Kültür

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy anıldı
2014.07.23 00:00
| | |
7765

AK Parti Gençlik Kolları Beykoz İlçe Başkanlığı, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 71. yılında düzenlemiş olduğu programla andı.

Beykoz Belediyesi 1 Nolu Nikah salonu’nda yapılan programa, Beyzanur Aksu isimli kız çocuğunun İstiklal Marşı’nı ezbere okumasıyla başlanarak, saygı duruşu ile devam edildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in katılmadığı anma programına; Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, yardımcısı Ali Bilir, Meclis 1. Başkan Vekili Necati Ak, İlçe yönetim kurulu üyeleri Hasan Şatıroğlu, Nazım Kartbak ve Mustafa Demir hazır bulundu.

Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yılmaz ise yapmış olduğu kısa konuşmada, destekleri nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e teşekkür ettiğini, düzenlemiş oldukları programla Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u şiirleriyle ve hayatını dile getirerek yad edeceklerini söyledi. Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy’dan bir dörtlük okuyarak konuşmasını bitirdi.

Yaklaşık 100 kişinin katılmış olduğu programda konuşan Muharrem Ergül’de konuşmasında gençlere ders verdi. Gençlerin nargile kafelerinde oturduğunu ve bu tarz programlara ilgi göstermediğini kaydeden Ergül, bu ve benzeri programların 15 günde bir yapılması gerektiğini belirtti.

Programda bazı gençlerde, Mehmet Akif Ersoy’dan kısa kısa şiirler okuyarak programa zenginlik katmaya çalıştı. Diğer yandan yapılan sinevizyon gösterisiyle, Ersoy’un hayatından kesitler anlatılırken, bazı bilim adamları da Mehmet Akif Ersoy’la ilgili konferans verdi.

 Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: AK Parti Gençlik Kolları, Beykoz İlçe Başkanlığı, Milli Şair, Mehmet Akif Ersoy

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"