Yaşam

Mobil İstanbulkart Başvuru Merkezi iki hafta Beykoz’da

Mobil İstanbulkart Başvuru Merkezi iki hafta Beykoz’da
17.03.2015 17:11
| | |
5307

İstanbulkart Mobil Başvuru Merkezi 2 hafta boyunca Beykoz Meydanı’nda hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İETT tarafından geliştirilen temassız kart özelliğine sahip İstanbulkart’a ulaşımı kolaylaştırmak için oluşturulan ‘İstanbulkart Mobil Başvuru Merkezi’ 2 hafta boyunca Beykoz Meydanı’nda hizmet verecek. 

Vatandaşların yoğun olarak kullandıkları meydanlarda, caddelerde, üniversite kampüslerinde hizmet vermesi için İETT tarafından dizayn edilen “İstanbulkart Mobil Başvuru Merkezi” Beykoz Meydanı’nda da hizmet vermeye başladı. 

İstanbulkart’a başvuru ve ulaşımı kolaylaştıran uygulamayla Beykozlular İstanbulkart başvuru merkezlerine gitmelerine gerek kalmadan temassız kartı temin edilebilecek. Yolcularına 4 gişe ile hizmet veren İstanbulkart Mobil Başvuru Merkezi’nin hizmet verdiği noktaları yolcular İETT’nin web sitesi (www.iett.gov.tr) nden takip edebilecek.

Beykozlular tarafından memnuniyetle karşılanan mobil merkezde yolcular sadece kartlarını temin etmekle kalmayıp, kayıp İstanbulkartlarını kapattıktan sonra eski kartlarında yer alan bakiyelerini de 10 gün sonra, yeni alacakları İstanbulkartlara aktarabilecek.

İstanbulkart Başvuru Merkezi sayısını daha da arttırmayı planlayan İETT, 2014 yılı Aralık ayına kadar başvuru merkezi sayısını 25’e yükseltmeyi hedefliyor. Ayrıca yolcuların hızlı ve kolay bir şekilde İstanbulkartlarını alabilmeleri için online başvuru yönteminde kredi kartı ile ödeme imkanı da getirildi.  

Kredi kartı ile ödeme yapan yolcuların İstanbulkartları herhangi bir kargo ücreti ödemeden adreslerine gönderiliyor. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Mobil, İstanbulkart Başvuru Merkezi, İBB, Temassız Kart, İETT, İstanbulkart

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"