Son Dakika

Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret

  • 0
  • 20343
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret
Milli ittifaktan Dost Beykoz’a ziyaret

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin Hanımları, Dost Beykoz'u ziyaret etti.

Yaklaşan 2015 Haziran Genel Seçimleri'nde Genel Merkezleri'nce birlikte hareket etme kararı alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi, Beykoz'da da elele verdi ve kenetlendi. SP ve BBP'li Hanımlar, Beykoz'un en büyük düşünce platformu olan Dost Beykoz'u ziyarete geldi. Beraberinde İstanbul 1. Bölge'den Saadet Partisi'nin Adayları olan Aysun Ekşi Bayraktar ve Dicle Şit ile birlikte gelen SP'li Hanımlara, BBP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ecevit'li BBP'li Hanımlar eşlik etti. Evsahibi Dost Beykoz'u ise Başyazarı ve İmtiyaz Sahibi Kader Gür, Yayın Koordinatörü Çetin Ünlü, Haber Müdürü Ferdi Güngör, Halkla İlişkiler Müdiresi Büşra Şen ve Editör Gencebay Gür temsil etti.

SP'li ve BBP'li Hanımlar Dost Beykoz'un temsilcileriyle sohbet ederken, konuşmaların ana durağı siyasetti. SP'nin İstanbul 1. Bölge Adayları'ndan Aysun Ekşi Bayraktar 23. sırada bulunduğunu söylerken, Dicle Şit ise 9. sırada yer aldığını kaydetti. SP'li Milletvekili Adayları çalışmaları hakkında bilgi verirken, Aysun Ekşi Bayraktar, aslen Rizeli olduğunu ve diğer SP'li Aday Dicle Şit'in ise Diyarbakırlı olduğunu belirtti. "Birimiz Laz, diğerimiz Kürt ancak biz çok iyi anlaşıyoruz ve herhangi bir sorun da yaşamıyoruz" diyen Aysun Ekşi Bayraktar, AK Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Milletvekili Adayı Dicle Şit: “Ben bu Çözüm Süreci’nden Kürt olduğum halde bir şey anlamadım…”

SP'li Milletvekili Adayı Dicle Şit de AK Parti'yi eleştirerek, "Ben kendim Kürt olduğum halde AKP'nin Çözüm Süreci'yle neyi kastettiğini hâlâ anlamadım. Kimse ölmesin diyorlar, biz de bunu istiyoruz ancak şu an neler olduğu konusunda bir bilgi alamıyoruz. Benim bildiğim kadarıyla 'self determinizm' diye bir şey söyleniyor. Ne demektir bu? Yani oradaki insanlar kendi kendilerini yönetmeye başlayacaklar. Böyle olunca da görüyorsunuz, Belediye Başkanı Gülten Kışanak, 'Burada üretilenler, buradaki halkındır!' diyecek kadar ileri gidebiliyor" şeklinde konuştu.

BBP’li Ayşe Ecevit: “SP’li Adaylarımızın yanındayız!”

Dost Beykoz'u ziyaret eden Hanımların sohbette, ekonomi ve sosyal yaşama dair düşünceler de dile geldi. SP'li Milletvekili Adayı Dicle Şit, RFAHYOL Hükümeti Başbakanı Necmettin Erbakan'ın oluşturduğu D-8 kuruluşunu överek, AB'ye çok doğru bir alternatif olacağından söz etti. Kimi vatandaşların D-8 ile ilgili eleştirileri olduğunu da ifade eden Dicle Şit, Süleyman Demirel'den Hüsnü Mübarek'e kadar pek çok liderin altında imzasının bulunduğu D-8'in uygulamaya konulduğu takdirde çok büyük kazanımlar oluşturacağını kaydetti. BBP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ecevit de SP'li İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları olan Aysun Ekşi Bayraktar ve Dicle Şit'e destek olacaklarını kaydederek, iki partinin uyum içerisinde seçim sürecini tamamlayacağına inandığını kaydetti.

Öte yandan SP ve BBP'li Hanımların Dost Beykoz ziyaretine şu Hanımlar eşlik etti:

SP-BBP İttifakı 1. Bölge 9. Sıra Milletvekili Adayı Dicle Şit

SP-BBP İttifakı 1. Bölge 23. Sıra Milletvekili Aysun Ekşi Bayraktar

SP Beykoz İlçe Sekreteri Elif Kübra Aşık

BBP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ecevit

SP Beykoz Kadın Kolları Planlama ve Koordinasyon Sorumlusu Dilber Aşık

SP Beykoz Kadın Kolları Halkla İlişkiler Sorumlusu Emine Yılmaz

BBP Beykoz Kadın Kolları Fahri Başkanı Serpil Ardıç

SP Beykoz İlçe Hatibesi Kübra Yüce

Haber Merkezi

Artvinli öğrenciler, Beykoz’da İsmet Acar'ı ziyaret etti
Önceki Artvinli öğrenciler, Beykoz’da İsmet Acar'ı ziyaret etti
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz