Muharrem Kaşıtoğlu HÜRRİYET’te

  • 0
  • 14566
Muharrem Kaşıtoğlu HÜRRİYET’te
Muharrem Kaşıtoğlu HÜRRİYET’te

Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu’nun 2008 yılının Ağustos ayında piyasaya çıkan, “60’lar hikaye, 70’ler Terane, 80’ler Şahane” adlı kitabına Hürriyet gazetesi geniş yer verdi.

Kitabı farklı bir açıdan ele alan Hürriyet gazetesi, Muharrem Kaşıtoğlu’nun’nun o günlere ilişkin düşüncelerini  ise ilginç bir perspektifte değerlendirdi.

 

“Batı dünyasında 70’lerin sonunda 80’lerin başında doğmuş kuşak, sosyolojik olarak hala araştırma konusu. Türkiye’de ise sosyal paylaşım sitelerinin, internet platformlarının en popüler konularından biri 80’li yılları çocuk olarak geçirenler. İkinci basımı yapılan “60’lar Hikaye, 70’ler Terane, 80’ler Şahane” kitabı da işte tamda bu kuşağı esprili bir dil ve o yıllara ait anekdotlarla anlatıyor.” yorumunu yapan gazete Kaşıtoğlu’nun sözlerine de geniş yer ayırdı.

 

Muharrem Kaşıtoğlu’nun, 80’lerde çocuk olan jenerasyonu 70’lerin ve 60’ların diliyle “oportünist” olarak tanımladığını yazan gazete, Kaşıtoğlu’nun, “80 kuşağı sloganların ötesine geçmiş, sadece Maksim Gorki’nin “Ana” romanıyla yetinmemiş, Fukuyama’nın Tarihin Sonu’nu da okumuş bir kuşak. Bu nedenle hayata bakışı, istekleri, hedefleri çok farklı. Genel olarak bu kuşağın sistemle bir sorunu yok. Daha önce ki kuşaklar gibi sistemle temelden çatışma halinde değil, onun yerine sistemin içinde uzlaşma noktaları bulmaya çalışıyor. Hatta deyim yerindeyse daha arsız. 80’lerin çocukları daha fazlasını istiyor, Onlar istemenin ayıp olmadığı yeni bir ahlak çerçevesinin ürünü” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu , 80’li yılların gençliğini mayın tarlasında büyüyen bir gençlik olarak nitelendirirken, kendisinin de dahil olduğu kuşağın başarılı bir nesil olduğunu söyledi.

 

Haber Merkezi

Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı
Önceki Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi