Muharrem İnce, Beykoz'da hayıra davet etti

  • Güncelleme: 07.03.2020 18:12
  • Okunma: 20197 kez
  • Yorum: 0
Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Beykoz'da düzenlenen mitingde 16 Nisan'da hayır oyu vermeleri için vatandaşlara seslendi.
Muharrem İnce, Beykoz'da hayıra davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin Beykoz Örgütü tarafından düzenlenen mitingde bazı açıklamalar yaptı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Ortaçeşme Mahallesi'nde düzenlenen mitinge Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile beraber İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya'da katıldı.

İlk olarak kürsüye gelen isim CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan oldu. Taştan, yaptığı kısa konuşmasında, "Soğuk havada 'hayır'ı haykırmak için burada toplandınız. Hoş geldiniz, iyi ki varsınız" diyerek CHP'li Milletvekili Muharrem İnce'yi mikrofona davet etti.

"Biz hükümetimizin yanında her zaman dururuz"

Türkiye'den bazı bakanların yurt dışı toplantılarının iptal edilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Bu Hollanda ve Almanya, AKP'ye çalışıyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin hangi parti olursa olsun dışarıda Kapıkule'den sonra her hangi bir ülkeyle problemi olursa biz Türk hükümetinin yanında oluruz bunu herkes böyle bilsin. Ama doğruları da konuşmak zorundayız, bilmek zorundayız. 2008 yılında Türkiye Cumhuriyet parlamentosunda bir kanun çıktı. AKP çıkardı bu kanunu. Ne yazıyor biliyor musunuz? Yurt dışında, temsilciliklerde ve gümrük kapılarında propaganda yapılamaz diyor. Kanun çıkarmışız. Yani biz Türkiye Cumhuriyeti parlamentosu olarak yurt dışında propaganda yapılamayacağını kanunla belirlemişiz. Yani Almanya bu kanunu bilmiyor mu? Diyorlar ki, sen önce kanunu değiştir." dedi.

"3. Köprüyü yaptın Allah razı olsun"

Olumsuz hava şartlarına rağmen kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara hitap eden Milletvekili İnce, "Bizi kıskanıyorlarmış. Köprü yapmışız, havaalanı yapmışız bizi kıskanıyorlarmış. Güzel kardeşim adam İngiltere ile Fransa arasına 1994'te 50 kilometrelik tünel yapmış. Seni neden kıskansın? 3. Köprüyü yaptın Allah razı olsun, sağ ol. Ama demek ki birinci ve ikinciyi daha önce yapmışlar. 50 sene önce Demirel yapmış. Dolarların hepsi ayakkabı kutusuna sığmaz ki, artanlarıyla da köprü yapmışsın işte." ifadelerini kullandı.

"Burada konuşuyorum, gel benim güvenliğimi sağla"

Hükümetin Hollanda ve Almanya ile bilerek kavga ettiği görüşünü savunan Muharrem İnce sözlerine şöyle devam etti:

"Hollanda ve Almanya ile bilerek kavga ediyorlar. Türkiye'deki milliyetçi oyları kendilerine çekmek için bir oyun bu. Bu oyuna gelmemek lazım. Tabii ki bizim hükümetimiz ile başka bir ülke arasında problem olunca biz hükümetimizi tutarız. Bundan kuşkunuz olmasın. Her zaman yanınızdayız ama Hollanda ve Almanya beni engelliyor diye bağırıyorsun. Sen beni neden engelliyorsun? Emniyet Müdürü'ne sesleniyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Milletvekiliyim senden izin falan almıyorum, burada konuşuyorum. Senin iznine ihtiyacım yok. Sana bilgi veriyorum. Ben burada konuşuyorum sende gel benim güvenliğimi sağla. Hollanda'ya meydan okuyorsun, Çanakkale'de Meral Akşener'in elektriklerini Merkel mi kesti? Evet demek serbest, hayır demek yasak öyle mi?"

Türkiye'nin bir çok noktasını dolaştığını söyleyen İnce, yarın da Burdur, Isparta ve Uşak'ı dolaşacağını daha sonra Trakya bölgesini dolaşacağını bildirdi.

"Bunun zararını kim çekecek?"

Milletvekili İnce şöyle devam etti:

"Bu milliyetçilik üzerinden başka ülkelerle kavga edenler oy toplamaya çalışıyor, bunu yemeyelim. Bu danışıklı dövüştür. Hollanda'da bizim demokratik bir ülke olmamızı istemez, Almanya'da istemez. Bunlar bizim başarılı bir ülke olmamızı istemezler ve bunu bilerek yapıyorlar. Suriye ile kavga ettik, ne oldu? 3,5 milyon Suriyeli şu anda topraklarımızda. 30 Milyar dolar para harcadık. Rusya ile kavga ettik, ne oldu? Turizm çöktü. Uçağın düşürülmesiyle ilgili önce Cumhurbaşkanı çıktı emri ben verdim dedi. Sonra Davutoğlu çıktı, hayır ben verdim dedi. Sonra işler kötü gitmeye başladı. Cumhurbaşkanı ben vermedim Davutoğlu verdi dedi. Davutoğlu'da dedi ki ben vermedim Hava Kuvvetleri Komutanı verdi dedi. Pilot Üsteğmene kadar geldi iş ama zararını kim çekti? Köylü çekti, çiftçi çekti, turizmci çekti. Şimdi Almanya ve Hollanda ile kavga ediyorsun. Bunun zararını kim çekecek? Orada yaşayan gurbetçilerimiz çekecek."

"Alman askerlerini İncirlik'ten çıkart, yanındayım!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ben istersem Almanya'ya gelirim, kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım" sözlerine ithafen konuşan Milletvekili Muharrem İnce, "Türkiye'de İncirlik üssü var. Orada da Alman askerleri var. Hadi onları oradan çıkar da göreyim seni, geç o işleri. Sahte kabadayılığa gerek yok. İncirlik'teki Alman askerlerini çıkar bende senin ne kadar kahraman olduğunu göreyim. O askerleri çıkar; arkandayım, yanındayım hadi!" cümlelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz