Güncel

Müdürler Mehmet Abay Başkanlığında toplandılar

Müdürler Mehmet Abay Başkanlığında toplandılar
21.12.2015 20:26
| | |
18135

Foto galeri

Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu, Beykoz Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay Başkanlığı'nda Beyoğlu'nda bir araya geldi.

Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu, Beyoğlu'nda bir araya geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Eski Kalem Müdürü Mehmet Abay, Başkanı olduğu Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu Üyeleri'yle Beyoğlu'nda buluştu. Beyoğlu CVK Hotel'de buluşan Platform Üyeleri, burada gerçekleştirdiği toplantı sonrası Beyoğlu Belediyesi'ne geçti. Burada Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte Özel Kalem Müdürü Şahin Başol'la bir araya gelen Üyeler, Platform Başkanı Mehmet Abay'ın Demircan ve Başol'a hediyelik sunmasını izledi. Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı olan Eski Kalem Müdürü Şahin Başol'a da şık bir işlemeli tabak takdim eden Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu Başkanı Mehmet Abay, daha sonra katılımcı 62 Platform Üyesi'yle birlikte topluca fotoğraf çekindi. Platform Üyeleri, Galata Kulesi'ne de geldi ve Kule'ye çıkarak, İstanbul'un güzelliğini bir süre tepeden seyretti.

Son olarak geçtiğimiz 30 Ocak 2015 tarihinde biraraya gelen ancak Haziran ve Kasım aylarında gerçekleştirilen 'Türkiye Genel Seçimleri' dolayısıyla buluşmada aksaklıklar yaşayan Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu Üyeleri, Beyoğlu'nda bir araya geldi. Önce CVK Taksim Hotel'de bir araya gelen Üyeler, burada bir toplantı gerçekleştirdi. Platform Başkanı ve Beykoz Belediye Başkanı Eski Kalem Müdürü Mehmet Abay, bir konuşma yaparak, her ay gerçekleştirdikleri toplantıda uzunca bir süredir bir araya gelemediklerini söyledi. Türkiye Genel Seçimleri'nin gerçekleştirilmesi dolayısıyla, düzenli olarak yapılan toplantıda aksaklık yaşandığına dikkat çeken Abay, geçmişte gerçekleştirilen toplantıların içeriğini de özetledi.

Platform Başkanı Mehmet Abay, şunları kaydetti:

Mehmet Abay: “Buradaki insanlar, sanki 40 yıllık arkadaş gibi…”

"Beraberliğimiz 20017 yılında, İBB iştiraklerinin bir kısım Özel Kalem Müdürleri arasında tanışma ve kaynaşma amacıyla başladı. Çok kısa sürede önce İstanbul İlçe Özel Kalem Müdürleri'ni ve ardından büyük bir heyecanla da Türkiye geneline yayıldı. Bizi bir araya getiren ve bir arada tutan da birçok arkadaşımızdan duyduğum şu ifade oldu: 'Buradaki insanları sanki kırk yıldır tanıyormuşum gibi'... Evet, biz burada sanki 40 yıldır tanışıyormuş gibi bir ortamın içindeydik.

Geçmişte Türkiye'nin birçok ilinden, Özel Kalem Müdürü 120 arkadaşımızla, Bursa Uludağ'da Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 'Özel Kalem Müdürleri' zirvesi düzenledik. Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve Kurucu Başkanımız da olan Ercan Özel Bey'e teşekkür etmek istiyorum. Sonrasında, Sakarya'da bir program daha gerçekleştirdik ve bugünkü bu Platform'un kurulması kararını aldık. Yine buradan Sakarya Büyükşehir Belediyemize, Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na çok kıymetli dostum Orhan Bayraktar'a sevgilerimi sunuyorum.

TBB ve Marmara Belediyeler Birliği ortak çalışmasıyla ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin evsahipliğinde bir eğitim programı gerçekleştirdik. Yeri gelmişken buradan Antalya Eski Kalem Müdiresi Yasemin Coşgun Hanımefendi'ye sevgilerimizi gönderiyorum. Sonrasında yine TBB ile bu kez Kahramanmaraş Belediyesi'nin evsahipliğinde çok keyifli ve verimli bir eğitim programı daha gerçekleştirdik. Kahramanmaraş Belediyesi ve Fatih Ertaş kardeşimizin bizleri MAraş'a ve Maraş insanına hayran bırakan konukseverliği için huzurlarınızda Platform Ailesi adına teşekkür etmek istiyorum."

Platform Başkanı Mehmet Abay, maddi ve manevi katkılarından dolayı Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür etti

Türkiye Özel Kalem Müdürleri ve Yönetici Asistanları Platformu Başkanı Mehmet Abay, konuşmasının devamında, Platform'un varolma sebebi konusunda da bilgi verdi. "Amacımız, bizden sonraki kuşaklara yaptığımız iş ile ilgili yol ve yöntemleri yazılı eserler halinde bırakmak ve sizlere de yalnız olmadığınızı hissettirmek" diyen Mehmet Abay, gerçekleştirilen seminerlerin mesleki gelişim açısından oldukça yararlı geçtiğini söyledi. Konuşmasının sonunda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan başta olmak üzere Başkan Yardımcısı Erol Ökten'e Eski Kalem Müdürü Mustafa Tokel'e Beyoğlu Belediye Başkanı Özel Kalemi Şahin Başol'a teşekkür eden Mehmet Abay, maddi ve manevi katkı sunan ve organizasyon için zaman ayıran Platform'un Yönetim Kurulu Üyeleri'ne de şükranlarını sundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Özel Kalem Müdürleri Platformu, Mehmet Abay, Beyoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"