Milli Görüş’ün kurucusu Başaran vefat etti

  • Güncelleme: 14.02.2008 00:11
  • Okunma: 16468 kez
  • Yorum: 0
Geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı 3 yıldır tedavi gören Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’nın kurucularından olan Ahmet Başaran vefat etti.
Milli Görüş’ün kurucusu Başaran vefat etti

Üç yıl önce geçirmiş olduğu beyin kanaması sonrası yapılan müdahaleler neticesinde hayattan kopmayıp, tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşamını idame ettiren Ahmet Başaran, 13 Şubat Çarşamba günü son yolculuğuna uğurlandı.

Beykoz Merkez Camiinde kılınan öğle namazına müteakip kaldırılan Ahmet Başaran’ın cenazesine Saadet Partisi İstanbul İl eski başkanı Osman Yumakoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz İlçe Başkanı Salih Birinci, Almanya’dan gelen Milli Görüş camiası, Beykoz İlçe Teşkilatı ve sevenleri katıldı.

1943 Beykoz doğumlu olan Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’nın kurucularından Ahmet Başaran’ın cenazesinde kısa bir konuşma yapan İstanbul İl eski başkanı Osman Yumakoğlu şunları söyledi: “Ahmet Başaran Avrupa’nın bir çok yerlerinde camiler yaptırmış, hatta bir camiyi de satın alarak ibadete açarak, ilim ve irfan sahibi birçok insan yetiştirmiştir. Onun yerini hiç kimse dolduramaz.”

Avrupa’dan cenaze için gelen Ahmet Başaran’ın yakın arkadaşı Niametullah Khalil İbrahim Yurt Hoca efendi’nin kıldırdığı cenaze namazının ardından Ahmet Başaran’ın naaşı sevenleri tarafından Şahinkaya Aile Mezarlığına defnedildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz