Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti

  • 0
  • 7837
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti
Müftü Ali Efe Beykoz’a veda etti

Yaklaşık 7 yıldır Beykoz Müftüsü olarak görev yapan Ali Efe Manisa’nın Yunus Emre İlçesine tayin oldu.

Beykoz protokol üyelerine ve bürokratlara vermiş olduğu sabah kahvaltısında veda eden Müftü Efe’ye ilgi yoğun oldu.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın, Başsavcı Mehmet Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, SGK Müdürü Ferda Özkalender, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun ve eski İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı gibi isimlerin yer aldığı sabah kahvaltısına çok sayıda mahalle muhtarı ve STK temsilcisi hazır bulundu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Beykoz din görevlileri adına Halit Öksüz bir konuşma yaptı.

Müftümüz Ali Efe iyi bir Müslümandır

Konuşmasında, 2017 yılından beri Beykoz’da görev yapan Müftü Ali Efe’yi bugün yeni görev yerine uğurlayacaklarını ifade eden Halit Öksüz, Allah yeni görev yerinde kendisine başarılar ihsan eylesin. Müftümüz ahlaki değerleri bünyesinde toplayan iyi bir Müslüman, iyi bir kurum amiri, iyi bir arkadaş, dost olarak tanıdım. Böyle insanlar Allah tarafından sevildiği gibi, insanlar tarafından da sevilen insanlardır” ifadelerini kullandı.

Müftü Ali Efe’yi bundan sonra kendilerinin de hayırla yâd edeceğini söyleyen Öksüz, “Beykoz halkı ve Beykoz din görevlileri sizleri asla unutmayacaktır. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Allah'a emanet olun” dedi.

Beykoz Müftüsü Ali Efe

Beykoz Müftüsü Ali Efe’de konuşmasında Beykoz'da bir aile içerisinde hizmet eder gibi görev yaptığını dile getirerek, “dünyanın göz bebeği İstanbul'da İstanbul'un incisi Beykoz’umuzda altı yılı aşkın bir süre hizmet etme fırsatı veren Rabbime sonsuz hamd ediyorum” şeklinde konuştu.

“Ayrıca mensubu olmakla her daim onur duyduğum Diyanet İşleri Başkanlığımız şemsiyesi altında insanımıza, milletimize, cemaatimize yediden yetmişe dört, altı yaş Kuran kursumuzda camilerimizdeki en büyük cemaatimize, yaş itibariyle her bir kardeşimize. Hizmet verme imkânı verdiği için Rabbime tekraren şükrediyorum” cümlelerine yer veren Efe, “malumlarımız görevimizin gereği, bizden önceki kıymetli hocalarımız görevlerini en güzel şekilde ifa ettiler, biz de nöbetimizi tamamlayıp bizden sonraki arkadaşlarımıza görevimizi emanet edeceğiz. Duamız, ‘Yarabbi gittiğimiz yerde bize güç kuvvet, sadakat ihsan eyle, doğrulukla gitmeyi, ayrıldığımız yerden de yine doğrulukla ayrılabilmeyi nasip eyle” ifadelerini kullandı.

Efe şöyle devam etti: “Camilerimizde, Kura-n kurslarımızda hizmetlerimizi yürütürken cami ve Kur'an kursumuzun bünyesindeki derneklerimiz var. Derneklerde emek veren her bir dernek temsilcisine, başkanından, üyesine katkısı olan her bir arkadaşımıza da ayrıca burada huzurlarınızda teşekkürlerimi ifade ediyorum. STK'larımız var. Gönül ehli kardeşlerimiz. Onları da şükranla yâd ediyorum. Basınımız, her bir zaman bizlerle beraber oldular. Ve yapıcı üslupla emeklerimizi bereketlendirdiler, duyurdular. Huzurlarınızda onlara da teşekkür ediyorum.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Değerli hocam Beykoz’da 6 yılı doldurdu. Beykoz'a ilk geldiğimde tanıştığım değerlerden bir tanesi… Özelde Beykoz'da genelde yurdumuzda ve dünyada sıkıntılı bir pandemi süreci yaşadık. O süreçte biz müftülük camiamızın olağanüstü gayretlerini gördük.

Diyanetin yasayla tanımlanmış görevleri vardır. İşte camilerde hizmet sunmak, kurslarda hizmet sunmak, eğitim ve irşatla ilgili çalışmalarda bulunmak. Ama pandemi sürecinde toplumun yanında, düşkünün yanında, sıkıntılı olanın yanında oldular. Bir kere bu tarafıyla müftülük camiamız ve özellikle müftümüz hatırlanacak. Güzel bir şekilde hatırlanacak.

Yine arkasından bir deprem yaşadık. O süreçte de acının yaşandığı Hatay Defne'de oldular. Hep diyoruz ya, sağlıklı, hayırlı ömür, imanlı hayırlı ölüm… O hayırlı ömürde de yanımızda bulundu.

Normal süreçte hep beraber olduk Beykoz'da. Hocam biz sizleri güzellikle hep hatırlayacağız. Artık kardeşiz, kardeş olmaya devam edeceğiz. İnsanlığın ve insanımızın bizim değerlerimizi anlamaya ihtiyacı var. Bizim değerlerimizi çok güzel tatbik eden önderlerle birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Siz o değerlerimizi güzel yaşayan bir kardeşimiz olarak örnek olmaya, bulunduğunuz yerlerde inşallah devam edeceksiniz. Yolunuz, bahtınız açık, ömrünüz bereketli olsun. Rabbim yüzünüzdeki tebessümü eksik etmesin.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli

Böyle vedalarda duygusal anlar yaşanır. Ama ben hep bir Kaymakam olarak şunu söylüyorum. Bu dönüşümlerin çok iyi olduğunu, hatta olmasının zaruri olduğunu hep söylerim. Çünkü bir profesyonel idareci eğer uzun süre bir yerde kalıyorsa aradaki mesafeler kapanıyor. Yapacağı işlerle ilgili bir rehavete kapılma durumu oluyor.

Bu vedalarda veya bu ayrılıklarda ben işin pozitif tarafına bakarım. Dedim ki eğer siz burada belli bir süre hizmet ettiyseniz, insan farkı fark eder. Güzel hizmetler ettiyseniz sizden sonra gelecek kişi de sizi hayırla yâd eder.

Yer ne kadar güzel olursa olsun, çalışma ortamız ne kadar iyi olursa olsun bu değişimlerin hep hayırlara vesile olduğuna inanmış biriyim. Hocamız burada altı buçuk sene hizmet etti. Bizle beraber üç sene çalıştık.

Allah razı olsun. Hem idareciliğiyle, hem örnek insan kişiliğiyle hatıramızda kalacak. Manisa'da da, Yunus Emre'de de yapacağı hizmetlerden dolayı şimdiden ona teşekkür ediyoruz. Ailesine. Eşine, çocuklarına sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz. Allah razı olsun.

Programın son konuşmasını ise İstanbul Müftüsü İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş yaptı.

Konuşmasında, Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin il müftüsü olmasının beklediklerini dile getiren Arpaguş, Hani ölüm Allah'ın emri ve ayrılık olmasaydı derler. Yaklaşık kırk yıla yakındır İstanbul'da ikamet ediyorum. Her ayrılık içerisinde biraz burukluk taşır. Ali Efe hocamızla iki yıllık bir zaman diliminde birlikte görev yaptık. Ve bu iki yıl içerisinde Beykoz'da bir problem aksettiğini ben hatırlamıyorum. Güzel hizmetler paylaşarak, istişare ederek, yol alarak, gönül alarak devam eden bir hizmet sürecimiz oldu. Cenabı Hak kendisinden razı olsun.

Yunus Emre gibi bir Anadolu irfanının adını taşıyan, bir yere gitmek de güzel bir tecelli olsa gerek. Ali hocam için bir il müftülüğü bekliyorduk doğrusu. Böyle bir özellik inşallah geç olur da güç olmaz diyelim.

Ben bu duygularla hocamıza bundan sonraki görev yerinde, bundan sonraki hayatında ailesiyle, eşiyle, çocuklarıyla, torunuyla sağlık, afiyet içerisinde, huzurlu bir ömür diliyorum. Bizim görevimiz emeklilikte bitecek görevler değil şüphesiz. Her daim milletin önündeyiz.

Programın sonunda Beykoz Müftüsü Ali Efe’ye gerek protokol üyeleri gerekse din görevlileri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Haber Merkezi

Beykoz ekibinin bir şansı daha var
Önceki Beykoz ekibinin bir şansı daha var
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Sonraki Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor