branşında Bektaş Durmaz Hoca nezaretinde yapılanmaya gidildiğine dikkatleri çekerken, Şu anda tüm yaş kategorilerinde liglere giren kadrolarımız mevcut. Voleybol Okullarımızdan yeni sporcular, yetenekler gelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde ilçedeki okullarda bu spor dalına yatkın öğrencileri tespit etme imkanı bulacağımız bir tarama gerçekleştireceğiz. Umuyorum ki buradan gelecekte çok başarılı voleybolcu olacak çocuklarımızı bulup çıkarmayı başaracağız.  diye konuştu.

Voleybolda yaptıkları tüm çalışma ve projelerin belli bir olan dahilinde olduğunu söyleyen Başkan Kaşıtoğlu, “Biz voleybolda bir marka haline gelme niyetindeyiz. Bunun için uzun vadeli bir düşüncemiz var. Önümüzdeki 4-5 yıllık süreçte bunun yansımalarını fazlası ile görecek, Beykoz’da başta kız evlatlarımız olmak üzere alternatif bir spor dalı olan voleybolun tüm kesimlerin en popüler sporu olmasını sağlayacağız. Bu süreç sonunda yetiştirdiğimiz pek çok evladımızı A Takım düzeyinde kadroda görebileceğiz.” şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyespor, Voleybol, Muharrem Kaşıtoğlu, Açıklama, Marka

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"