Güncel

Müftü Yılmaz, Beykoz'da sabah namazına katıldı

Müftü Yılmaz, Beykoz'da sabah namazına katıldı
25.03.2018 10:40
| | |
7753

Foto galeri

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, 'Sabah namazı buluşmaları' kapsamında Beykoz'da vatandaşlarla bir araya geldi.

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Müftülüğü tarafından organize edilen sabah namazı buluşmaları kapsamında Beykoz Hasan Yavuz Camisi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

"Bu programları önemsiyoruz"

Sabah namazının ardından camideki vatandaşlara seslenen Müftü Yılmaz, "Şehitlerimiz, o aziz insanlar bu vatanı bize hediye ettiler ve bu bayrağın inmemesini sağladılar. Bu ezanı Muhammedi'nin dinmemesini sağladılar. Bu coğrafyanın vatan toprağı olarak kalmasına imza attılar" dedi.

"Onlarla aynı kıbleye yönelmeyi önemsiyoruz"

Bu nedenle önemli görevleri olduğuna işaret eden İstanbul Müftüsü Yılmaz, "Bu görevlerimizden birincisi belki de bu emaneti sağ olduğumuz sürece imanla coşkuyla taşımak ve ondan sonra bu emaneti bırakacağımız gençleri ve nesilleri yetiştirmektir. O yüzden gençlerle bir arada olmayı, onlarla aynı kıbleye yönelmeyi önemsiyoruz. Yaklaşık iki seneden beri gençleri mabette, babalarıyla amcalarıyla bir araya gelmesini hedefliyor, biz de İstanbul Müftülüğü olarak her pazar bir ilçemizde kardeşlerimizle sabah namazında buluşuyoruz" diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın uhdesinde başlatılan sabah namazı buluşmalarına Kaymakamların ve Belediye Başkanlarının da katıldığını ifade ederek konuşmasına devam eden Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz şunları söyledi:

"Bunun kalpten kalbe sağlayacağız"

"Gerçekten büyük bir dayanışma oluyor. İnşallah bugün bir arada olduğumuz genç evlatlarımız, ülkemizi, ilimizi, ilçemizi yöneten ve millete ümmete hizmet edeceklerdir. Bunu kalpten kalbe sağlanacağını, kitaplardan okuyarak değil, bizzat yaşayarak meydana geleceğini düşünüyoruz."

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Beykoz İlçe Müftüsü Ali Efe, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları sabah namazının ardından vatandaşlarla tokalaşarak çorba, çay ve simit ikram etti.

Kılınan sabah namazının ardından Prof. Dr. Yılmaz, İlçe Müftüsü Ali Efe, Belediye Başkan Yardımcıları Av. Yakup özbek ve Tacettin Aksu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Yönetimi ile kahvaltı da bir araya geldi.

Kahvaltı sırasında TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer ile gençlik üzerinde istişarelerde bulunan İl Müftüsü Yılmaz, çıkışta TÜGVA gençliğiyle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kavacık Et - Mangal'da gerçekleşen kahvaltıya Beykoz'daki bazı cami imamları ve mahalle muhtarları da katıldı. 

Yılmaz, kahvaltının ardından Beykoz'dan ayrıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İstanbul Müftüsü, Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Sabah namazı buluşmaları, Hasan Yavuz Cami

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"