Yaşam

Muhammed henüz 17 yaşındaydı

Muhammed henüz 17 yaşındaydı
2014.08.14 00:00
| | |
17038

Video galeri

Önceki gün kardeşleriyle birlikte denize yüzmeye giden Çubuklu Merkez Halil Ağa Cami müezzini Ahmet Aydın'ın boğularak yaşama veda eden oğlu Muhammet Mustafa Aydın, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da katıldığı cenaze töreninin ardından son yol

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü bu yıl kazanan Muhammet Mustafa Aydın, ailecek gittikleri Akçakoca'da tatil yaparken, akıntılı denizde can verdi. Ramazan Bayramı'nın 2. günü olan Cuma günü meydana gelen olay sonrası Zonguldak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 17 yaşındaki Muhammet Mustafa Aydın, tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.

Bayramın 3. günü saat 14.00 sularında yaşamını yitiren genç için Çubuklu Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da hazır bulunduğu cenaze sonrası Muhammed Mustafa AydınÇubuklu Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkan YardımcısıYüksel Baki ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Vali Mutlu'yu cami avlusu girişinde karşıladı. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte ‘öğle namazını’ kılan Vali Mutlu, cenaze namazında en ön sırada saf tuttu ve mezarlıktaki töreni de sonuna kadar takip etti.

Acılı babayı ‘Vali’ teskin etmeye çalıştı

Öte yandan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 15 yıllık Çubuklu Merkez Camii müezzini olan baba Ahmet Aydın’ı teskin etmeye çalıştı. Baba Aydın’ın ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi.

'Muhtar Kolcu bilgi verdi'

Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu'dan edinilen bilgiye göre Muhammed Mustafa Aydın, tatil yaptıkları Akçakoca'daki otelin havuzu yerine 2 kardeşiyle birlikte denize gitmeye karar verdi. Saat 11.00-12.00 sularında denize giren üç kardeş, Karadeniz'in meşhur 'dip dalgası'vurunca bir anda kıyıdan açığa doğru sürüklenmeye başladı. Deniz kenarında bulunan vatandaşlar tarafından müdahale edilen kardeşlerden ikisi kurtarılırken, Muhammed Mustafa Aydın açığa doğru sürüklenmeye devam etti. Daha sonra kurtarılan MuhammedAkçakoca Devlet Hastanesi'nden Zonguldak Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybeden Aydın, Bayramın 3. günü saat 14.00 sularında hayatını kaybetti.

'Devlet erkânıyla uğurlama'

Muhammed Mustafa Aydın'ın cenaze törenine, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Yardımcısı Yüksel Baki, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Çubuklu halkının tanınan simalarından eski muhtarŞenel Ustabaşı, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan KarakayaDost Beykozyazarlarından Mehmet Yorulmazlar ve Çubuklulu vatandaşlar katıldı. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Hasan Bey de cenaze namazı öncesi kısa bir konuşma yaparak, "Konuşmanın zor olduğu anlardan birini yaşıyorum. Bu tür merasimlerde hep görev aldık, konuşma yaptık. Şimdi ise çok zor. Bilgisayar Mühendisliğini bu yıl kazanmış olan bu gencimizin 'manevi şehitlerden' sayıyorum. İnşallah Allahu Teala, huzuruna 'şehit' olarak kabul eder" diye konuştu.

'Gözyaşlarıyla toprağa verildi'

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte mezarlığa gelen Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, merhumun toprağa verilmesi ve dua okunması sırasında birlikte durdu. Töreni dikkatle takip eden Mutlu, beraberindekilerle birlikte dua etti.Muhammed Mustafa Aydın'ın İmam Hatip Lisesi'nden arkadaşlarının da ihlâs ve felâkdualarını okudukları törende, pek çok hoca Kur'an-ı Kerîm'den ayetler okudu. Bu sırada cemaatten uzakta töreni izleyen Muhammed Mustafa Aydın'ın yakınları ise gözyaşlarına boğuldu.

Çubuklu Mezarlığı'nda gerçekleştirilen cenaze töreni sonrası, merhum Muhammed Mustafa Aydın'ın hayrına, vatandaşlara tavuklu pilavkır pidesi ve ayran ikram edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Aydın, Akçakoca, Beykoz Haber, Çubuklu, Hüseyin Avni Mutlu, Hüsnü Kolcu, Metin Külünk, Muhammed Mustafa Aydın, Müezzin, Vali, Vefat, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"