Milli Görüşçü Mehmet Talu'dan AK Parti'ye destek

  • 21.06.2018 12:58
  • Güncelleme: 21.06.2018 13:13
  • Okunma: 7035 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çavuşbaşı'nda ikametgahı olan Mahmut Ustaosmanoğlu'nun lideri olduğu İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden AK Parti'ye destek kararı çıktı.
Milli Görüşçü Mehmet Talu'dan AK Parti'ye destek

Milli Görüşçü olduğu bilinen ve zaman zaman AK Parti'ye vermiş olduğu destek nedeniyle ağır eleştiriler alan cemaatin önde gelen isimlerinden Mehmet Talu ve AK Parti Milletvekili aday adayı Ali Osman Çite, 24 Haziran Seçimleri'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye destek vereceklerini açıkladılar.

Mehmet Talu, istişare heyetiyle yapmış olduğu değerlendirme sonrasında almış oldukalrı kararı kamuoyuyla paylaştı.

Karara ilişkin yapılan açıklamada; "Öncelikle dua ediyoruz ki: 24 Haziran seçimleri milletimize, ülkemize ve devletimize hayırlar ve güzellikler getirsin. Âmin. Ya Rabbi! Zarar vermek isteyenlere sen fırsat verme. Âmin." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise şöyle denildi:

Muhterem kardeşlerim!

Şu geri kalan ömrümüzün Rabbimizin razı olduğu ve kabul ettiği kâmil iman ve o imanın gereği olan Salih amel, ibadet ve itaatle birlikte sıhhat, afiyet ve ferahlık içerisinde geçirilmesinin duası, temennisi ve niyazı ile sizi kalbî muhabbetlerimizle selâmlıyoruz:

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

Öncelikle dua ediyoruz ki: 24 Haziran seçimleri milletimize, ülkemize ve devletimize hayırlar ve güzellikler getirsin. Âmin. Ya Rabbi! Zarar vermek isteyenlere sen fırsat verme. Âmin.

Yaklaşan seçim dolayısıyla, bize: “Oyumuzu kime vereceğiz, Ne yapacağız?” soruları çokça sorulur oldu.

“Kim ne der” kaygısı taşımadan, sadece Allah’a vereceğimiz hesabı düşünerek diyoruz ki: 

Erken seçim kararı ve tarihi ilan edildiğinden bu yana, seçime katılacak olan partilerin ve adaylarının:

Bu güne kadar yaptıklarını,

Meydanlardaki konuşmalarını,

Ve yapılan ittifakları dikkate aldığımızda:

Mesele: “VATAN, MİLLET, DİN VE DEVLET” olduğunda: Şu veya bu gerekçelerle, haklı veya haksız, yerli veya yersiz bir takım mülahazaları bir tarafa bırakarak:

Bu güne kadar ülke ve millet olarak maddî ve manevî kazanımlarımızı kaybetmemek için. Bunları inkâr etmek ya da küçümsemek en hafif tabiriyle “nankörlük” olur.

Bu kazanımlarımızın devamını, güven ve istikrarı sağlamak için. Çünkü yapılanlar, yapılacakların teminatıdır.

Mazlum İslâm dünyasının umudunu yitirmemesi için.

Ülkemize zarar vermek isteyenlere fırsat vermemek için:

Oyumuzu, Cumhurbaşkanı seçiminde: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekili seçiminde de partisi AK Partiye vermemiz gerektiği inancındayız.

AK Parti’ye gönül vermiş mütedeyyin kitlelerin hassasiyetlerini rencide eden, bu yüzden de o kitleleri AK Parti’yle ilişkilerini yeniden düşünme noktasına getiren bir kısım icraatlar, söylemler, ihmaller sebebiyle, bazı kimseler: “Oyumuzu Cumhurbaşkanına vereceğiz. Fakat partisi AK Partiye oy vermeyeceğiz.” diyorlar. Bu, kesinlikle doğru değildir. Çünkü bu: Bir komutanı silahsız, cephanesiz ve askersiz cepheye sürmek gibidir.

Dünyanın bir kırılma yaşadığı bu dönemde ülkemizin birlik ve beraberliği, güvenliği ve huzuru için, ekonomik ve terör saldırılarına karşı durabilmesi için, Güçlü Hükümet yanında güçlü Meclis’e de ihtiyaç vardır. Bu seçim ülkemizin bekası için eksiklikleri, kusurları bir kenara bırakarak bağımsızlığımızı korumak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız ve güçsüz bırakmamak ve Ak Partiyi desteklemek zamanıdır.

Bu yeni “Cumhurbaşkanlığı Sistemi”inde: Hak-hukuk, hakikat-adalet ve liyakat şartlarını haiz bir yönetim inşa edeceğine inandığımız ve beklediğimiz, güven ve istikrarın teminatı olarak gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, bütün bu sıkıntıları halledeceğine inanmaktayız, halledecektir, inşaALLAH.

Unutmayalım ki, artık bu seçimler Millî bir dava haline gelmiştir. Çünkü 100 yıl önce Osmanlı’ya yapılanlar bu gün Vatanımıza, Cennet mekân Sultan Abdülhamid’e yapılanlar da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılmak, itibarsızlaştırılarak alaşağı edilmek istenmektedir. “Recep Tayyip Erdoğan gitsin de, ne olursa olsun” denmektedir.

Peki, Osmanlı yıkıldı, Ülkemiz ve İslâm âlemi ne oldu? Cennet mekân Sultan Abdülhamid gitti de ne oldu? İmamesi kopmuş bir tespih taneleri gibi darmadağın olmadık mı? İbret alalım ibrettttt.. Tarih tekerrür etmesin.

Bu millete diz çöktürme gaye ve maksatlarından hiçbir zaman vazgeçmeyen çağdaş Ebu Cehillerin ve onlara maşalık yapan Abdullah b. Übey’lerin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak yürüttüğü ilkesiz/ahlaksız kampanyalar karşısında tarafsız kalamayız!

Çünkü bu durumda tarafsız kalmak veya iç ve dış ifsat şebekelerinin gaye ve maksatlarına hizmet etmek ya da işlerini kolaylaştırmak anlamına gelebilecek bir tutum içine girmek: Vatana-millete ihanet etmektir, düşmanla işbirliği yapmaktır. Hiçbir farkı yoktur.

Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, artık sadece AK Partinin değil, Türkiye’nin ve Mazlum İslâm dünyasının umududur, kaderidir.

Bu açıklamamızı “siyasî bir tutum olarak AK Parti yandaşlığı” şeklinde algılamaya ve bu algı üzerinden “saldırı” moduna geçmeye hazırlananlara da diyoruz ki: İnsafı elden bırakmayınız. Şu yalan dünyada hangimiz kaç gün daha yaşayacak, bilmiyoruz. Bu gün toprağın üstündeyiz, fakat yarın altında olabiliriz. Yaptıklarımızdan, yazdıklarımızdan ve konuştuklarımızdan harfiyen sorumluyuz. Unutmayalım ki, biz kardeşiz, siyasetçi değiliz, kendi adımıza siyasî bir beklentimiz de yok. Ak Parti ile de, siyasetle de, siyasetten dünyalık devşirenlerle de hiç bir münasebetimiz yoktur, hiçbir zaman olmaz da.

Maksadımız sadece yaklaşan seçim dolayısıyla, bize: “Oyumuzu kime vereceğiz, Ne yapacağız?” diye soru soranlara, şu veya bu gerekçelerle tereddüt içinde olanlara yardımcı olmak. Emanetin geri alınacağı zamana kadar görevimiz olan hakkı-hakikati ikame etmek. Hepsi bu kadar.

 

Bu arada gerek bu seçim ittifakında ve gerekse Ülkemizin geçirdiği terör, gezi olayları ve 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimi gibi kritik dönemlerde, mesele: “VATAN, MİLLET, DİN VE DEVLET” olunca, her şeyi bir tarafa bırakarak “Millî bir duruş” sergileyen Sayın Devlet BAHÇELİ ve Partisine de teşekkürü bir borç biliriz.

Yapılacak olan bu seçimlerin Devletimize ve Milletimize hayırlara vesile olması için Cenâb-ı Hakk'a dua ve niyaz ediyoruz.

Cenab-ı ALLAH, önümüzdeki seçimleri, Türkiye’mizin, İslâm Âlemi’nin kurtuluşu ve bizim iki cihan saadetimize vesile kılsın. Âmin.

MEHMET TALU HOCAEFENDİ VE İSTİŞARE HEYETİ