Ekonomi

Mopaş AŞ’den Emin Market açıklaması

Mopaş AŞ’den Emin Market açıklaması
10.08.2016 19:14
| | |
16071

MOPAŞ AŞ, Beykoz’daki Emin Hipermarketleri’nin kapanmasına yönelik Dost Beykoz’un yapmış olduğu haberle ilgili bir açıklama yaptı.

MOPAŞ AŞ, “biz marketleri devir almadık… Yeni sözleşme yaptık” dedi.

Dost Beykoz’un Emin Marketlerinin MOPAŞ tarafından satın alındığını belirtmesine ilişkin yazılı olarak Dost Beykoz’a gönderilen açıklama da söz konusu marketlerin Emin marketlerinden satın alınmadığını, mülk sahipleriyle yapılan yeni sözleşmeler kapsamında Mopaş olarak hizmete açılacağı ifade edildi.

MOPAŞ AŞ tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Emin Marketler zincirinin kapatılması ile ilgili yayınlanan haberle alakalı olarak kamu oyununun aydınlatılması ihtiyacı doğmuştur. Özellikle belirtmek gerekir ki, kapatılan iş yerlerinin MOPAŞ A.Ş. tarafından devren satın alınması söz konusu değildir. Emin Market'e ait şubelerin kapatılması ile birlikte, iş yerlerinin kira sözleşmeleri, Emin Market ile iş yerlerinin mal sahipleri arasında karşılıklı olarak feshedilmiştir. Dolayısıyla Emin Market'in işyerlerinde ticari faaliyeti sona erdirilmiştir. Daha sonra MOPAŞ A.Ş. tarafından söz konusu iş yerlerinin mal sahipleri ile yeni kira sözleşmeleri yapılmış ve böylece MOPAŞ A.Ş. yeni kiracı sıfatını kazanmıştır. Adı geçen iş yerlerinde şubelerimiz açılarak mağazalarımız ticari faaliyetine başlayacaktır. Sonuç itibariyle MOPAŞ A.Ş. ile Emin Market arasında devir ilişkisi olmayıp, sadece aynı taşınmazlarda yeni şubelerimizin açılması söz konusudur.

Bilginize sunarız.

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Mopaş, Açıklama, Emin Hipermarketleri

reklam
1 Yorum
Özlem Güney17.09.2016 21:08:00

Kısıklı Mah Alemdağ cad Alemdağ yan yol Üsküdar adresinde açılan mopaş hipermarketin servisi bulunmamaktadır. Bu husus yakın civarda olup marketten alışveriş yapan biz tüketicileri zor durumda bırakmakta olup, sadece bu nedenle yapılan alışverişin adresime intikalinde yaşadığım zorluklar nedeniyle market değiştirmek zorunda kalacağız. Konunun ilgililer tarafından ivedilikle dikkate alınması hususunu rica ederim

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"