Yaşam

Motosikletle tur, feci bir ölümle bitti

Motosikletle tur, feci bir ölümle bitti
2014.07.25 00:00
| | |
7023

Motosikletle Güneydoğu turuna çıkan; ancak Şanlıurfa’da metruk bir evde cesetleri bulunan iki arkadaştan Engin Öksüz’ün cenazesi İstanbul Beykoz’a getirildi.

Beykoz Kavacık’ta ikamet eden evli ve bir çocuk babası Engin Öksüz’ün cenazesine eşlik etmek ve yaşanan olaya tepki göstermek için sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen yaklaşık 300 motosikletli, Beykoz Kavacık Köprüsü’nde toplandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na indirilen cenazeyi, yaklaşık 300 motosikletli karşıladı. Öksüz ve Abdullah Türk'ün ölümünü araştıran polis ise iki arkadaşın en son motorcu biriyle tanıştıklarını, Halfet taraflarında beraber dolaşacaklarını söylediklerini belirledi. Güvenlik kameralarında yapılan incelemelerde aynı tarihte bölgede 2 motosikletlinin daha bulunduğu tespit etti. Güvenlik güçleri iki kişinin kimliğini araştırıyor.

İstanbul’dan motosikletle Güneydoğu turuna çıkan; Sanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’ndeki metruk bir evde cesetleri bulunan 2 arkadaştan, uluslararası bir petrol şirketinde çalışan 33 yaşındaki Engin Öksüz’ün (33) cenazesi, saat 00.30’da uçakla Sabiha Gökçen Havavlimanı’na getirildi. Beykoz Kavacık’ta ikamet eden evli ve bir çocuk babası Engin Öksüz’ün cenazesine eşlik etmek ve yaşanan olaya tepki göstermek için sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenen yaklaşık 300 motosikletli, Beykoz Kavacık Köprüsü’nde toplandı.TEM OTOYOLUNU TRAFİĞE KAPATTILAR

Saat 23.00’da kornalarını çalarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na doğru harekete geçen motosikletçiler, TEM Otoyolu’nu kısa bir süre trafiğe kapattı. Motosikletli gruplar daha sonra Engin Öksüz’ün cenazesinin geleceği Sabiha Gökçen Havalimanı geldi.


"MOTOSİKLET CAMİASI OLARAK ÇOK ÜZÜNTÜLÜYÜZ"

Yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduklarını ifade eden İstanbul Sivil Motorize Arama Kurtarma Grup Başkanı Aşir Ergin, "Bizim amacımız bu soruşturmanın biran önce açığa kavuşturulması. Arkadaşlarımızı öldüren canilerin bulunmasını istiyoruz. İki arkadaşımız Şanlıurfa’da tura çıktıkları zaman cinayete kurban gittiler. Motosiklet camiası olarak çok üzüntülüyüz. Emniyet güçlerinden biran önce cinayet faillerinin bulunmasını istiyoruz. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız" dedi.


YAKINLARI SİNİR KRİZLERİ GEÇİRDİ

Engin Öksüz’ün cenazesi Şanlıurfa’dan uçakla gece saat 00.30 sıralarında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Türk bayrağına sarılı olarak gelen Öksüz’ün cenazesi, havalimanında hazır olarak bekletilen cenaze aracına konuldu. Bu sırada Öksüz’ün yakınları sinir krizleri geçirdi. Havalimanından motosiklet konvoyları eşliğinde Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii morguna getirilen Engin Öksüz’ün cansız bedeninin, Kavacık Hasan Yavuz Camii’nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Anadolu Kavağı Mezarlığı’nda defnedileceği öğrenildi.


"MOTORCU BİRİYLE TANIŞMIŞLARDI"

2 arkadaş için konuşan İstanbul Sivil Motorize Arama Kurtarma Grup Başkanı Aşır Ergin, iki motorsikletçiyi dikkatli olmaları konusunda uyardıklarını belirterek "Telefonla konuşuyorduk. Urfa’ya kadar sorunsuz takip ettik. En son 21 Temmuz 11.58 civarlarında benim telefon görüşmem olmuş.

Orada motorcu bir arkadaş ile tanışmışlar. Halfet taraflarında beraber dolaşacaklarını söylediler. Uyardım, pek bilinmeyen bölgelere gitmemelerini rica etmiştim zaten. Ondan sonra telefonları çekmemeye başladı. Eşi aradı beni, haber alıp almadığımı sordu. Bir yerleri aradık ulaşamayınca kayıp ilanı verdik.

İKİ KİŞİ KAMERALARA TAKILDI

“O bölgedeki motorcu arkadaşlar, polis ve jandarma arama yaptılar. Motorları park halinde anahtarları üzerinde bulundu. İyi düşünmeye çalıştık ama olmadı. İkisinin cansız bedenleri bulundu. Terör ya da değişik kaynaklı olduğunu düşünmüyorum belki kişisel bir şey olabilir. Motosiklet camiasında tanınan şeker gibi arkadaşlar" diye konuştu.

Öte yandan, polis bölgeye yakın bütün MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan ilk incelemelerde, olay tarihinde bölgede bulunan motosikletli iki şahsın eşkâlleri doğrultusunda arandıkları öğrenildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Abdullah Türk, Beykoz, Engin Öksüz, Kavacık, Motosiklet

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"