Muharrem Kaşıtoğlu Başkan vekili oldu

  • 0
  • 8051
Muharrem Kaşıtoğlu Başkan vekili oldu

İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, İSTKA Kalkınma Kurulu Başkanvekilliğine seçildi.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) toplantısında, dönem Başkan, Başkan Vekili, Kâtip Üyeler ve Yönetim Kurulu üyeleri seçildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantı sonucunda ise Beykoz Belediye Meclisi Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Kalkınma Kurulu'na 'Başkanvekili’ olarak seçildi.Kaşıtoğlu, 4 yıl boyunca bu görevde kalacak.

İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Türkiye Basım Meslek Birliği BaşkanıMuharrem KaşıtoğluİSTKA Kalkınma Kurulu Başkan vekilliğine seçildi. Toplantıya, İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaşve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan katıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun açılış konuşmasının ardından yapılan seçim ile Marmara Yöneticiler Federasyonu’ndan Salih Mesut Gerez ve İstanbul İl Özel İdaresi’ndenİsmail Kenan Çakal 'asıl kâtip üye' seçilirken, Kalkınma Kurulu'na Katılım Bankaları Birliği’nden Osman Akyüz Başkan ve Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nden Muharrem Kaşıtoğlu Başkan Vekili seçildi.

Seçimli kurul toplantısında konuşan İstanbul Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gerek bu dönem uygulanan mali destek programlarında, gerekse önceki dönem programlarında, kamu kurumlarından sivil toplum kuruluşlarına, üniversitelerden özel sektöre kadar çok geniş bir kitleye proje yapma imkânı sunduklarını söyledi. Mutlu, her proje teklif çağrısı döneminde ekonomik kalkınma programlarının yanında mutlaka sosyal kalkınma programlarına da yer verdiklerini anlatarak, çevrenin korunmasına, kültür ve sanat konularına ise özel önem atfettiklerini kaydetti.

Kalkınmanın çok boyutlu bir konu olduğunu ve sadece ekonomik gelişmelerden ibaret olmadığını belirten Vali Mutlu, şöyle dedi:

"Her proje teklif çağrısı döneminde ekonomik kalkınma programlarının yanında mutlaka sosyal kalkınma programlarına da yer verdik. Sosyal imkânlardan tüm vatandaşların eşit şekilde faydalanabileceği temelinde insan olan bir kalkınma anlayışına göre hareket etmekteyiz. Ajansımız son olarak 4 tema altında, 6 Mali destek programı ilan etmiş bulunmaktadır. Bu temalar şunlardır; 'Bilgi ve İletişim Teknolojileri Odaklı Ekonomik Kalkınma''Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi''Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı' ve 'Afetlere Hazırlık' programlarıdır."

Haber Merkezi

Zabıta Amiri Ayhan Ocak vefat etti
Önceki Zabıta Amiri Ayhan Ocak vefat etti
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz