Mobil Kanser Tarama Tırı Beykoz'a geliyor

  • Güncelleme: 02.07.2018 12:01
  • Okunma: 5823 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü, Mobil Kanser Tarama Tırının, 23 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında Beykoz'a geleceğini duyurdu.
Mobil Kanser Tarama Tırı Beykoz'a geliyor

Kanser taraması ve erken teşhis projesi kapsamında Beykoz'a gelecek olan mobil sağlık tırı açıklanan tarihler arasında sadece kadınlara hizmet verecek.

Açıklanan tarihlerde,  30-69 yaş arasında olanlara  HPV (papa-smear) ve 40-69 yaş arasında olan kadınlara da MMG (mamografi) taramaları yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Mobil Kanser Tarama Tırı, Beykoz halkına hizmet vereceği 23 Temmuz - 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında Beykoz Belediye Meydanı, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi önünde konumlanacak.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Evren Can Yılmaz, bu süreçte amaçlarının hedef nüfusa azami erişimi sağlamak ve kanser hastalığına karşı Beykoz halkını bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Dr. Evren Can Yılmaz, bu proje kapsamında, tüm özel ve kamu kurumlarıyla birlikte çalışmak istediklerini ifade ederek, tüm kamu ve özel kurumların bu projeden vatandaşları haberdar etmesini istedi.

Haber Merkezi