Güncel

Müebbet hapis cezasi ile yargılanacak...

Müebbet hapis cezasi ile yargılanacak...
01.03.2016 19:21
| | |
7217

Beykoz'da tasmasız köpek gezdirme tartışması sonucu komşusu Reşit Vural'ı tabancayla öldürdüğü öne sürülen Kemal Uğurlu hakkında, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Beykoz'da tasmasız köpek gezdirme cinayetine dava

Beykoz'da tasmasız köpek gezdirme tartışması sonucu komşusu Reşit Vural'ı tabancayla öldürdüğü öne sürülen Kemal Uğurlu hakkında, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, ölen Reşit Vural ile şüpheli Kemal Uğurlu'nun Beykoz Baklacı Mahallesi Evren Çıkmazı'nda komşu oldukları belirtildi.

Reşit Vural'ın olay tarihinde karşı komşusu olan Kemal Uğurlu'nun oğlu Emir Uğurlu ile yolda gezdirdiği köpeklerle ilgili tartıştığı anlatılan iddianamede, tartışma esnasında Vural'ın, Emir Uğurlu'ya tehdit ve hakarette bulunduğu aktarıldı.

İddianamede, Emir Uğurlu'nun olayı evde ailesine anlatması üzerine şüpheli Kemal Uğurlu'nun dışarı çıktığı ve yanında bulundurduğu tabanca ile kişilerde korku kaygı veya panik yaratabilecek tarzda havaya ateş ettiği bildirildi.

Reşit Vural'ın da evinden çıkarak silahla rastgele ateş ettiği anlatılan iddianamede, bunun üzerine şüpheli Uğurlu'nun da Vural'a doğru birden fazla ateş ettiği ve maktulü alnından vurduğu belirtildi.

İddianamede, Vural'ın aldığı bu yara neticesinde hayatını kaybettiği, olaylar sırasında mahallede oturan Selami Dural'ın da "ateş etme ben komşunuzum" diyerek seslenmesi üzerine şüpheli Uğurlu'nun elinde bulunan silahı Dural'a yönelterek "çekil seni de vururum" dediği kaydedildi.

Şüpheli Kemal Uğurlu'nun "kasten öldürme" suçundan müebbet hapsi talep edilen iddianamede, "tehdit", "genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" ve "6136 sayılı kanuna muhalefet" suçlarından da 3 yıl 6 aydan 11 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

İddianame gönderildiği 9. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Şüpheli Kemal Uğurlu'nun yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Olayın geçmişi

Beykoz'da 1 Ocak'ta meydana gelen olayda, otomobil yedek parçası satışıyla uğraşan Reşit Vural ile tekstilci komşusu Kemal Uğurlu arasında tasmasız köpek gezdirilmesi dolayısıyla kavga çıkmış, olay sırasında tabancayla başından vurulan Vural hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından kaçan şüpheli Kemal Uğurlu, 3 Şubat'ta emniyete giderek teslim olmuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Köpek, tartışam, Silah, Ateş, Reşit Vural, kemal Uğurlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"