Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı

  • 0
  • 8719
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı
Muammer Tonya son değerlendirmeyi yaptı

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylarından Muammer Tonya, adayın açıklanmasının gecikmesi üzerine yeniden kendini hatırlattı.

Yerel seçim çalışmalarına en erken başlayan isimlerden biri olan CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Tonya, yerel basın temsilcileri ile Kavacık’ta bir sabah kahvaltısı yaptı.

Kahvaltıda gündeme dair açıklamalar yapan Tonya, son günlerde Beykoz’da yaşanan Beykozluluk tartışmalarının dışında olduğunu bu manada tartışılacak bir isim olmadığını beyan etti.

Uzun süredir Beykoz’da ikamet ettiğini ve Beykoz’un her sokağını karış karış bildiğini ifade eden Mimar Muammer Tonya, basın mensuplarının sorularına da cevap verdi.

Beykoz’da yaşanan imar probleminin iktidar olanaklarıyla çözülebileceği iddialarını kabul etmediğini ifade eden Muammer Tonya, Beykoz’un imar probleminin çözümüne ilişkin gerekli kamuoyu yapılanmasını oluşturacaklarını ve hiçbir gücün vatandaşların talepleri karşısında direnemeyeceğini kaydetti.

Açıklamasında, katılımları nedeniyle basın mensuplarına teşekkürlerini ileten Tonya, yaklaşık 3 bucuk aydır Beykoz’da seçim faaliyetleri yürüttüğünü, basın mensuplarıyla siyasi amaçlı değil, dostlukların pekişmesi amacıyla bir araya geldiğini ve aday gösterilmesi durumunda yine basın mensuplarıyla birlikte çalışacağını ifade etti.

“Ben bürokrasiden geldim”

Aday gösterilmese de CHP’nin seçimi kazanması için sokaklarda olacağını ve aday gösterilmesi ve seçilmesi durumunda Beykoz’u gerçekten İstanbul’un incisi yapacaklarına vurgu yapan Tonya, “ben aday adaylığı kampanyası sırasında kimseyi tenkit etmedik, etmem de, ben yapacağımı anlatırım. Bu konuda bilgime becerime güveniyorum. Halkın üzerinde bir güvenirliliğimiz olduğunu düşünüyorum. Ben biraz farklı bir aday adayıyım. Bürokrasiden geldim.” şeklinde konuştu.

“Beykoz’da her türlü girişim var”

“Bir belediye başkan adayının halkın nazarında tecrübeli ve güvenilir olması çok önemlidir. Halk, hem fiziki, hem tecrübe ve hem de yapmış olduğunuz çalışmalar nedeniyle size inandığı zaman epeyce yol alır, seçimi de kazanırsınız. Bilgi ve becerinizi bu halkın daha iyi yaşaması için harcarsanız, o bölgeyi metropolün en iyi bölgesi haline getirebilirsiniz” diye konuşan Muammer Tonya, “Beykoz’da her türlü girişim var. Balcılıktan tutunda, turizme, balıkçılık, konfeksiyon, sayacılık, cam olmak üzere geçmişten gelen bir çok değerimiz var. Bunları yeniden hayata geçirir, devam ettiririz. Bunları bir araya getirmek işsizliğinde önüne geçer” dedi.

“Beykoz’da insanların beklediği iş, aş, umut”

Beykoz’un imar sorununun çözümüne yönelikte açıklamalar yapan Muammer Tonya, sorulan bir soru üzerine imar problemini sadece iktidarın çözebileceği propagandasını doğruyu olmadığını dile getirdi.

Beykoz’un bölge bölge farklı yasalara tabi olduğunu ve her bölgenin imar planlarını yapma yetkisinin farklı bir kurumun yetkisinde bulunduğunu fakat bu kurumlar sadece Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu planları onaylama yükümlülüğünü taşıdığını kaydeden Tonya, “sonuçta bizde Beykoz Belediyesi olarak plan yapacağız. Bunu ilgili kurumun onaylamaması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü kamuoyunun beklentilerine cevap vermek durumundasınız” ifadelerine yer verdi.

İktidar 15 senedir niye yapmadı?

Beykoz imar sorununun bir tek iktidar tarafından çözüleceğini söylemek, fıtrata aykırı duruyor. Bunu söyleyen iktidar 15 senedir niye yapmadı. İlçe belediyesi aynı parti, büyükşehir aynı parti, bakanlık aynı parti… Plan yapıyorsun idare mahkemesi oy birliği ile iptal ediyor. Uygulanabilir bir şey yapmamışsınız çünkü.  

On beş senedir siz bölgeye plan yapmıyorsanız, 3 yaşındaki çocuk bugün 18 yaşında olur. Bunu nasıl anlatacaksınız. Artık insanlar bıkmış, ‘biz alıştık; yapsalar ne olur, yapmasalar ne olur’ diyorlar. Çoğu satıp gitmiş zaten.

Beykoz’da emlakçiler işyerlerinin kapılarına, ‘peşin paraya arsa alınır’ tabelası asmıştı. Ya küçücük bir ofisin var. Hangi parayla peşin para arsa alıyorsun. Bunlar aracı, başkaları adına çalışıyorlar. Beykoz’da herkes birbirini tanıyor. Bu işler böyle değil.

Haber Merkezi

Beykoz’da AK Parti’yi Engin Yıldız koordine edecek
Önceki Beykoz’da AK Parti’yi Engin Yıldız koordine edecek
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz