Muhammed Hanefi Dilmaç

  • 29.03.2018 18:54
  • Okunma: 17206 kez

Kader GÜR


Son yazımda ifade etmiştim, "Beykoz'un umudu AK Partidir" diye.

Bunu niye söyledim? AK Parti Beykoz'da çok çalkantılı bir süreç geçirmiş olmasına rağmen Beykoz halkı iktidardan umudunu kesmemiştir ki, ısrarla vurgu yaptığı değişimi AK Parti’de sağlamıştır.

Çünkü Beykoz'da, geleceği inşa etmek adına her şeyin en iyisi olduğunu bilen halkımız, Beykoz'un değerlerini milletin yararına kullanacak, bu kazanımları milletin hizmetine sunacak kadroların, geçmişte olduğu gibi bu günde ancak AK Parti'den çıkabileceğini hesaplayabilecek kadar öngörü sahibidir.

Beykoz'un geçmişine baktığınız zaman, fiziksel manada küçükte olsa yaşanan değişim yine muhafazakâr isimler tarafından yapılmıştır. Bunun yanında, bölgede yaşanan hukuki sorunların aşılıp, insanların refah seviyesinin yükselmesi de özellikle Yücel Çelikbilek eliyle gerçekleşmiştir.

Bugün bakıyorum da, yeni nesil Yücel Çelikbilek'e ağır eleştirileri yöneltiyor. Tamam, eleştiriler iyi niyetli yapıldığı sürece dikkate almak lazımda, Yücel Çelikbilek'in şu Beykoz'a yaptığı hizmetleri unutmakta kusura bakmayın biraz nankörlük olur.

Beykoz'un hukuki sıkıntılarını bir kenara koyarak, diğer ilçelere oranla Beykoz'a ne yapıldı? Diye sorabilirsiniz! Belki SİT öne sürülerek Beykoz'un gelişiminde istenilen ivme yakalanamamıştır, fakat o SİT sayesinde para babaları Beykoz'dan hep uzak durmuş, buda bizim işimize yaramıştır.

Bugün Yücel Çelikbilek'in büyük mücadelesi sonucu çıkan 2B Kanunu ve yüksek rayiçlerin aşağıya çekilerek Beykoz'un Özel Proje Alanı ilan edilmesiyle elde ettiğimiz olanaklar sonucunda Beykoz'un sahibi olma umudu ortaya çıkmıştır. Bu umut hala kendini SIT sayesinde muhafaza etmektedir.

Hep şikâyet ettiğimiz o SIT olmasaydı Beykoz'u belki çoktan terk etmiş olacaktık.  Çünkü o dönemlerde Türkiye'de 2B Kanunu'nu çıkarıp, arazileri kullanıcılarına satacak bir irade yoktu. Bizim camianın Beykoz'a hiç hizmeti olmadıysa kırk yıldır insanların gündeminde olan bu sorunun çözülmesi bile başlı başına bir devrimdir. Onun için bu millet Yücel Çelikbilek'e dua etmelidir.

Çelikbilek Beykoz'a, Allah nasip ederse 2019 yılı mart ayına kadar tam on beş yıl kesintisiz hizmet etmiş olacaktır. Ondan sonrasına Allah kerimdir. Çelikbilek bu süreci yürütürken onun yanında olan Muhammed Hanefi Dilmaç’ın ilçe başkanlık koltuğuna oturmasıyla Beykoz’u yeniden keşfetmesine gerek olmadığı için hızlı bir şekilde toparlanma süreci başlayabilecektir.

Dilmaç’ın Beykoz’da AK Parti İlçe Başkan Adayı olarak açıklanmasıyla oluşan heyecan toparlanma sürecinin hızlı bir şekilde ilerleyeceğinin de göstergesi olmuştur.

Kuruluşundan beri AK Parti içinde hep en ön saflarda olan, Çavuşbaşı Kurucu Belde Başkanı, Çavuşbaşı Belediye Başkanı ve 8 bucuk yıl Beykoz Belediye Başkan yardımcısı olduğu süreci kazasız belasız atlatıp bu günlere gelen Muhammed Hanefi Dilmaç artık ekip içinde biri değil ekibin lideri konumundadır.

O Hanefi Dilmaç ki, bundan sonra Beykoz'da yaşanacaklar karşısında övgü alabileceği gibi gerekse bedel ödeyecek bir sorumluluğun da sahibidir.

Hanefi Dilmaç'ın AK Parti'de ve Beykoz'da hatırı sayılır bir sempatisi olduğu hepimizin malumudur. Dilmaç, siyaseten oldukça tecrübeli ve teşkilatçılığı da iyi bilen birisi olarak Beykoz'da kırılan, döküleni toplayacak... Değişen dünya, değişen Türkiye ve değişen İstanbul ile birlikte değişebilecek konuma getirilen Beykoz'un modern dünya ya uyumunu sağlayacak. Onun içindir ki işi çok zordur. Allah yardımcısı olsun.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın; Hanefi Dilmaç'ı, AK Parti'de bir kapı olarak görmesi ve herkesi bu kapıdan içeriye girmeye davet etmesi, birçok sıkıntının yaşandığı Beykoz'da bu sorunların üstesinden geleceğine inanması Dilmaç'ın siyasi geleceğine yönelik çok güçlü bir ışık olarak yorumlanabilir mi?

Mümkündür!

Eğer öyleyse Hanefi Dilmaç bundan böyle bin düşünüp, bir konuşacak. Az uyuyacak, çok çalışacak… En küçük bir detayı bile atlamayacak.

Hanefi Dilmaç çok yönlü bir karakter değildir... Karadeniz’in doğallığını tüm ilişkilerinde görebilirsiniz. Fotoğraf kareleri onun için önem arz etmez. Neticede insanoğludur, ‘yanlış yapmaz’ diye bir kural yok. Ama Hanefi Dilmaç’ın oturduğu koltuktan aldığı gücü milletin hizmetine kullandığı tecrübeyle sabittir.

Beykoz halkı, inandığı ve güven duyduğu bir muhatap bulursa sabretmeyi bilir. Dilmaç, doğallığını ve dengeleri iyi koruyabilirse, Beykoz'un geleceğini şekillendiren mimarlar arasında yer alması bana göre kaçınılmazdır. 

Beykoz'un sokaklarını, kimin nerede yaşadığını, hangi hanede nasıl bir sorun olduğunu eminim ki, çok dikkatli ve ciddi bir seçiciliğin sonucunda oluşturacağı ekibiyle birlikte kısa sürede ifadelerine yansıtacaktır.

Yücel Çelikbilek gibi bir duayenle birlikte siyaset yapmak Hanefi Dilmaç'a çok şey katmıştır. Önümüzde; gerek ülkemiz gerekse Beykoz için son derece hayati önem taşıyan iki seçim vardır. Bu süreç Beykoz'da Hanefi Dilmaç tarafından yönetilecektir.

Beykoz'da güvenilir insan olmak dertlere devadır.

Seçimleri de kazandırır, bitmeyen dostlukları da.

Yorumlar (9 Yorum)

polat (3 yıl önce)

beykozlu vatandasa gelince sit alani ama zengin insaatcilara ozel izinle imar verdiniz hala kimi kandiriyorsunuz. karsimda 30 katli acarblue ya verdiginiz imari iki katli evlerimize hala vermiyorsunuz. hakkimizi helal etmiyoruz oy fln da vermiyoruz, cavusbasi olarak akp yi kimse desteklemicektir bizleri cok magdur ettiniz . ayrica aklima takildi nankorluk demissiniz hangi hizmeti yaptiniz da biz goremedik? 20 senedir bir faaliyet goremedik beykozda secim vaadlerine karnimiz tok, bizlere icraat lazim. beykoz cavusbasi imarlarini istiyoruz!!

Mustafa Bağcılar (3 yıl önce)

Kundura fabrikası yanındaki işçi evlerinde oturuyorum , mahallenin dibindeki kışlada 24 saat inşaat devam ediyor , kundura fabrikasında 24 saat inşaat devam ediyor . Mahalleli kiremitini değiştirmeye kalksa zabıta başına tebelleş oluyor. Bunun adı kelimenin tam anlamıyla zulumdur . Rabbimiz Yüce kitabımızın Hud suresi 113. ayetinde şöyle buyuruyor " Zulm eden kimselere meyletmeyin sonra ateş size de dokunur .Sahibiniz Allah'tır ondan kurtulamazsınız " kendi kendime zulm etmemek için kim bize ; doğup büyüdüğümüz şehit verdiğimiz ölümüzün dirimizin yaşadığı güzel Beykozumuzda rahat ettirecek ise ona oy vereceğiz Rantçının , yalancının, talancının , Beykozumuzu peşkeş cekeceklerin bizden alacakları oy yok.

Kemal Sadıkoğulları (3 yıl önce)

Adam gibi Adam

Muro (3 yıl önce)

Müdür beyin yeşil kürkü, yeni çıktı bu türkü, müdür bey izin verdi söylenecek bu türkü, imarı çıkaramayan bir belediye başkanı, nikah salonu yapamayan bir belediye başkanı, Boğaziçi imar kanununu değiştirmeyen bir belediye başkanı, (Boğaziçi imar kanunu 12 eylül darbesi ile gelmiş dir) , söyleyince siz yanlış biliyorsunuz diyen belediye başkanı, 2009 seçiminde metro sözü veren bir belediye başkanı, şimdi ne olmuş, Hanefi Dilmac gelecekmiş, yahu bu teşkilat ile olmaz, metal yorgunu bunlar,BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Sİ GİTDI GİDER, beykoz belediyesi nin işi zor. Enflasyon çift hane, iş sizlik çift hane, faizler çift hane, vatandaş icraat görmek istiyor,

çubukluyalı (3 yıl önce)

yazılarınızı daha önce beğenerek okuyordum fakat bu yazınızda iyice çuvallamışsınız.herşeyi bağlamışsınız bir sit muhabbetine gidiyorsunuz.acarblu,çubuklu 28 maritza konakları medipol üniversiteleri nun okulları sit kanunu bunlar için geçerli değilmidir?beykoz da yapılaşmaya bizde karşıyız fakat herkese aynı kanun uygulanmalı.33 yıllık beykoz luyum yücel çelikbilek in 13 yıllık görev süresini yaşadım;ve sizin bahsettiğiniz övdüğünüz refah seviyesi v.b hiç birşeyi gözlemleyemedim.hep seçim zamanı vaadler seçimden sonra hiçbir söz verilmemiş hiçbirşey denmemiş gibi devam.birşey söylendiği zamanda yok bağaziçi imar kanunu var yok sit alanıyız gibi bahaneler.ozaman seçim zamanı söz vermeyeceksin.insanların aklıyla resmen alay ediyorlar.

ömer (3 yıl önce)

yalanında bu kadarı sen gel cubuklu tekkeye adam sit alanına 11 katlı bınayı nasıl dikti gör parası olan yapıyor yani rüşvet konuşuyor--- garıbanda baksın gece kondudan-- BOŞUNA KONUŞMAYIN ARTIK SİZE OY FALAN YOK YALANCILAR

Kamil Beykozlu (3 yıl önce)

beykoza sit alanı demeyin iyice sabrımızı taşırmayın acarlara nun okullarına veya Başkanın evinin yanı başında o kadar inşşata izin var bize gelince sit 2/b Haksahiplerinin sabrı taştı mart seçimini zor kazanırsınız Ha yine oy vereceğim ama Recap Tayyip Erdoğan veriyorum size değil bunu bilin

Murat Sadıkoglu (3 yıl önce)

Akp nin gücünü Adliyede hakim ve savcilari emir kulu yaparak at koşturanlari engelleyin. Cantacilik simsarcilik yapan akp liler var. Dava takibi yapanlar. Dosya baglayanlar var. Bunlari cok kisi biliyor. Beykozda cok yakin tarihte bassavci tenzili rutbe ile gonderildi. Akp ilce baskani gidiyor. Yukardakiler cok sey biliyor. Beykozda at kosturanlar meydan bos degil. Yerel Gazetelerinde biraz cesaretli olmasi gerekiyor.

salim kararmaz (3 yıl önce)

20 ekim 2017 de Beykoz ile ilgili yazmışım; BEYKOZ'DA İLÇE BAŞKANIMIZ NASIL OLMALI....HASBİ . MÜTEVAZİ VEFALI AKÇE DÜŞÜNMEYEN HESABI OLMAYAN TEMSİL KABİLİYETİ OLAN DAVASINA SAHİP PARTİSİNE SAHİP VATANINA BAYRAĞINA DEVLETİNE MİLLETİNE SEVDALI BEYKOZ İÇİN DÜŞÜNEN KAFA YORAN ÇALIŞAN TEŞKİLATI İÇİN YAŞAYAN YÖNETME YÖNLENDİRME KABİLİYETİNE HAİZ EĞİTİMLİ İLERİ GÖRÜŞLÜ OLSUN. OLMAYAN UZAK OLSUN.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları