Milliyet Yazarı Nazlı Mengi'den Beykoz'a selam

  • Güncelleme: 27.07.2019 16:49
  • Okunma: 5875 kez
  • Yorum: 0
Milliyet Gazetesi Cadde Yazarı Beykoz'da tartışma yaratan ve Yeni Akit Gazetesi'nde yayınlanan sokak köpekleri ile ilgili ifadelere tepki gösterdi.
Milliyet Yazarı Nazlı Mengi'den Beykoz'a selam

Milliyet Gazetesi'nin Cadde ilavesindeki köşesinde, Yeni Akit Gazetesi'nde İclal Yalçınlar imzası ile yayınlanan ve ırkçı ifadeler içeren yazıyı değerlendiren yazar, Beykoz Belediyesi'ne de  sokak köpekleri konusunda güvendiğini söyledi.

Nazlı Mengi yazısında şu ifadelere yer verdi:

Beykoz sokak hayvanları birer melektir

Öncelikle şunu belirtmem lazım ki hayvanlarla bir arada yaşamaya tahammülü olmayan insanlara da benim hiç tahammülüm yok. Sevin-sevmeyin ama sokak hayvanlarının yaşam hakkına saygı göstermek; ‘insan olmak’ tanımının değiştirilemez gerekliliklerinden biridir. Gazeteci İclal Yalçınlar’ın; Beykoz Göksu Evleri’nde yaşayan sokak canlarıyla ilgili yayınladığı provokatif yazısını dehşet içinde okudum. Melek gibi hayvanları birer canavar olarak göstermeye çalışmakla kalmamış; bir de Museviler’in sokak köpeklerini Müslümanlar’ın üzerine saldığını iddia ederek, ırkçılığın da dibine vurmuş. Bu toplumu böyle saçmalıklarla ayrıştıramazsınız, sonsuza kadar kardeşçe yaşamaya, birbirimizin dini değerlerine saygılı olmaya devam edeceğiz. Boşa kürek çekmeyi kesin!

Dehşet verici provokasyon!


Ben de Beykoz’da oturuyorum ve yıllardır haftanın birkaç günü Göksu Evleri’ndeki bir spor salonuna gidiyorum. Oradaki sokak köpeklerinin uysallığını bizim civarda yaşayan herkes bilir. Bunca yıldır karşıma çıkan bütün köpekleri sevdim, okşadım, besledim; daha bir kere bile değil saldırmak, hırlayanını görmedim! Üzerime Müslüman olduğum için köpek salan kimse de olmadı! (Bu nasıl hasta bir zihniyetin ürünüdür, yazarken utanıyorum ya!) Yani yazının alenen yalan olduğuna bizzat şahidim ve bu çirkinliği şiddetle kınıyorum! Bizim ilçede annemin de aktif olarak çalıştığı hayvan dostu topluluklar var. Ve sadece sitelerde yaşayan sokak canları değil; ormanlara atılıp insanlardan uzak kalan köpekler bile, onlara mama dağıtmak için gidenleri büyük bir sevgiyle karşılıyorlar. Söylediklerime kanıt olarak sayısız video var elimizde, peki onun kanıtı var mı? Hiç sanmıyorum! Bizim birlikte yaşamaktan son derece mutlu olduğumuz sokak hayvanlarımızdan ve hangi dinden olursak olalım bir arada dostça, barış içinde yaşama sevdamızdan uzak durun! Allah’tan Beykoz Belediyesi’nin hayvanlar hakkında böyle dehşet verici bir provokasyona gelmeyeceğine inancım tam.

Anahtar Kelimeler: Nazlı Mengi, Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz