Siyaset

Milli Birlik Hareketi Beykoz'da açıklama yaptı

Milli Birlik Hareketi Beykoz'da açıklama yaptı
01.03.2017 19:14
| | |
3431

Milli Birlik Hareketi, Beykoz'da basına mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, Vatan Partisi Beykoz İlçe Hakan Ekiz ve Dost Beykoz Yazarlarından Av. Ferda Kazancıbaşı gibi isimlerin bulunduğu Milli Birlik Hareketi, Gökkuşağı Çocukları Kafe'de düzenlediği toplantıda gündeme ilişkin açıklamalar yapıldı.

Evet ve hayır oylarının milleti ikiye bölme amacına hizmet ettiğini vurgulanan açıklamada, "Çıkış noktamız, ülkenin yedi düvele karşı savaş verdiği şartlarda, her zamandan daha çok milli birliğe ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde iken, siyasi iktidar referandum aralığı ile emperyalizmin ekmeğine yağ sürercesine evet-hayır oyları milleti ikiye bölme girişimi içindedir. Ülkenin savaş halinde olduğu en kritik dönemde halkın evet ve hayır oyları ile iki ayrı kampa ayrılma durumunu emperyalizm fırsat bilmekte tehlikeli kışkırtmalarda bulunmaktadır." ifadelerine yer verildi.

"Kürdistan bayrağının çekilmesi niyeti belli etmiştir"

Milli Birlik Hareketi adına Av. Ferda Kazancıbaşı'nın yaptığı açıklamanın son bölümünde, "Gerçekte evet oyu verecek olan da bizim insanımızdır ve bu vatanın evladıdır. Hayır oyu verecek olan da bizim insanımızdır ve bu vatanın evladıdır. Bizlere düşen görev, her türlü kışkırtma tuzaklarına karşı milli kültür ve geleneklerimizin bizlere bahşettiği huzur ve sükun ortamının sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Türkiye'yi parçalamaya yönelik Büyük Ortadoğu Projesi'nin dayanağı olan Kürdistan Devleti tehdidine karşı Mehmetçik vatan savunmasında iken, diğer yanda siyasi iktidar ise hava alanlarına Kürdistan bayrağını çekmekle savunduğu gerisindeki zihniyetini ifşa etmiştir. Evet oyunun çıkması takdirinde vatanın ve milletin sürükleneceği felaketin ne olacağının acı gerçeklerini halkımıza anlatmaktadır ve anlatmaya devam edecektir" cümleleri kullanıldı.

Toplantının son bölümünde katılımcılar saha ve anket çalışmalarında elde edilenleri paylaştı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Milli Birlik Hareketi, Açıklama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"