Miniklerin yüzü TEGV'de gülüyor

  • Güncelleme: 23.05.2015 18:12
  • Yorum: 0
TEGV'in Düşler Atölyesi Sergisi'ni Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek açtı
Miniklerin yüzü TEGV'de gülüyor

Özellikle ilkokul çağındaki çocukların zihinsel gelişimleri ve kendilerini toplumda ifade edebilmeleri için projeler geliştiren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Göksu'da bulunan İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde Düşler Atölyesi Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in açılış kurdelesini TEGV’li çocuklarla birlikte kestiği Düşler Atölyesi'nde miniklerin el emeği ürünler sergilendi. Birbirinden güzel resimlerin ve el işlerin yer aldığı sergiyi gezen Başkan Çelikbilek, miniklerin atık ürünlerle çıkardığı işleri hayranlıkla izledi. TEGV'li çocukların emeklerini takdir de eden Başkan Yücel Çelikbilek, proje koordinatörlerinden de çalışmalar hakkında bilgi aldı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in ardından sergiyi Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu da gezdi ve TEGV İpek Kıraç Sorumlusu Filiz Şen Erdoğan ve gönüllülerle birlikte Dost Beykoz'a özel poz verdi.

Beykoz'da bulunan iki birimden birisi olan TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde Düşler Atölyesi Sergisi açıldı. Gönüllülerin ve öğrenci velilerinin hazırladığı birbirinden güzel ev yemeklerinin de ikram edildiği sergide, miniklerin elinden çıkan ürünler sergilendi. Birim Sorumlusu Filiz Şen Erdoğan, çocuklarla ve aileleriyle tek tek ilgilenirken, tatlı bir telaş da yaşadı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in açılışı onurlandırdığı günde Filiz Şen Erdoğan, çocuklarla İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nde gerçekleştirdikleri işleri de Başkan Çelikbilek'e anlattı. Yıl boyu Beykozlu çocukları okul dışında Vakıf binasında ağırladıklarını anlatan Filiz Şen Erdoğan, bu sırada çeşitli kurslarla çocukları küçük yaşta bilimle ve sanatla nasıl tanıştırdıklarından bahsetti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in açılış yapıp TEGV İpek Kıraç Öğrenim Birimi'nden ayrılması sonrasında bu kez Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu da Vakfa geldi. Miniklerle bir araya gelen Öztürk ve Kaşıtoğlu, bu sırada üniversite öğrencisi ve mezunu olan gönüllü gençlerle de bir süre sohbet etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz