Müdür Bozbay, Beykoz'da su üstünde yürüdü!

  • Güncelleme: 17.05.2015 19:37
  • Yorum: 0
Tokatköy Ortaokulu'nda gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda öğrenciler, harikalar yarattı.
Müdür Bozbay, Beykoz'da su üstünde yürüdü!

Beykoz Tokatköy Ortaokulu'nda Fen Bilgisi Öğretmenleri Emrah Çetin ve Derya Köroğlu himayesindeki öğrenciler, birbirinden ilginç araştırma ve buluşlar gerçekleştirdi. Bitkilerden uzaya, ev eşyalarından kimyasallara kadar pek çok konuda araştırma yapan Tokatköy Ortaokulu Öğrencileri, bilimsel sonuçlara ulaştı. Hammaddesi nişasta olan ve Hollywood'da da kullanılan bir çalışmada ise su üzerinde batmadan yürümenin sırrı ifşa edildi. Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştiren Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise 'su üzerinde yürümeyi deneyen' ilk isimdi.

Tokatköy Ortaokulu'nda TÜBİTAK'ın desteği ve Fen Bilgisi Öğretmenleri Emrah Çetin ile Derya Köroğlu'nun emekleriyle bir Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Fuarın açılışına Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan evsahibi Tokatköy Ortaokulu Müdürü Orhan Çite, TÜBİTAK ile yapılan protokol kapsamında öğrenciler tarafından 30 deneyin görsellerinin sergileneceğini kaydetti. Müdür Çite ayrıca öğrencilerin vatanını milletini seven, donanımlı bireyler olması için tüm gayretleriyle çalıştıklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay: “Beykozlu çocuklarımız, ülke geleceğinin teminatıdır”

Müdür Orhan Çite'nin ardından kürsüye gelen Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise Tokatköy Ortaokulu idarecilerini övdü ve öğrencilerine de gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Beykoz'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerin donanımlı bir şekilde yetişmelerinin denetleyicisi olduklarını kaydeden Bozbay, "Bu gibi deneysel etkinliklerle öğrencilerimizin bilimle kucaklaşması çok sevindirici bir gelişmedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de en az aileler kadar çocuklarımızın iyi yetişmelerini istemekteyiz. Hayatı bilimden arındırmak mümkün değildir. Bilimle iç içe olan Beykozlu çocuklarımız ise ilçemizin olduğu kadar ülkemizin geleceğinin de teminatıdır" dedi.

Öğrencilerin bir de halkoyunu gösterisi sunduğu günde, Fen Bilgisi Öğretmeni Emrah Çetin ile Derya Köroğlu kısa bir gösteri gerçekleştirdi. Silinebilen mürekkep... Çeşitli gazların ortaya çıktığı kimyasal deneyler... Gazların havayla teması ve temasının kesilmesi durumundaki halleri gibi konularda birkaç deney, öğrencilere uygulamalı olarak gösterildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu ve Tokatköy Ortaokulu Müdürü Orhan Çite'yle birlikte öğretmenler, toplu olarak açılış kurdelesini kesti. Tokatköy Ortaokulu Öğrencileri ise birbirinden ilginç deneylerini ve sonuçlarını, alanı gezen heyetle paylaştı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Açılışın sonunda ise Tokatköy Ortaokulu'nun hamarat velileri tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli ev işi yemekler, konuklara ikram edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz