Muharrem Kaşıtoğlu: ‘İşi ehline verirseniz kalkınırız’

  • 1
  • 11359

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, "İşi ehline verin" ayetinin kalkınmamızda temel basamak olacağını söyledi.

Dost Beykoz Yazarı Çağlar Cilara’nın Ana Haber programını sunduğu KRT, yaşanan terör olayları nedeniyle zor günlerden geçen Türkiye'nin kalkınma ihtiyacına dikkat çeken bir kampanya başlatmıştı.

Konuklarına, "Nasıl kalkınırız" sorusunu soran Dost Beykoz Yazarı ve KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara, verilen yanıtları toplayarak, kitap haline getireceğini ve belirli aralıklarla Kalkınma Bakanlığı'na vereceğini açıklamıştı.

KRT'nin başlattığı kalkınma kampanyasına ilk olarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal destek verdi. Ardından, İBB Meclis üyesi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kalkınmaya ihtiyaç duyulan fikirleri söyledi.

"GÖRÜŞÜ NE OLURSA OLSUN YETENEKLİ İNSANLARIN ÖNÜ AÇILMALI"

Kaşıtoğlu, Kuran'da geçen, "İşi ehline verin" ayetinin kalkınmada basamak olabileceğini savundu ve şöyle konuştu:

"Rabbimizin, kutsal kitap Kuran-i Kerim'de söylediği bir şeye bağlı kalırsak bizim kalkınmamızda en temel basamak olacaktır. Yaradan şöyle buyuruyor; İşi ehline veriniz. Yani işi, uzun boyluya, kısa boyluya, işi şu partiliye, bu partiliye, şu ırktan birine verin diye bir tanımlama yapmıyor. İşi ehline verin ve insanlar arasında adaletli davranın diyor. İşte biz bu temelden ayrılmazsak, Allah'ın bu emrinden ayrılmazsak kalkınmada büyük bir adım atmış oluruz. Bu birincisi. İkincisi de; Gelecek vaat eden, zeka ve yetenek pırıltısı gösteren tüm vatandaşlarımızın dünya görüşü ne olursa olsun, toplum olarak, devlet olarak, hükümet olarak önünü açmamız, o insanlara destek olmamız gerekiyor. Ama biz genel olarak yetenekli insanlarımızın önünü açmak yerine, bunları top yekun toplum olarak desteklemek yerine maalesef gelecek vaat eden kardeşlerimizi aşağıya nasıl çekebiliriz derdine düşünüyoruz. Bir Alman profesör biz gelecek vaat eden tüm vatandaşlarımızın önünü açıyoruz demişti, biz de toplum olarak önünü kapatıyoruz ve paçasından aşağıya çekiyoruz. Bu yaklaşımdan kurtulursak kalkınma adına büyük bir yol alacağımızı düşünüyorum. Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın çok veciz bir cümlesi var, benim hayat felsefem arasına girmişti. İktidarken yaptığınız icraatlar muhalefette olduğunuz süreçte sizi rahatsız etmesin demişti. Ötekileştirmeden, başarıyı desteklememiz gerekiyor. Dünya görüşü ne olursa olsun."

Haber Merkezi

Beykoz Üniversitesi'nden Türkiye'de bir ilk
Önceki Beykoz Üniversitesi'nden Türkiye'de bir ilk
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (1 Yorum)

ferruh dalgıç (8 yıl önce)

1- Adaletle yöneteceksiniz 2- Emaneti ehline teslim edeceksiniz 3-İsraf etmeyeceksiniz 4-Danışarak yöneteceksiniz. 5-Üreteceksiniz 6- Ahlak ,adalet,vicdan,sorunluluk sahibi olacaksınız şefkat ,merhamet ve sadakati elden bırakmayacaksınız 7- Sizi yaratanın emirlerine uyup yasaklarından kaçacaksınız. RAB BİNİZİ BİLECEKSİNİZ

Yorum Yaz