Siyaset

Milli Görüş Lideri Beykoz'da anıldı

Milli Görüş Lideri Beykoz'da anıldı
2014.08.20 00:00
| | |
10744

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 1. yılında Saadet Partisi Beykoz İlçe Yönetimi’nin R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda düzenlediği programla anıldı.

3000 kişinin üzerinde vatandaşın ilgiyle takip ettiği programa, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, Temel Akdağ, Şaban Aydın, Selman Yücel, Ahmet Küçük, Musa Sucu, Şeref Batmaz, Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz ve çok sayıda üst düzey partili katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Beykoz’un tanınmış simalarından Kara Davut’un okumuş olduğu ilahilerle devam etti.

İkiz kardeşlerden Kuran-ı Kerim

Ahmet Emin ve Mehmet Akif Yıldırım Kardeşler, Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın ruhuna ithaf en Kuran-ı Kerim okumasının ardından, Kamil Minga eşliğinde anlamlı ve duygusal bir dua yapıldı. Dua esnasında zaman zaman duygusal anlar yaşayan katılımcılar, Prof Dr. Necmettin Erbakan için gözyaşı dökerek “âmin” dedi.

Erbakan bu tarz geceler kızardı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz ise yapmış olduğu açılış konuşmasında, bir dünya lideri olan Prof Dr. Necmettin Erbakan’ı anmaya geldiklerini hatırlatarak, “biz bu geceye Erbakan’ı anma gecesi diyoruz” ifadelerini kullandı.

İman varsa imkânda vardır.

“Merhum liderimiz bu tarz etkinliklere kızardı. Onun amacı Milli Görüş felsefesinin anlaşılmasını sağlamaktı. Hocamız önce ahlak ve motivasyon demiştir. Uşak ülke değil, lider ülke Türkiye hayalleriyle yaşamıştır… Hak geldi, batıl zail oldu. İman varsa imkânda vardır. Bu Milli Görüşün en önemli felsefelerinden biridir” ifadelerine yer veren Başkan Burhan Öz, konuklarına katılımları nedeniyle teşekkür etti.

Siyonizm’in işgali devam ediyor…

Saadet Partisi İstanbul İl başkanı Selman Esmerer de konuşmasında, Prof. Erbakan için,“Allah Rahmet eylesin” ifadelerini kullanarak, Erbakan denilince aklımıza büyük bir mücahit geliyor… Milli Nizam, Milli Selamet, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nde hakkın hâkim olması için mücadele verdi. Siyonizm ile mücadeleyi biz Necmettin Erbakan’da gördük” ifadelerine yer verdi. Esmerer, Siyonizm’in işgali devam ediyor… Arap ülkelerinde ölüm kol geziyor. Oysa merhum Erbakan İslam ortaklığının kurulması için ömrü boyunca mücadele etti.” dedi.

İl Başkanı Esmerer şöyle devam etti: “D8 yapılanmasını Prof. Necmettin Erbakan kurmuştur. Haçlılar buna karşı çıktılar. Mazlumun ezildiği bir dünya ile karşı karşıyayız. Biz adil bir dünya kurulması için uğraşıyoruz. Hiçbir şeye Milli Görüş’ü değişmediniz. Bu öyle kutsal bir davadır ki, değiştirilemez. Biz Saadet Partisi olarak bu görüşü sürdüreceğiz.”

Küçük Kızlardan Erbakan’a şiir

Şeyma ve Eda isimli iki kız kardeşin okumuş oldukları şiir dinleyenlerce takdir edilirken, sinevizyon sunumuyla Erbakan’ın siyasi hayatından kesitler anlatıldı.

Erbakan nedir, kimdir?

Alkışlar, tezahüratlar ve “Mücahit Erbakan, Başbakan Kamalak” sloganlarıyla kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak coşku dolu bir konuşma yaptı.

“Mücahit Erbakan, Başbakan Kamalak”sloganlarıyla sık sık sözü kesilen Kamalak, “Erbakan Nedir kimdir? Bunları iyi bilmek lazım. Ben merhum liderimizi 1969’da tanıdım. Kendisini karşılayan gençler arasındaydım. O samimi bir mümindir. Gerçek bir mücahittir. Bir kahramandır. Ümitsizliğe prim vermeyen bir dava adamıydı. 16 yıl onunla omuz omuza diz dize beraber çalıştık” şeklinde konuşarak, Erbakan’ın, 1973 yılında 48 milletvekili ile TBMM’ye girerek, CHP ile koalisyon kurduğunu söyledi.

İmam Hatipler ve 3000 Kuran kursu

İmam Hatiplerin ve 3000 Kuran kursunun Erbakan döneminde açıldığını hatırlatan Mustafa Kamalak, şimdi AK parti’ye soruyorum… 10 yıldır tek başına iktidarsın. Bir tane imam hatip okulu açıldı mı? Bu iş Saadet Partisi’nin işidir. Hocam Rabbine kavuştu ama emaneti bizler yüklendik. Bu emanet en ulvi görevimizdir.” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, konuşmasının sonunda partililerin işaret parmaklarını havaya kaldırmaları isteyerek Saadet yemini yaptırdı.

Milli Görüş’te 40 yılını dolduranlara sertifika verilen programda sahne alan Ömer Karaoğlu, söylediği birbirinden güzel ilahilerle binlerce partiliyi coşturdu.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın hazırladığı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma Programı’na; AK Parti’yi temsilen İlçe Başkan Yardımcısı Kadir Alarçin ve İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ali Osman Çite katıldı. Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral, mahalle ve köy muhtarlarının yanı sıra çok sayıda dernek temsilcisi de davetliler arasındaydı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Burhan Öz, Mustafa Kamalak, Necmettin Erbakan, Selman Esmerer, SP, Saadet Partisi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"