Yaşam

Minik Beykozluların performansı çok beğenildi

Minik Beykozluların performansı çok beğenildi
19.04.2015 01:06
| | |
20573

Foto galeri Video galeri

Beykoz BBP ve Beykoz SP'liler, Kutlu Doğum Haftası için düzenlenen programda bir araya geldi. Programı sadece Dost Beykoz takip etti.

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin Kadın Kolları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da programında yer alan ve her yıl düzenli olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenledi. Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde birlikte hareket edeceği SP Beykoz İlçe Başkanlığı'nı da programa davet eden BBP'liler İslâm Peygamberi Hazreti Muhammed'in anıldığı duygu yüklü bir programı sahneledi. Bu sırada Beykoz Vakfı'nda Melek ve Nazlıcan fırtınası da esti. Hazreti Muhammed adına yazılan uzun şiirleri başarıyla ezbere okuyan Melek ve Nazlıcan'ı tüm salon beğeniyle izledi. Programı ise yalnızca Dost Beykoz takip etti.

‘Melih Perçin, konuklarına lokma tatlısı taşıdı’

Beykoz Vakfı'nda gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programı, BBP'lilerin hayrına lokma tatlısı dağıtımıyla başladı. Bu sırada BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, tatlıları tepsiye dizerek, bizzat konuklara ikram etti. Bu sırada BBP'li yönetim kurulu üyeleri ve onların hamarat kızları da Melih Perçin'e ikramda yardım etti. BBP'den 1. Bölge Adayı olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube eski Müdürü İlyas Burunak'ın yanı sıra Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, SP Beykoz Yenimahalle Temsilcisi Ferhat Taşdemir, BBP'li ve SP'li partililer Kutlu Doğum Programında bir araya geldi. Hızır Çakır Hoca'nın Kur'an-ı Kerîm ayetleri okumasıyla başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. İlk olarak sahneye 'konuk' olan SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz çıktı. Şeref Kaçmaz, Hazreti Muhammed ile ilgili tarihten bilgiler verdiği konuşmasında şunları söyledi:

‘Şeref Kaçmaz, Hazreti Muhammed’in Mekke’ye dönüşünü anlattı’

"Kutlu Doğum münasebetiyle burada toplandık. İstanbul'umuzun Türkiye'mizin binlerce salonunda günahların, şirkin havalarda uçuştuğu; alkolün su gibi tüketildiği salonlarda değiliz elhamdülillah, buradayız. Bunun için de Cenabı Hakk'a ne kadar şükretsek azdır. Bu programı tertip ettiği için ve bizi de davet ettiği için Büyük Birlik Partimize teşekkür ediyoruz.

Tabi biz, böyle bir akşamda siyaseti konuşmayacağız. Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in Alemlere rahmet olarak gönderildiğini Kur'an-ı Kerîm bize bildiriyor. Belki yüzbinlerce güzel örnek davranışı var. Bu akşam bir tanesini sizlerle paylaşıp, mikrofonu teslim edeceğim inşallah...

Kaçmaz: “Hazreti Muhammed, iki odalı evinde hasırın üstünde görevine devam etti”

Bir gece iki garip yolcu; Efendimiz Hazreti Muhammed Sallalahu Aleyhi ve Sellem ile Hazreti Ebubekir, en sevdiği şehirden çıkmak zorunda kaldı. Tabi kim bilebilirdi ki, birkaç yıl sonra bu garip yolcular gelip de o Mekke'yi fethedecek? Müşriklerin bütün zulmünden kaçarak, Medine'ye giden Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem, fazla değil birkaç yıl sonra binlerce kişiyi bulan ordusuyla geldi Mekke'yi fethetti. Şükür namazı kılarak Mekke'ye girdi. Mekke'ye girdikten sonra ise tüm o zulümleri yapan Mekkelilerin hepsini affetti. Hepsini kılıçtan geçirebilirdi ya da kanunların ona verdiği yetkiyle onları cezalandırabilirdi. Sonra ne oldu biliyor musunuz kardeşlerim? İşte örnek davranış dediğim buydu: Sonra tekrar Medine'ye döndü. İslam Devleti'nin Hükümdarı, Başkanı, iki odalı evinde hasırın üstünde görevine devam etti. Bu hepimiz için büyük bir ders niteliğindedir. Dinlediğiniz için teşekkür ediyorum."

Şeref Kaçmaz'ın ardından bu kez evsahibi olan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin kürsüye geldi. BBP'nin merhum Kurucu Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun gerçekleştirdiği son röportajdan alıntılar yapan Melih Peçin şöyle dedi:

‘Melih Perçin, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Hazreti Muhammed hakkındaki düşüncelerini aktardı’

"Şehit liderimiz, 6 yıl önce en son verdiği röportaj, Nisan 2009 tarih ve 11. sayısında Anadolu Gençlik Dergisi'ne olmuştur. Röportajın konusu: Peygamber Aşkı... Fatma Acer isimli Hanımefendi'nin sorularına cevap, 25 Mart 2009 Çarşamba günü saat 13.24'te kendisinin elektronik posta adresine Şehit Liderimizin sözleriyle düşmüştür. Yani suikasttan tam 2 saat önce...

Kendisine sorulan sorulardan birisi 'Peygamber Efendimizin ismini duyduğunuzda hissettikleriniz nelerdir?' sorusudur. Muhsin Başkanımız şöyle yanıtlıyor: 'Hüzünleniyorum. Onu anlatamadık çünkü onu anlayamadık. Onun adını duyduğumda bu nedenle hüzünleniyorum. Tüm Peygamberlerin şahitlik yapacağı o günde, onun ümmetinden olma şerefini ve liyakatini inşallah taşırım' diyor.

Diğer bir soru da 'Onun hangi özelliğine ihtiyaç duyuyoruz? Onun hangi vasfını özlüyorsunuz?' şeklinde olmuştur. Rahmetli Başkanımız ise cevabında 'Bütün beşeri vasıflarını da özlüyoruz. Hepsine ihtiyacımız var. Ne yazık ki, hepsini kaybettik; hepsinden uzaklaştık. Adalet, muhabbet, şefkat, özgüven, tefekkür, vefa, güven, dürüstlük ve samimiyet... şeklinde konuşuyor."

Melih Perçin'in ardından ise bu kez kürsüye geçmişte Diyarbakır İl Emniyet Müdür Yardımcılığı da yapan BBP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı İlyas Burunak geldi. Düzenlenen program dolayısıyla BBP Beykoz Kadın Kollarını kutlayan İlyas Burunak, şunları kaydetti:

BBP Milletvekili Adayı İlyas Burunak: “Allah, Peygamber Efendimize layık olabilmeyi nasip etsin!”

"Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem sahabelerle yanyana bir sohbette diyor ki, 'Kardeşlerime selam olsun'. Sahabeler ise bunun üzerine, 'Yâ Resûlullah... Biz senin kardeşlerin değil miyiz?' diye soruyor. Allah Resulü ise 'Siz benim arkadaşlarım, dostlarımsınız. Kardeşlerim ise ahir zamanda gelecekler' diyor. Ta o günlerden Peygamberimiz bu günleri görüyor. Allah bize Peygamber Efendimize layık hayat yaşamayı, ona layık çocuklar yetiştirebilmeyi nasip etsin."

İlyas Burunak'ın ardından ise BBP'li gençlerin hazırladığı 'Slayt Gösterisi' ekrana geldi. Sonrasında ise BBP'nin Kadın ve Gençlik Kollarından Hanımlar kürsüye gelerek, Hazreti Muhammed sevgisine dair düşüncelerini dile getirdi. Program, konuşmalar ve Kur'an-ı Kerîm ayetlerinin okunmasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, BBP Beykoz İlçe Başkanlığı, SP Beykoz İlçe Başkanlığı, Melih Perçin, Şeref Kaçmaz, Kutlu Doğum Haftası, Hızır Çakır, Muhsin Yazıcıoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"