Spor

Miniklerin şampiyonu Beykoz’dan

Miniklerin şampiyonu Beykoz’dan
05.04.2015 18:49
| | |
3487

Beykoz Belediyesporlu Taekvondocular katıldıkları müsabakalardan madalyalar ile dönmeye devam ediyor.

Osman Günaçtı gibi bu spor dalında marka haline gelmiş bir ismin çalıştırdığı Belediyespor Tekvando Takımı en son olarak 3-5 Nisan 2015 Tarihleri arasında Esenyurt Belediye Başkanlığı tarafından üstlenilen İstanbul Minikler Taekvondo Şampiyonasına gelecek vaat eden 3 sporcusu ile iştirak etti. 57 Kiloda müsabakalara çıkan Begüm Aktel kilosunda İstanbul Minikler Şampiyonu oldu.

Şampiyonada 4o kiloda tatamiye çıkan Nisanur Çavdar ilk maçını kazandıktan sonra çıktığı ikinci müsabakasından mağlubiyet ile ayrılsa da şampiyona sonrasında "Centilmen Sporcu" madalyasının sahibi oldu. Diğer bir Beykoz Belediyespor Sporcusu olan Şevval Kılıç ise 27 Kilodaki müsabakaları öncesinde sakatlık problemi yaşamasına karşın bandajla çıktığı ilk karşılaşmadan galibiyetle ayrıldıktan sonra ikinci maçının ortalarında sakatlığı nüksedip acıya dayanamayınca maçına nokta koydu. 

Beykoz Belediyespor takımına şampiyonluk getiren Begüm Aktel ise ilk kez böylesine bir şampiyonaya çıkmasına karşın sergilediği müthiş performans ile  geleceğe dönük olumlu sinyaller verdi. 57 Kiloda çıktı ilk maçından Nakavt ile ayrılan başarılı sporcu heyecanını da yenmiş oldu. İkinci karşılaşmasında müthiş bir mücadele sonunda daha önce İstanbul Şampiyonluğu bulunan rakibi ile 4-4 berabere biten normal sürenin ardından Altın Raunda bulduğu sayı ile finale çıkan Begüm Aktel büyük sevinç yaşadı.

Final karşılaşmasında güçlü rakibi karşısında 5-3 geriye düşen Begüm Aktel, moralini bozmayarak Antrenörü Osman Günaçtı'dan gelen taktikleri mücadeleye yansıtınca ikinci raund da rakibini nakavt eden vuruşu gerçekleştirip kariyerine şampiyonluk ile başlamış oldu. İlçemiz Hacı Numan İlköğretim Okulunda okuyan şampiyon sporcu Beykoz ilçesine kazandırdığı madalya ile bu daldaki madalyalar yenilerini eklemiş oldu.


Şampiyonanın ardından açıklamalarda bulunan Beykoz Belediyespor Taekvondo Takımı Antrenörü Osman Günaçtı sıkı, özverili ve disiplinli çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladıklarını söylerken, "Ben daha önce yaptığım açıklamamda Beykoz Belediyespor Taekvondo Takımı olarak yeni jenerasyonun temellerini atmakta olduğumuzu beyan etmiştim. Gelinen noktada bunun yansımalarını görmek, bu sporcular emek harcayan, katkı sunan bir hoca olarak beni fazlası ile mutlu etti. 2 sene öncesinde bu spora başlayan Begüm Aktel ilk kez böylesine bir şampiyonaya çıkmasına karşın yüzümüüz güldürdü. Bu şampiyonluk kendi kariyeri açısından da son derece anlamlı oldu. Ben Kulüp Başkanımız Muharrem Kaşıtoğlu'na bizlere olan destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi iletmek isterim" şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olan Muharrem Kaşıtoğlu Begüm Aktel ile gelen şampiyonluk haberinin ardından Antrenörü Osman Günaçtı'yı kutladı. "İlçemizde bu spor dalına gönül vermiş olan değerli bir antrenörümüz, Milli Hocamız Osman Günaçtı'dan sevindirici haberler almaya devam ediyoruz. Birkaç senede bir yeni jenerasyonu sporcularını bulup çıkaran ve sıkı bir eğitim sürecinin ardından onlara öz güvenlerini aşılayıp müsabakalara sokan hocamız ile ne kadar gurur duysak az. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de verilen En Yüksek Dan derecesi olan 6.Dan sahibi de olan Osman Günaçtı Hocamızı ayrıca kutluyorum. Şampiyon kardeşimiz Begüm Aktel'i de kutluyorum. Bu dalda Beykoz Belediyespor olarak adımızı sıklıkla duyuracağımıza eminim" diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberler, Beykoz Belediyespor, Osman Günaçtı, Tekvando, Esenyurt Belediyesi, Nisanur Çavdar, Şevval Kılıç

reklam
1 Yorum
Adem YILDIZ05.04.2015 19:06:53

Bir öğretmeni gururlandıran en önemli şey, öğrencisinin başarısı ve mutluluğudur. Gelecekte inşallah daha birçok başarılara imza atacağına olan inancım tamdır.Disiplinli çalışmanın sonucunu gördün ve bizlere de gösterdin. Sana da yakışan buydu güzel kızım. Üzerinde emeği olan hocalarını ve özellikle aileni tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"